Як змінити місце голосування без зміни виборчої адреси?

Четвер, 21 лютого 2019 10:04

Станіслав Скіць, директор Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

Законом України «Про Державний реєстр виборців» передбачено, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим. Зокрема, це може бути службове відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії тощо.

До органу ведення Державного реєстру виборцю необхідно особисто подати не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на чергових виборах Президента України, тобто до 25 березня 2019 року включно, заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати. До заяви треба додати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування (це може бути довідка з місця роботи, з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та ін. Їх перелік не вичерпний), а також пред'явити паспорт громадянина України, військовослужбовці можуть пред’явити посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово виключно на день голосування – 31 березня 2019 року.

        У разі призначення повторного голосування, виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Квітень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30