Черкаси без «Черкаського Дніпра»

Середа, 01 серпня 2018 16:59

У новому футбольному сезоні на професійному рівні Черкащину представлятиме ФК «Черкащина Академія». Саме він став правонаступником відомого на теренах України ФК «Черкаський Дніпро». Поки що в Чемпіонаті України з футболу команда стартує в Другій лізі.

На відміну від попереднього ФК, «Черкащина Академія» представлятиме не лише обласний центр, а й область загалом. Місцем дислокації нового клубу стала Білозірська сільська академія футболу для дітей та юнацтва, що в Білозірській ОТГ.

Створення нової команди поставило крапку в кількарічній тяганині, під час якої ФК «Черкаський Дніпро» перебував у підвішеному стані. За цей час успішна команда, якій у 2015 році вдалося пробитись до Першої ліги, у 2017 скотилась до позиції аутсайдерів Чемпіонату.  

Як пояснив під час презентації ФК «Черкащина Академія» його Президент Володимир Лашкул, зникнення ФК «Черкаський Дніпро» і його команди – результат зневажливого ставлення до інвесторів з боку міської ради Черкас, а також черкаських ультрас та інших не зовсім адекватних угрупувань, які завдяки безпорадності силових структур станом на липень 2018 року заполонили не тільки місто Черкаси, а й багато інших регіонів України. Це результат відсутності впливу влади, її адміністративного ресурсу на вседозволеність та інші прояви негативних явищ в суспільстві. Тому так і не дочекавшись реагування на заяву, яка була оприлюднена в засобах масової інформації 4 липня 2018 року, а також не отримавши жодної відповіді на офіційні листи, які були надіслані народним депутатам України, обраним від міста Черкаси та області, а також керівнику Черкас А.В. Бондаренку і керівнику громадської організації «Ультрас Черкаси» Д.А. Майорову та Федерації футболу Черкаської області (В.В. Голуб, В.Г. Фощій), засновники Корпорації прийняли рішення розформувати команду «Черкаський Дніпро», призупинивши її участь у Чемпіонаті України. 

За його ж словами, професіональний футбол в Черкаській області вдалося зберегти, перш за все, завдяки особистому втручанню в ситуацію голови ОДА Юрія Ткаченка, підтримці голови Федерації футболу України Андрія Павелка та голови громади Білозір’я Володимира Міцука. 

Нову команду сформували з черкаських козаків та випускників Білозірської Академії футболу, що стали в 2016 році чемпіонами України серед U-19, а в 2018 році – срібними призерами такого ж турніру. Наразі в. о. головного тренера став Олександр Кирилюк.

У планах засновників – реконструювати побудований у 2012 році на базі Білозірської академії сільського футболу стадіон, відкрити на базі Академії Всеукраїнський центр футзалу, реконструювати напівзруйнований гуртожиток ПМК-21 і створити хостел, де житимуть футзалісти і футболісти. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Травень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31