Анатолій Нужний: Уряд провалив пенсійну реформу

П'ятниця, 13 квітня 2018 11:53

Голова Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край» вважає, що уряд не повинен зобов’язувати молодих
українців платити «аліменти» на утримання батьків-пенсіонерів.

Катерина Грабова 35 років пропрацювала в колгоспі дояркою, є ветераном праці. Але, незважаючи на це, отримує невелику пенсію.

«Невже я все життя стільки працювала, щоб на старість жити у злиднях та ще й перекладати відповідальність за себе на дітей? Вони мені й так допомагають, і я їм дуже за це вдячна. Але ж це несправедливо, якщо дітей зобов’яжуть платити аліменти на утримання батьків­пенсіонерів. Ми працювали на державу, і відповідати за нас мала би саме вона», – обурюється пенсіонерка.

Нещодавно в ефірі Радіо Свобода міністр соцполітики України Андрій Рева фактично визнав проблеми уряду з подальшим підвищенням пенсій. Чиновник вважає, що діти повинні платити аліменти на утримання літніх батьків. Насправді ж, каже голова Черкаської обласної організації політичної партії «Наш край» Анатолій Нужний, за розмовами про відповідальність дітей та сплату ними аліментів урядовці намагаються приховати власну неспроможність забезпечити гідне життя літнім людям, на яке вони заробили своєю працею у попередні роки. Адже уряд фактично скасовує соціальну функцію держави, перекладаючи все на громадян.

«Українців хочуть повернути в минулі століття, коли пенсію отримували лише державні службовці та військові, всі інші були на утриманні дітей або жили за рахунок власних заощаджень. Виникає питання: а чому діти, які утримують своїх батьків, мають ще сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ)? Такими недолугими ініціативами урядовці руйнують й без того крихку систему соціального захисту у країні», – переконаний Анатолій Нужний.

Політик переконаний, що допомога дітей батькам – це їхній святий обов’язок, але це не може регулюватися державою. Її завдання – забезпечити людям соціальні гарантії. Натомість Кабмін послідовно здійснює політику перекладання видатків із себе на когось іншого: фінансування пільг – на місцеві бюджети, пенсії – на дітей.

«Судячи з усього, кінцева мета урядовців – збирати податки, розподіляти їх між своїми та ні за що у державі не відповідати. Чи потрібний нам такий уряд?», – резюмує Анатолій Нужний.

Олена МАКСИМОВА

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Червень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30