«Треба бути корисним громаді»

Середа, 11 квітня 2018 16:20

Депутат Черкаської районної ради Ігор Миколайович Ненада живе в селі Руська Поляна. Останні 8 років після закінчення ЧНУ ім. Богдана Хмельницького викладає в місцевій ЗОШ №1 фізичну культуру. Говорить, що залишитись у місті навіть думки не було, хотілося повернутися працювати в рідне село.

У районній раді народний обранець входить до складу комісії з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту. Один із головних напрямків діяльності молодого політика – розвиток спорту в селі. Розповідає, що в депутати пішов, аби створити комфортні умови для проживання молоді у рідному села.

«Спорт розвивається завдяки благодійникам»

Загалом у Руській Поляні розвитку спорту приділено належну увагу. Є секції з футболу, боксу, рукопашного бою і навіть з шахів та шашок. Чималий спортивний зал не пустує. Тут організовують Кубки, турніри та змагання. Місцеві команди беруть участь і в спортивних заходах, організованих іншими. Неабияк сприяє пожвавленню спортивного життя і підтримка сільського голови Олега Гриценка і знаного місцевого благодійника, керівника СТОВ «Зоря» Івана Йосиповича Дарієнка. За словами Ігоря Ненади, якраз завдяки цій підтримці, розумінню, розвивати спорт у рідній Руській Поляні набагато легше.

– Серед значних спортивних подій останнього року – Кубок з футболу для дітей 2004­2005 року народження, – розповідає депутат райради. – До участі ми запросили діток з Дубіївки та Геронимівки. СТОВ «Зоря» забезпечило переможців призами. Наша команда взяла участь і в Кубку, організованому головою Черкаської РДА Анатолієм Ярішем. Серед інших заходів, які пройшли за нашої ініціативи, – відкритий Чемпіонат з настольного тенісу. Щоправда, взяти участь у ньому ми запропонували всьому району, а приїхали лише діти з Дубіївки та Геронимівки. Можливо, це пов’язано з витратами на дорогу. Цей Чемпіонат проходив у два етапи. Призами забезпечили, знову ж таки, СТОВ «Зоря» та сільський голова Руськополянської сільської ради. Взагалі питання фінансового забезпечення – вкрай складне. Наприклад, щоб взяти участь у змаганнях обласного рівня, потрібно сплатити внесок. Плюс – дорога. Чемпіонати відбуваються в кілька етапів, в різних місцях. Спробуй повозити десять дітей по всій області. Ми б нічого не змогли зробити без допомоги благодійників.

«Працюємо над розвитком дитячого футболу»

– Попри фінансові труднощі, все, що можна зробити для розвитку спорту в селі, ми робимо, все, що можна охопити, – охоплюємо, – говорить Ігор Ненада. – Усі види тренувань у нас безплатні. Я звернув увагу, що діти з малозабезпечених родин, у яких немає комп’ютерів та ноутбуків, приходять частіше й займаються більш охоче. І ми намагаємось їм допомогти, відкрити для них нові горизонти та перспективи. Є допомога в розвитку спорту й на рівні району. Наприклад, тренер від ДЮСШ «Мрія» Юрій Коваль безплатно проводить у нас заняття з боксу та рукопашного бою. Торік, коли відбувались змагання між селами «Шкіряний м’яч», «Мрія» надала нам транспорт.

Упродовж останніх шести місяців у селі активно працюють над розвитком дитячого футболу серед школярів 6­7 класів. А серед масштабних планів – До Дня захисту дітей, організувати гарний захід – Кубок чи Чемпіонат.

Депутатство та допомога тяжкохворим

За словами політика, депутатська діяльність забирає третину вільного часу. Адже виборці живуть поруч, і не рідко їм потрібна допомога чи консультація. Окрім того, майже кожні вихідні доводиться бути «десь на виїзді».

– Люди приходять до мене і в неробочий час, і на прийом у визначені години. Моя функція полягає в тому, щоб вислухати і порадити, як діяти в тій чи іншій ситуації, – розповідає депутат. – Наприклад, був випадок, коли сусіди розлучались і хотіли ділити майно. Потрібно було порадити їм, до кого звертатись. Загалом, як депутат, я маю більші можливості допомогти людям. Те ж саме звернення підготувати. При цьому надати поміч можу не лише жителям нашого села, а й з будь­якого населеного пункту району.

На запитання, хто звертається по допомогу найчастіше, Ігор Ненада відповідає, що це люди, які опинились у скруті через тяжку хворобу. Власну чи близької людини.

– Тут стають у нагоді так звані «кошти депутатського фонду». Торік кожен депутат мав на це 20 тисяч гривень, спрямованих з районного бюджету. Я зміг допомогти 8 особам. Комусь надали 2 тисячі, хтось отримав 3. Залежно від матеріальних обставин та складності діагнозу. Запам’яталась дівчина, яка потребує діалізу, бо має одну нирку. Часто звертаються й онкохворі. У минулому році допоміг трьом особам з таким діагнозом, – пригадує Ігор Ненада. – Цьогоріч, у зв’язку зі змінами в районному бюджеті, «депутатський фонд» менший. Кожен районний депутат має лише 10 тисяч гривень на допомогу. Тож можливості зменшаться. Чим ще можемо підсобити людям? Хіба що фізичною силою. Приміром, зібратися колективом та допомогти комусь у дворі прибрати. Торік одній жіночці дрова пиляли.

Робота в комісіях та найбільше досягнення

Окремий напрямок роботи – в депутатських комісіях. Ігор Ненада – член комісії з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту. Її очолює головний лікар Черкаської ЦРЛ Микола Гуськов.

– Наша комісія збирається регулярно. У міжсесійний період, як правило, двічі. Розглядаємо поточні питання. Між членами комісії панує порозуміння. А її голова Микола Володимирович людина, яка кожному питанню приділяє достатньо уваги, розглядає його детально. Він – чудовий керівник, – констатує Ігор Миколайович. – Серед останніх питань, що розглядались, – забезпечення цьогоріч стовідсоткової заміни вікон в усіх школах району. Зараз в навчальних закладах 80% вікон нові. А також спрямування коштів з районного бюджету на фінансування діалізу для хворих з нирковою недостатністю. Є плани допомагати таким людям на базі ЦРЛ. Адже в приватних клініках ця процедура значно дорожча, і не факт, що її виконають якісніше. А пацієнти з нирковою недостатністю не в змозі платити за діаліз із власного гаманця.

Найбільшим досягненням за час депутатської діяльності Ігор Ненада вважає покриття даху спортзалу рідної Руськополянської ЗОШ №1. Цю справу вдалося зрушити завдяки сприянню обласного та районного керівництва.

– У школі великий сучасний спортзал, і третина змагань районного рівня відбувається саме тут. Але в ньому зіпсувалась та протікала покрівля. Від чого, зрозуміло, будівля руйнувалась, – пригадує депутат райради. – Ремонт даху спортзалу – а це окреме приміщення, прибудова до основної будівлі школи – обійшовся майже в мільйон гривень. Погодьтеся, це чимала сума. Щоб забезпечити її спрямування, довелося «побігати». Я і на сесіях нашої сільради був, переконуючи місцевих депутатів, і в райраді, і в обласній раді. Зрештою покрівлю відремонтували спільнокоштом. Залишилося вирішити питання з ремонтом підлоги спортзалу, яка також постраждала. Зрозуміло, що коли вдається вирішити якесь питання, розв’язати складне завдання, відчуваєш радість та задоволення. Адже поки молодий і є сили – хочеться щось корисне робити.

Спілкувалась Ілона Левченко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Лютий 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29