Об’єднані громади району збирають докупи свої землі

Понеділок, 12 лютого 2018 15:06

Меморандум про співпрацю з головним управлінням Держгеокадастру в Черкаській області минулого тижня підписала Білозірська ОТГ. Одразу по тому рада ОТГ ухвалила на сесії рішення про звернення до Держгеокадастру щодо передачі земель.

Процедура передачі двох ділянок сільськогосподарського значення загальною площею понад 1,5 тисячі гектарів з державної в комунальну власність стартувала.

– Меморандумом визначені заходи, які потрібно провести для передачі земель сільськогосподарського призначення з державної в комунальну власність, зафіксовані основні етапи такої передачі та їх послідовність,- зауважують в Білозірській ОТГ.

Відтак, маючи землі за межами населеного пункту громада зможе розробити ефективну стратегію їхнього використання, надавати конкретні гарантії інвесторам, отримати додатковий дохід в місцевий бюджет,  упереджати рейдерство, навести лад у порядку сплати оренди цих земель, збільшити соціальний внесок орендарів у розвиток громади.

Голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко відзначає, що у громаді траплялися прецеденти, коли Держгеокадастр відмовляв АТОвцю у виділенні 2 гектарів землі у межах громади. А трохи згодом присилав на погодження питання виділення тієї ж земельної ділянки людині з іншого населеного пункту, і не місцевому АТОвцю.

– Сподіваюся, що після такого доленосного для наших ОТГ рішення уряду ми станемо повноцінними власниками своєї землі, – каже Ігор Чекаленко. – Ми більше року займаємось цією проблемою, звертались до Держгеокадастру і отримали на 3 ділянки загальною площею 45 гектарів накази, які дозволяли сільській раді розробити на них проектну документацію. Ми розробили проекти через державну проектну установу, але отримали суто формальні відмови Держгеокадастру. Сподіваємося, тепер таке нехтування законами у земельній сфері буде припинено.

У середньому процес передачі земель для однієї ОТГ може тривати близько двох місяців.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Січень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31