«Сміттєвий колапс» та школи «під прицілом» надзвичайників

П'ятниця, 01 грудня 2017 13:02

Дев’ятнадцята сесія Черкаської районної ради стала багатою на депутатські звернення.

Спершу депутат районної ради Людмила Ткаченко озвучила вимогу жителів Руської Поляни не будувати біля їхнього села новий полігон твердих побутових відходів.

-         Вже існуюче сміттєзвалище забруднює довкілля Черкаського району, - зауважила Людмила Ткаченко. – Внаслідок його експлуатації відбувається забруднення підземних вод та ґрунтів, погіршення санітарної та епідеміологічної ситуації, зростання рівня захворюваності населення.

Нагадаємо після відведення земельної ділянки у 2013 році КП «Черкаська служба чистоти», необхідно було затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки цієї землі цієї ділянки. До Черкаської районної ради таке звернення надійшло в лютому 2014 року. Його розглянули комісійно, а потім на сесії районної ради, у роботі якої окрім керівника комунального підприємства , взяла участь перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Черкаської міської ради. Тоді депутати не затвердили документи, а запропонували доопрацювати їх, знайшовши компромісне рішення із Руськополянською сільською радою щодо соціального партнерства. Шукають і досі – технічна документація з нормативної грошової оцінки зазначеної вище земельної ділянки не затверджена. Відтак, депутати районної ради наполягають повернутися до його розгляду.

Після пожежі, яка сталася в дитячому таборі "Вікторія" і забрала життя трьох дівчаток, Державна служба з надзвичайних ситуацій України взялася за ретельну перевірку навчальних установ.

-         Нині Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області подає позовні заяви до Черкаського окружного суду з вимогою закрити навчальні заклади необладнані системою пожежної сигналізації та провести вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій горищних приміщень. На виконання цих робіт для загальноосвітніх навчальних закладів району потрібно понад 10,6 мільйонів гривень, для дошкільних навчальних закладів, які фінансуються за рахунок сільських рад, – близько 7 мільйонів гривень. Таких коштів ні в районному, ні в сільських бюджетах немає, - коментує депутат районної ради Микола Гуськов. – Всі інші заходи, передбачені Правилами пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, відділ освіти районної державної адміністрації виконує та фінансує.

Зважаючи на це, депутати районної ради звернулися до Кабінету Міністрів України, народних депутатів України Сергія Рудика та Владислава Голуба, Черкаської ОДА з проханням під час формування Державного бюджету України на 2018 рік передбачити додаткове фінансування закладів освіти Черкаського району в сумі 10,6 мільйонів гривень на виконання всіх заходів, які передбачені Правилами пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Липень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31