ГРАНТуємо ЗМІНИ: міжрегіональний форум інститутів громадянського суспільства

Середа, 29 листопада 2017 08:38

Ярмарок громадських проектів, виступи представників влади, бізнесу та громадських організацій, лекції членів благодійних фондів, майстер-класи стартаперів соціального підприємництва − у Черкасах відбувся третій форум для громадських організацій та ініціатив громадянського суспільства. У заході взяли участь близько трьох сотень осіб з різних регіонів України. Співорганізаторами форуму виступили Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіон.

Третій рік поспіль влада, бізнес і громадськість акумулюють зусилля для того, аби обмінюватися досвідом, ділитись ідеями, презентувати проекти та підштовхнути суспільство до ініціативності.Форум зібрав представників громадських організацій різного спектру діяльності. Усі вони отримали можливість дізнатися про інструменти та моделі ефективних практик співпраці неурядових організацій, почути про корисний досвід такої співпраці та можливості втілювати власні ідеї завдяки партнерству.

 

Протягом Форуму його учасники відвідали тематичні секції з різноманітних тематик: щодо способів виграшів проектів для територіальних громад, про поєднання подорожей та навчання в Європі, створення та розвиток соціального підприємства, вирішення екологічних проблем та багато іншого. Зокрема, в одній із тематичних секцій – «Як виграти проект для своєї територіальної громади?» − експерт з регіонального розвитку Черкаського ЦРМС Григорій Перерва та голова Карашинської ОТГ Анатолій Пархоменко поділилися практичними рецептами створення успішних проектів для об’єднаних громад.

 «Ми спостерігаємо еволюцію взаємовідносин між громадськістю та владою»

 Заступник голови Черкаської облдержадміністрації Ярослав Березань

− Уже втретє проводиться форум громадських організацій ГРАНТуємо ЗМІНИ. І варто відзначити, що з року в рік спостерігається позитивна динаміка − збільшується кількість учасників цього заходу та зростає вплив громадських організацій на реформування держави. Що стосується якості проектів, то вона невпинно підвищується – ініціативи стають більш продуманими та глибокими. Безумовно, зростає і конкуренція між проектантами, що також стимулює зростання якості.

Та на цьому позитивні зрушення не завершуються. Сьогодні ми спостерігаємо цікаве явище − еволюцію взаємовідносин між владою та громадськими організаціями. Співпраця між ними поглиблюється на всіх рівнях, тепер реформи в Україні реалізуються не лише центральними органами влади, вони здійснюються за рахунок партнерства між неприбутковими організаціями та владними установами місцевого, регіонального і загальнодержавного значення. Саме це я називаю «партнерством заради змін», завдяки котрому відбувається об’єднання зусиль і взаємозбагачення досвідом між усіма сторонами співпраці. Як результат – отримуємо якісні зміни в країні. А це пряме свідчення того, що розвиток громадянського суспільства, в Україні в цілому і на Черкащині зокрема, відбувається стрімко та ефективно.

 «Партнерство торкається усіх сфер»

 Старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ірина Коссе

– Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, укладена в 2014 році, охоплює практично усі сфери нашого життя. Прийняття цього документа проголосило курс на здійснення якісних змін всередині української держави.

У процесі реформування країни найскладнішим виявилось досягнення бажаних результатів у реалізації реформи в регіонах. Адже, ні для кого не секрет, що багато місцевих керманичів самі до кінця не усвідомлюють механізми втілення в життя тих чи інших змін. Ключовою точкою опори у цьому процесі стали громадські організації. Адже саме вони об’єднують ініціативних, обізнаних та креативних людей, які знають, як потрібно змінювати Україну та яким чином це краще робити. Сьогодні громадські організації є, так би мовити, головними радниками для місцевих органів влади. І зараз ця співпраця торкається усього спектру реформ. Саме тому наразі діє багато грантових програм.

Іншим не менш важливим напрямом партнерства є взаємодія між громадськими організаціями та ЗМІ. Така співпраця надзвичайно вигідна обом сторонам, адже завдяки медіакомпаніям громадські організації отримують можливість висвітлити здійснення та результати власної діяльності, а ЗМІ, зі свого боку, мають змогу одержати компетентні коментарі стосовно питань, що їх цікавлять.

 «Наш ворог – патерналізм»

Представниця Благодійної організації «Благодійний фонд «Урожай – громаді»

«Благодійний фонд «Урожай – громаді» працює переважно в сільській місцевості – допомагає громадам втілювати в життя соціальні проекти. Займаючись цією справою вже понад два роки, я усвідомила, що головний ворог українського суспільства – це патерналізм. Люди сидять і очікують, що прийде хтось і вирішить за них усі проблеми, а коли цього не відбувається – починають звинувачувати владу, підприємців, депутатів, сусідів та кого завгодно, окрім себе самих. Вони залишаються пасивними навіть тоді, коли мають змогу самотужки змінити власне життя на краще. Я переконана, що це шлях в нікуди. Саме тому наш Благодійний фонд співпрацює лише з активними громадянами, тими, хто зацікавлений в якісних змінах та готовий докладати зусиль задля їх втілення.

Уже другий рік поспіль «Благодійний фонд «Урожай – громаді» проводить конкурс мікро-грантів для малих фермерських підприємств. Переможці отримують грошові винагороди для здійснення сільськогосподарських проектів. Загалом на підтримку сільських громад наш фонд щорічно спрямовує понад сім мільйонів гривень.

Не варто також забувати про існування вітчизняних та закордонних краудфандингових платформ, за допомогою котрих можна розміщувати інформацію про свій проект і збирати кошти під його реалізацію. Для цього необхідно зібрати команду однодумців, описати ідею проекту, зняти мотивуюче відео, обґрунтувати всі майбутні витрати. Також потрібно докласти зусиль для популяризації ідеї – «розкручувати» її через медіа та соціальні мережі. Вже зараз ми маємо практичний досвід використання платформи краудфандингу – за 70 днів наш проект щодо розвитку творчих здібностей дітей «музичними методиками» зібрав 76,5 тисяч гривень.

Сьогодні існує насправді широкий інструментарій для реалізації різноманітних громадських проектів та ідей соціального бізнесу. Але не потрібно плутати можливості з «чарівною паличкою» – для здійснення будь-якого задуму необхідно багато та наполегливо працювати. Адже, як відомо, під лежачий камінь вода не тече.

 «Забезпечимо перманентний обмін корисним досвідом»

 Директор Черкаського ЦРМС Сергій Слинько

– Центр розвитку місцевого самоврядування подбав про те, аби пролонгувати корисну дію форуму і забезпечити можливість ефективного партнерства для громадських організацій та ініціатив регіону. Зокрема, нашими працівниками створюється постійно чинна платформа регіонального розвитку та партнерства, що дасть можливість перманентного обміну корисним досвідом та пошуку нових партнерів для реалізації суспільно корисних проектів. Задля цього на базі Черкаського ЦРМС відбуватимуться системні зустрічі представників громадянського суспільства. Регулярне спілкування забезпечуватиме і відповідна група у соціальній мережі Facebook – «Платформа регіонального розвитку та партнерства».

Протягом Форуму діяв ярмарок громадських ініціатив. За результатами таємного голосування, кращими визнали проекти таких громадських організацій:

1 місце – БО «Від серця до серця»;

2 місце – ЧОО «Всеукраїнська екологічна ліга»;

3 місце – «Творці майбутнього»;

4 місце – БО «Черкаська мережа»;

5 місце – ГО «Гордість нації»;

Артем ЯКОВЛЄВ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Читати 3439 разів

Календар

« Липень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31