Ми за ратифікацію Стамбульської конвенції. А ти?

Четвер, 23 листопада 2017 14:14

Стамбульська конвенція (Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами) – це ключовий міжнародний документ, що дозволить створити умови для запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству. Україна стала підписанткою конвенції ще у 2011 році. Ратифікацію документа було заплановано на II-й квартал 2016 року, проте досі не відбулось  зрушень у цьому напрямку.

Що дасть ратифікація?

  1. Уряд країни буде зобов’язаний створити координаційний орган, який має проводити постійний моніторинг випадків всіх форм насильства:  фізичного, сексуального, психологічного або економічного, у тому числі погроз таких дій, примусу або свавільного позбавлення волі. Без огляду на те, чи відбувається це в публічному чи приватному житті.
  2. Держава займатиметься не тільки викоріненням, а й недопущенням домашнього насильства. Необхідними є законодавчі рішення, які стимулюватимуть проведення заходів з підвищення обізнаності в питаннях дотримання прав людини та забезпечення гендерної рівності.
  3. Держава буде зобов’язана створити систему комплексної та негайної допомоги жертвам домашнього насильства. Йдеться про створення невідкладних, коротко- і довгострокових спеціалізованих служб підтримки, національної лінії телефону довіри, юридичної підтримки постраждалих тощо.
  4. Винні у вчинені насильства будуть обов’язково притягнуті до відповідальності. Наразі у Кримінальному кодексі України немає окремої статті, яка встановлює відповідальність за насильство в родині, діє лише такий інструмент, як «захисний припис»: офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї. Так, особі на термін до 90 діб з дня погодження захисного припису може бути заборонено чинити певну дію по відношенню до жертви насильства в сім’ї, наприклад, розшукувати, відвідувати, вести телефонні переговори з нею. Однак в Україні відсутні механізми контролю виконання «захисного припису».
  5. Ратифікація конвенції стане запорукою подальшого реформування законодавства України (в частині боротьби проти домашнього насильства та насильства проти жінок) та свідчитиме про серйозність намірів держави наблизитися до міжнародних стандартів захисту прав людини.
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Червень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30