Ліквідовували наслідки буревію та гасили пожежу на складу з боєприпасами

Четвер, 02 листопада 2017 11:11

Протягом кількох днів у Черкаському районі тривали командно-штабні навчання щодо готовності реагувати в умовах надзвичайних ситуацій природнього та техногенного характеру.

Спершу відпрацьовували взаємодію усіх ланок системи цивільного захисту у випадку погіршення погодних умов. Згідно із ввідною, складна метеорологічна обстановка в регіоні призвела до виникнення надзвичайної ситуації по усій області. Стихія супроводжувалася поваленням дерев, руйнуванням покрівель житлових будинків та об’єктів інфраструктури, руйнуванням покриття автошляхів та ускладненням руху транспорту, підтопленням господарських об’єктів, споруд, житлових будинків та присадибних ділянок. Відбулося порушення функціонування систем життєзабезпечення населення, енергозабезпечення населених пунктів, а також зареєстровані випадки загибелі та травмування людей.

Після отриманої ввідної для оперативного реагування в умовах ускладненої обстановки на термінове засідання районної комісії ТЕБ та НС зібралися спеціалізовані служби та члени комісії, які прозвітували про готовність дій сил та засобів в умовах надзвичайної ситуації.

-         Після цьогорічного липневого буревію ми маємо досвід спрацювання сил та засобів в умовах надзвичайної ситуації природного характеру, - зауважив голова комісії ТЕБ та НС, голова РДА Анатолій Яріш. – Я вважаю, що ми добре і оперативно спрацювали. Тож ситуація для нас не нова. Певні недоліки, які були допущені тоді, ми змогли відпрацювати у ході навчань.

Наступного дня за сценарієм навчань надійшла ввідна про пожежу та подальшу детонацію артилерійських снарядів на території військової частини А3117 в Дубіївці. Навчальні тренування складалися з двох частин. На першому етапі відбулося теоретичне навчання членів комісії з питань евакуації. На другому етапі практично перевірено як здійснюється робота з оповіщення населення та організація функціонування збірного та приймального евакуаційних пунктів.

Відтак, провівши термінове засідання комісії ТЕБ та НС, голова комісії Анатолій Яріш та керівники спеціалізованих служб цивільного захисту виїхали на місце події.

У Дубіївці та трьох найближчих селах – Білозір’ї, Ірдині та Руській Поляні були розгорнуті збірні пункти евакуації населення, де провели тренування щодо розміщення людей. Під час навчальних тренувань з Дубіївки евакуювали півсотні людей в приймальні пункти в Хацьках. 

Нагадаємо, на Черкащині відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2017 рік, затвердженого розпорядженням КМУ, командно-штабні навчання щодо готовності та реагування у разі виникнення надзвичайної ситуації у мирний та в особливий час тривали до 3 листопада. Окрім вищезазначених сценаріїв відпрацювали взаємодії усіх ланок системи цивільного захисту регіону під час умовної аварії у сховищі азотної кислоти на одному з місцевих підприємств та сходження з рейок пасажирського і вантажного потягів з подальшою пожежею та витоком рідкого аміаку. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Лютий 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28