Місцеві ради просять «скинутися» на ремонт Чигиринського шляху

Середа, 06 вересня 2017 10:04

Питання співфінансування ділянки дороги загального користування державного значення Р10 Канів-Чигирин-Кременчук керівники району – Анатолій Яріш та Олексій Собко - обговорили у ході виїзної наради із сільськими головами Лесьок, Сагунівки, Думанців, Чорнявки, Червоної Слободи та представником Худяківської сільської ради.

Вартість питання – півмільйона гривень, які потрібні для завершення ремонтних робіт. Найбільша частка дольової участі знову припадає на Червонослобідську сільську раду. Там мають в місцевому бюджеті для співфінансування робіт віднайти  300 тисяч гривень. На решту сільських рад припадає у межах 30-40 тисяч гривень.

-         Цього разу стоїть питання по Чигиринському шляху, наступного - може стосуватися іншого напрямку, де знову будуть акумульовані кошти з різних джерел фінансування. В кінцевому рахунку – жителі нашого району отримають відремонтовані дороги, - зауважив голова районної адміністрації Анатолій Яріш, закликаючи сільських голів підтримати пропозицію співфінансування. – Є спільне завдання, маємо його спільно вирішити.

Фінансовий бік питання щодо співфінансування районних програм по ремонту доріг загального користування місцевого та державного значень проаналізувала заступник начальника фінуправління Юлія Чеша.

-         На дороги загального користування державного значення спрямовано 2,3 мільйона гривень субвенцій, в тому числі з районного бюджету 1,2 мільйона. Червонослобідська сільська рада надала 500 тисяч гривень. Не взяли участь у цій програмі Худяківська, Хацьківська, Степанківська, Сагунівська, Руськополянська, Мошнівська та Будищенська сільські ради, частково Вергунівська. Виділено, але не перераховано, кошти по Яснозірській сільській раді, - повідомила фінансист. -  По субвенціях на дороги загального користування місцевого значення ситуація не змінилася. У серпні кошти сільськими радами не виділялися. Затверджена сума 2,3 мільйона гривень, в тому числі з районного бюджету 1 мільйон 25 тисяч гривень. Субвенція із сільських рад становить 1,2 мільйона гривень. По дорогах комунальної власності затверджені видатки на 2017 рік - 7,3 мільйона гривень. Виконання за сім місяців - 5 мільйонів 712 тисяч гривень. Залишки коштів по цих дорогах є в Хацьківській, Руськополянській, Хутірській та Червонослобідській сільських радах. Виконання видатків становить 84 % до планів по періоду. Разом з тим, капітальні видатки по селах виконувалися.

Свої зауваження щодо співфінансування ремонтних робіт на дорогах загального користування державного значення висловили і присутні керівники органів місцевого самоврядування.

-         Хотілося б активнішої участі в реалізації подібних проектів усіх сільських рад, - зауважив Микола Бас, сільський голова с. Леськи. – Звісно, ми всі маємо проблеми по дитячих садках, школах, будинках культури, ще й неосвітлені вулиці, але коли стоїть питання співфінансування, то долучатися мають всі, а не одні й ті самі сільські ради.

Разом з тим, звучали зауваження і щодо виконання ремонтних робіт на дорогах місцевого значення філією Черкаський райавтодор та Черкаською ДЕД.

-         Це питання ми розглянемо найближчим часом на нараді із дорожниками, - зауважив голова районної адміністрації Анатолій Яріш. – Якщо раніше були нарікання на відсутність фінансування, то зараз за цим питання не стоїть, але роботи не виконуються.

Питання співфінансування ремонтних робіт на Чигиринському шляху з місцевих бюджетів вищезазначених сільських рад мають розглянути на сесіях сільські депутати.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Січень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31