«ВДЯЧНІСТЬ ЛЮДЕЙ – ВАГОМИЙ ПОКАЗНИК ЕФЕКТИВНОСТІ ДЕПУТАТА»

Понеділок, 04 вересня 2017 15:42

Анатолій Коверський – депутат Черкаської обласної ради сьомого скликання, член депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», начальник Управління Держгеокадастру у Черкаському районі.

– Анатолію Миколайовичу, розкажіть, будь ласка, про свій політичний шлях – коли почали займатися цією діяльністю і що Вас до цього спонукало?

– У політиці я доволі давно, зараз уже й не пригадаю, коли обирався вперше. Перемозі на виборах до обласної ради у 2015 році передували три каденції депутатства в Черкаській міській раді, а ще декілька разів обирався до Соснівської районної ради. Можна сказати, що в цій справі я далеко не новачок.

До Черкаської обласної ради балотувався від багатомандатного виборчого округу в Черкаському районі. Керувався бажанням допомогти місцевим жителям у вирішенні їх проблем. Багатьох із них я знаю особисто, адже вже тривалий час працюю в районі. Раніше обіймав посаду начальника районного відділку міліції, а тепер керую управлінням держгеокадастру. За довгі роки роботи я детально вивчив проблеми і потреби району.

– Що для Вас є орієнтиром в політичному житті?

– Депутатська діяльність передбачає значний спектр обов’язків та відповідальність перед громадянами. І без серйозного підходу до роботи неможливо виправдати виказану тобі довіру. Саме тому, в політиці, як і в будь­якій іншій справі, завжди орієнтуюсь на якісний результат.

– Які питання перебувають на Вашому контролі в обласній раді?

– В облраді я входжу до складу постійної комісії з питань агропромислового розвитку та земельних відносин ­ обіймаю посаду заступника голови комісії. Як спеціаліст із земельного права, я займаюсь виключно галуззю земельних відносин. Безпосередні обов’язки полягають в розгляді питань, пов’язаних з виділенням земельних ділянок для учасників АТО, нагляді за збереженням земель сільськогосподарського призначення – протидії їх розкраданню та нецільовому використанню. Також здійснюю контроль за дотриманням орендарями вимог земельного законодавства та надходженням до бюджету коштів від сплати оренди за користування землею.

– Які проблеми Черкаського району Ви вважаєте найбільш складними та нагальними?

Ні для кого не секрет, що наскрізною проблемою Черкащини є незадовільний стан доріг. Мені, як обласному депутату, доводиться вислуховувати чимало нарікань від людей щодо жахливої ямковості на дорогах. Цьогоріч питання зрушило з мертвої точки. 19 червня, завдяки співпраці депутатів різних рівнів, вдалось розпочати капітальний ремонт ділянки автодороги державного значення Р­10 Канів­Чигирин­Кременчук. Ремонтні роботи здійснюються на шляху між Черкасами і Леськами. Окрім заміни дорожнього покриття, вздовж траси встановили сучасне освітлення – енергозберігаючі світлодіодні LED світильники.

До кінця року плануємо розпочати ремонт дороги, яка пролягає від Черкас до Сміли.

Що стосується інших проблем, то жодну з них не можна назвати суто районною. Недосконалість земельного законодавства, недостатня реалізованість права громадян на отримання земельних ділянок для ведення особистого господарства – це проблеми  загальнодержавного рівня. Питання розпаювання земель теж має прогалини. І в Черкаському районі  деякі сільські ради не приділяють належної уваги цьому процесу.

– До реалізації яких районних проектів Ви долучилися?

Найгучніший проект 2017 року – це, звісно ж, відкриття ДНЗ «Веселка» у Леськах. Реконструкція дитячого садочка тривала понад шість років, але її результатами дійсно можна пишатися. Завдяки народному депутату Сергію Ярославовичу Рудику, на ремонт вдалося спрямувати 7 мільйонів державних коштів, що складає 89% від загальної вартості реконструкції. За ці гроші повністю відремонтували головне приміщення садочка та господарські споруди.

22 серпня «Веселка» відкрила двері для маленьких відвідувачів. Зараз у садочку функціонує три групи, де навчається 75 дітей. Це означає, що на сьогодні дошкільною освітою у Леськах охоплені практично всі діти.

Неабияка ініціативність сільського голови Миколи Баса потребує окремої  згадки. Довести розпочату у 2011 році реконструкцію садочка до логічного завершення – стало для нього принциповою справою. Завдяки нашій взаємодії з Миколою Федоровичем і Сергієм Ярославовичем та підтримці обласної і районної влади,  реалізований проект вже сьогодні працює на користь сільської громади. І люди вдячні нам за це, а вдячність людей – вагомий показник ефективності роботи депутата.

Варто згадати і про відкриття «Інноваційної школи», створеної на базі відібраної для участі в цільовій обласній програмі «Інноваційні школи Черкащини» Червонослобідської ЗОШ №1. Окрім матеріально­технічного оновлення, у школі запровадять передові методики викладання, а заняття проводитимуть у новітньому форматі. На осучаснення школи спрямовуються кошти з районного та обласного бюджетів. Тут буде оновлене обладнання для кабінетів фізики, хімії та біології. А ще відкриють клас робототехніки. Червонослобідська ЗОШ №1 стане першою, але, сподіваюсь, не останньою школою в районі, яка матиме такий клас. Разом з тим, біля школи завершується будівництво футбольного поля зі штучним покриттям.

Комп’ютеризація шкіл – те, над чим працює влада вже не перший рік. Для прикладу, лише на початку року, за сприяння Сергія Рудика, 35 новеньких комп'ютерів отримали школи у Леськах, Степанках і Білозір'ї. Завдяки зусиллям народних, обласних та районних депутатів, переважна більшість навчальних закладів району забезпечена сучасною комп’ютерної технікою.

Можна згадати й реалізовані проекти з утеплення та заміни вікон у Леськівській амбулаторії, ремонт у Черкаській ЦРЛ, спорудження чисельних дитячих та спортивних майданчиків. Все це вдалось зробити, знову­таки, завдяки співпраці з Сергієм Рудиком.

– Що плануєте зробити для району найближчим часом?

– Роботи заплановано дійсно багато і, перш за все, потрібно подбати про дітей. Вже до кінця року плануємо утеплити школу в Червоній Слободі  і встановити навколо шкільної території огорожу. У Леськівській ЗОШ необхідно замінити дах будівлі.

Щодо іншого... Серед пріоритетів – дороги. У районі  багато проблем у цій сфері. Необхідно розпочинати ремонт дороги у напрямку Черкаси­Сміла, а також братися за реконструкцію місцевих автошляхів у Мошнах і Тубільцях. 

Комп’ютеризація районних закладів і установ, ремонт медичних амбулаторій, благоустрій населених пунктів та облаштування нових дитячих майданчиків – це все пріоритетні напрями роботи. 

Наразі маю багато нових проектів і думок щодо їх реалізації, але розповідати про заплановане я не звик. Значно краще звітувати про зроблені справи, адже люди цінують не слова, а вчинки.

– Наскільки важливою є співпраця різних гілок і рівнів влади?

– Надзвичайно! Жоден значний проект не реалізувати силами одного чиновника або депутата. Лише у тісній співпраці та злагодженій взаємодії будуються дитячі садочки, ремонтуються дороги і школи, оновлюється обладнання у медичних закладах і відбуваються усі інші позитивні зрушення.

Зі свого боку, хочу відзначити плідну взаємодію Сергія Рудика з обласною та районною владою. З народним депутатом ми співпрацюємо практично в усіх масштабних проектах. Питання про виділення з державного бюджету коштів на той чи інший районний захід вирішується Сергієм Ярославовичем на рівні Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Для найбільш раціонального освоєння отриманих коштів, між нардепом, мною та місцевою владою відпрацьовано злагоджений діалог. Адже об’єднавшись,  не лише «батька легше бити», але й на користь Черкащини працювати вдається значно ефективніше.

– Анатолію Миколайовичу, з яким настроєм Ви зустріли День Незалежності України?

– Сповнений сил, наснаги і бажання працювати на благо Черкащини.

24 серпня для мене­особлива дата. Це символ здійснення давніх державотворчих прагнень українського народу. Народу, якому неможливо відмовити у волелюбності та силі духу. Ці риси й сьогодні допомагають нам не пасувати перед ворогом. Завдяки ним ми продовжуємо жити, працювати, боротись і перемагати в ім’я Незалежної України.

Аби без докорів сумління дивитися в очі прийдешніх поколінь, ми повинні зміцнити економіку, відродити соціальну сферу, забезпечити молодь гідною роботою. Я знаю, попереду складний і тернистий шлях, але наша працьовитість, єдність і віра в перемогу української ідеї нададуть сили для здійснення всіх амбіційних задумів.

Артем Яковлєв

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Липень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31