Дайте грошей, депутате!

П'ятниця, 18 серпня 2017 13:06

«Сільські обрії» довідалися як отримати допомогу від місцевих обранців, які документи для цього необхідні, а також куди і кому їх нести.

Так, кожен депутат Черкаської районної ради має право надавати грошову допомогу громадянам Черкаського району на суму до 20 тисяч гривень на рік, враховуючи можливості районного бюджету. Якщо ситуація вкрай тяжка, то звертатися жителі району можуть одночасно за допомогою не лише до районних, а й до обласних депутатів, та до нардепів.

-         Бувають особливі випадки, коли один депутат не може виділити необхідної суми. Наприклад, комусь на лікування необхідні значні кошти, тож можна “скинутись”. Кожен із депутатів, наприклад, по тисячі виділить, і так можна назбирати значну суму, - зауважує депутат районної ради Олег Деркач.  

-         Порядок отримання допомоги визначений відповідним положенням. Для отримання грошей жителі району мають звернутися до депутата із заявою, а також надати перелік документів. Депутат районної ради самостійно визначає розмір допомоги, яка, водночас, не може перевищувати двох тисяч гривень для однієї людини та скеровує подання з пакетом документів до районної ради, - пояснює голова районної ради Олексій Собко.

Нещодавно на засіданні президії районної ради депутати удосконалили перелік документів, для отримання депутатської допомоги. Окрім заяви на ім’я депутата, документів, що посвідчують особу та підтверджують інвалідність чи довідки (акта обстеження) про надзвичайну ситуацію, людина подає ще три довідки: про склад сім’ї, доходи членів сім’ї та акт обстеження матеріально-побутових умов заявника.

Депутати розповідають, що люди по допомогу звертаються часто, і обранцям доводиться робити непростий моральний вибір.

-         Знаю і від колег з інших фракцій, і від депутатів з нашої, що найчастіше кошти виділяють на потреби онкохворих і тих, що потребують хірургічного втручання. Буває, депутати змушені відмовляти. Або одному виділяти більшу суму коштів, іншому - меншу. Це завжди непросто вирішувати, кому варто дати допомогу, а кому доведеться відмовити. Це моральний тягар та велика відповідальність, - розповідає депутат районної ради Микола Гуськов.

-         З іншого боку йдеться про ефективність використання цих коштів. Удосконалений перелік документів саме й спрямований на те, аби підтвердити необхідність надання грошової допомоги людині, яка звертається за нею, зауважує заступник голови районної ради Сергій Степанюк.

До слова, рішенням 16 сесії районної ради, яка відбулася у липні, депутати спрямували понад 100 тисяч гривень для надання матеріальної допомоги на оздоровлення жителям Черкаського району. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Червень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30