Інспекторів праці «озброюють» для виявлення неоформлених найманих працівників

Вівторок, 20 червня 2017 17:11

На тижні інспектори Держпраці опановували нові навички, які допоможуть їм виявляти факти незадекларованої праці, ефективно комунікувати з роботодавцями та найманими працівниками. Про це повідомляють в Управлінні Держпраці в Черкаській області.

Інтерактивний тренінг проходив у рамках проекту Міжнародної організації праці (МОП) «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу». Його спікери - національний координатор проекту МОП Софія Литвин, заступник директора департаменту з питань праці – начальник відділу з питань трудових відносин Державної служби України з питань праці Ігор Дегнера, начальник Управління Держпраці у Черкаській області Олена Лазарєва, фахівці Управління.

Тренінг включав навчання, традиційні презентації у поєднанні з інтерактивними сесіями, напрацювання практичних методик проведення інспекційних візитів, правові аспекти, збір інформації.  По завершенню учасники отримали методичні матеріали з необхідною інформацією щодо проведення перевірок з виявлення незадекларованої праці.

Приміром, нещодавно жителів м. Черкаси та гостей міста головні державні інспектори Управління в незвичний спосіб інформували про проведення в Україні пілотної кампанії з виявлення незадекларованої праці у рамках проекту Міжнародної організації праці - прямо на вулиці. Мета так званої «вуличної акції» надання найманим працівникам, роботодавцям, студентам, учням, особам пенсійного віку, які продовжують працювати, інформації про можливі наслідки нелегального працевлаштування. Фахівці Управління розповідали про ознаки неформальної занятості, переваги укладання трудового договору, можливості захисту трудових прав та соціальні гарантії, на які може розраховувати кожен працюючий.

Нагадаємо, з повідомленням про порушення вимог законодавства про працю можна звернутися до відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Черкаській області за номером телефону: (0472) 33-69-70.

Адреса Управління Держпраці у Черкаській області:

18000, Черкаська обл., м. Черкаси б-р Шевченка 205, 3 поверх.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31