Чекайте на перевірки інспекторів Держпраці

Вівторок, 20 червня 2017 09:48

На Черкащині стартував пілотний проект Міжнародної організації праці з подолання незадекларованої праці.

План спільних заходів з детінізації економіки та легалізації виплати заробітної плати найманим працівникам у рамках реалізації проекту цього тижня напрацьовували фахівці фіскальної служби, Управління Держпраці в Черкаській області, пенсійного фонду,  керівники Черкаського, Чигиринського й Канівського районів, структурних і територіальних підрозділів райдержадміністрацій та міста Черкаси.

-         Динаміка надходжень ПДФО до бюджетів районів свідчить, що частка неформальної зайнятості у формальному секторі поступово збільшується. Особливо це помітно в галузі сільського господарства та сфері торгівлі, - зауважив Володимир Жаврід, начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в Черкаській області. - На Черкащині ці галузі обрані для проведення кампанії, оскільки, за статистичними даними, саме в них виявлено значний відсоток нелегальної зайнятості.

Нагадаємо, протягом трьох місяців фахівці Управління Держпраці в Черкаській області, а також спеціально відібрані та навчені представники органів місцевого самоврядування, які матимуть посвідчення інспектора Держпраці, відвідуватимуть всі підприємства сільського господарства та торгівлі без попереджень. Мета їх візиту – роз’яснювальна робота та інформування про відповідальність та штрафні санкції за незадекларованих найманих працівників.

-      Разом з тим, ціль інспекційної кампанії - не лише виявити факти «тіньової» зайнятості, але й з’ясувати причини, що її зумовлюють.  На підставі отриманих результатів і висновків будуть напрацьовані рекомендації щодо розроблення і впровадження плану діяльності Держпраці з подолання незадекларованої праці на всій території України, - зауважив перший заступник начальника Управління Держпраці в Черкаській області Віталій Мащенко. – Орієнтовно із жовтня  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295 «Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» інспектори, або уповноважені на виконання їх функцій, матимуть широкі повноваження з метою державного контролю за додержанням законодавства про працю перевіряти підприємства, установи та організації практично в будь-який час доби.  

До слова, на Черкащині вже зафіксовано два випадки сплати роботодавцем штрафу в розмірі 96 тисяч гривень за використання праці неоформлених найманих працівників.

-      Районна влада підтримуватиме та сприятиме фахівцям Держапраці в частині проведення роз’яснювальної роботи серед роботодавців району, а також готуємо пропозиції щодо практичної реалізації вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №295. Разом з тим, чекаємо від Держпраці інформаційних матеріалів, які можуть бути поширені серед роботодавців району, - резюмував голова райдержадміністрації Анатолій Яріш.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31