Дітям з обмеженими можливостями районні владці вручили подарунки

Четвер, 01 червня 2017 11:41

Випускники загальноосвітніх шкіл, які мають інвалідність, зустрілися із керівниками району Олексієм Собком та Анатолієм Ярішем. У неформальній обстановці діти розповіли про свої успіхи, досягнення та поділилися планами на майбутнє. Зустріч очільників району, відділів та управлінь, які опікуються питаннями категорійних дітей, у такому форматі відбулася вперше.

-         У минулому залишилися звуки останнього дзвоника,  а попереду буде життя - сповнене радістю, щастям, творчою працею. Досягти цього буде нелегко, адже  кожен з вас піде своїм шляхом, не озираючись,  не чекаючи підказок, кожному доведеться самостійно шукати відповіді на безліч питань, - звернувся до дітей з вітальним словом Анатолій Яріш. - Бажаю Вам успішно скласти ЗНО та не розгубитися при виборі життєвого шляху. Вірте у власні сили, прагніть більшого і досягайте поставленої мети.

Пам’ятати про тих, хто був поруч із ними на шляху дорослішання, вірив у них, підтримував та допомагав закликав голова районної ради.

-         Аби залишити приємну згадку про сьогоднішню зустріч, депутати районної ради за клопотанням голови громадської організації Марії Островської, що найбільше переймається вашою долею, виділили кошти на пам’ятні подарунки для вас. Сподіваюся, що вони будуть корисні, зважаючи на темпи, з якими молодь сьогодні рухається по життю, - зауважив Олексій Собко.

У невимушеній обстановці діти розповіли про випробування на ЗНО, про те, ким кожен з них мріє стати. Приміром, Вікторія Алека з Вергунів збирається обрати фах медика, Яна Пахаренко з Лесьок хоче вступати на історичний факультет. Як це можна зробити за державні кошти дітям та їхнім батькам розповіла  присутня на заході директор Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ольга Хоменко.

-         Фонд може оплатити ваше навчання в навчальному закладі будь-якого рівня акредитації. Ви вступаєте, приходите до нас і ми укладаємо тристоронню угоду - відділення Фонду-студент- навчальний заклад і оплачуємо ваше навчання. Магістратуру в тому числі. До речі, наразі ми оплачуємо навчання 25 дітей-інвалідів, одна з який навчається в інституті ім. Богомольця. Я думаю, що мрію Вікторії ми теж зможемо втілити, - зауважила Ольга Миколаївна. – Так само ми допоможемо працевлаштувати ваших дітей, оскільки маємо для цього сформовану базу даних.

Для тих, хто ще вагається з вибором, або хоче навчатися в Черкасах, пропозицію стати абітурієнтом Київського національного університету технологій та дизайну озвучила декан факультету ринкових, інформаційних технологій Світлана Натрошвілі. Перелік навчальних закладів, упорядкований управлінням праці та соціального захисту населення для батьків дітей передала заступник начальника управління Людмила Лядецька.

-         Зараз  нами опікуються батьки. Але ми йдемо в доросле життя і хотіли б відчувати більшу підтримку держави , - зазначає Яна Пахаренко. – Сьогоднішня зустріч із керівниками району – це сигнал для нас, що ми не одні, що про нас турбуються, нам допомагають, але не з жалості, а як рівних з рівними. Це дуже приємно і наочно бачимо прогресивні зміни в країні, про які сьогодні так багато ми чуємо. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31