У Німеччині через десять років планують повністю перейти на відновлювальну енергетику

Четвер, 18 травня 2017 08:41

Комунальні господарства міста Гота не лише повинні постачати населенню міста тепло, воду та газ, а й перейматися довкіллям, аби зберегти його для своїх нащадків. Для цього мають план – за п’ять років відмовитися від атомної електроенергії, а за десять – від вугілля, перейшовши винятково на альтернативні джерела енергії. Про це під час круглого столу управлінцям Черкаського району розповів Норберт Кашек, керівник відділу комунальних послуг.

– У Німеччині третина електроенергії виробляється з відновлювальних джерел. І державна програма націлює на те, що через 10 років вона займатиме 100%. Ціни на газ, тепло та електроенергію визначають підприємства-постачальники. Таких у місті та районі Гота 150. Водночас вони продають свій продукт не лише в Готі, а й по всій Німеччині. Інколи конкурувати складно, – розповідає Норберт Кашек. – Ціна за енергоносії складається з двох частин – за використання системи і за сам продукт – газ, електроенергію та воду.

У самому місті Гота, приміром, працює 10 комунальних підприємств, акціонерами яких є жителі та партнери зі сфери енергопостачання. Підприємства прибуткові. Доходи інвестують у розвиток господарства або фінансують соціальні проекти. ЖКГ Готи націлене на вчасне постачання послуг для населення, а також охорону довкілля.

– Це начебто суперечить одне одному, але таке рішення комуни. Для досягнення мети маємо два шляхи – організацію виробництва з найменшими викидами вуглекислого газу та енергоощадні заходи. Приміром, у нас ви не знайдете жодної звичайної лампочки – всі енергоощадні, старі будинки утеплюють, а при спорудженні нових одразу використовуємо енергозберігаючі матеріали, реконструюємо теплотраси та переобладнуємо системи опалення. Проекти, спрямовані на збереження довкілля, проходять громадське обговорення, де жителі міста самі визначають, що залишити, а що виключити, – пояснює пан Кашек. – Приміром, містяни підтримали ініціативу, і чимало їх стали більше використовувати громадський транспорт, аніж власні автомобілі. Це було спільне рішення комуни (громади). Звичайно, узгодили графіки руху громадського транспорту, встановили відповідну цінову політику. Окрім того, для любителів велосипедів облаштували велодоріжки.

Детальніше про діяльність житлово-комунального господарства на прикладі міста Гота читайте в наступних випусках газети.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31