А як у вас? Німецька делегація презентувала свій край держслужбовцям Черкаського району

Середа, 17 травня 2017 08:33

Якщо на карті поставите голку в центрі країни,поцілите в Готу. Так, жартуючи, німці розповідають про район Гота, який і справді розташований у серці ФРН.

Екскурс в історію становлення та розвитку рідного краю для держслужбовців Черкаського району провів Томас Фрьоліх, другий замісник бургомістра.

– Вчора ви нам розповідали про процеси децентралізації та об’єднання територіальних громад, що для нас, власне, не є новою темою, адже територіальний поділ у нас відбувається вже більше ста років, – зазначив пан Томас. – Останні зміни були прийняті торік. Відтак, до 2035 року є мета укрупнити райони. Це має бути об’єднання, де проживає на менше 130 тисяч осіб. Зміни стосуватимуться і комун. У нас і досі багато маленьких комун. Вони мають стати з населенням у понад 5 тисяч жителів. Загалом у Тюрінгії мають залишитися вісім округів із центрами і два міста без округу. Зараз ситуація така – всі беруть участь в об’єднавчому процесі, проте ніхто не знає, що конкретно робити.

Гота (нім. Gotha) – район у Німеччині з центром у місті Гота. Район належить до земель Тюрінгії. Охоплює площу майже 1 тис. км². Населення трохи менше 140 тисяч жителів. Для порівняння: Черкаський район охоплює площу 1618 км² і тут проживає майже 76 тисяч населення.

 У апараті адміністрації району Гота працює 500 осіб. Бюджет району – 150 мільйонів євро. Тут розвинені промисловість, сільське господарство й транспортна інфраструктура. За дотриманням законодавства в комунальному самоуправлінні (тобто в органах місцевого самоврядування або сільських радах) стежить представник так званого комунального нагляду.

 Соціальна служба й соціальний захист населення

Після загального знайомства управлінці з двох країн обговорили особливості організації соціального забезпечення та захисту найбільш уразливих верств населення. Громадську організацію, яка опікується людьми з обмеженими фізичними можливостями в районі Гота представила Марія Клем, фахівець з інтеграції та інклюзії людей з вадами.

– Неповносправними людьми на території району Гота опікується Центр соціальної реабілітації. Тут під супроводом наших фахівців люди з обмеженими фізичними можливостями проживають родинами або ж перебувають деякий час, – каже вона. – На території Центру діють виробничі майстерні, де працюють винятково наші підопічні. Окрім того, якщо є можливість, то людей з інвалідністю ми влаштовуємо працювати і в інші організації чи підприємства, де вони можуть виконувати певну роботу. У нас люди з обмеженими фізичними можливостями можуть займатися спортом або ж організувати дозвілля. Звісно, все під пильним наглядом спеціалістів.

Причому, якщо порівняти, то на 140 тисяч населення в німецькому районі Гота обліковують лише тисячу людей з інвалідністю, натомість у Черкаському районі, де в двічі менше жителів, на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення – понад 5 тисяч інвалідів загального захворювання. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30