Нові заробітні плати освітянам розрахують у червні

Середа, 26 квітня 2017 08:23

Можливість підвищення посадових окладів і збільшення відсотка за престижність професії педагогічних працівників району аналізували під час наради в голови районної ради Олексія Собка.

Раніше ці питання неодноразово порушувала голова райкому профспілки Людмила Рябчич, а на найближчій сесії депутатське звернення надійшло від Ольги Іващенко.

 – На сьогодні всі працівники забезпечені заробітною платою в руслі чинного законодавства, – запевняє начальник відділу освіти ЧРДА Людмила Григорчук і зазначає, що для підвищення окладів та ставок зарплати педпрацівникам району на два тарифні розряди необхідно виділити близько 70 тисяч гривень у місяць.

Хоч за чисельністю учнів наш район не пасе задніх, та є проблема нерівномірного розподілу освітньої субвенції з держбюджету по школах району. Так, за словами начальника фінансового управління ЧРДА Ганни Шокот, на одного учня школи, де навчається менше півсотні дітей, припадає 23 тис. грн, а на одного учня школи, яку відвідують більше 100 дітей, – 9 тис. грн.

– Тому якщо не відбудеться реорганізація шкіл району і в нас не буде додаткових коштів, то зарплати освітянам будуть «зірвані», – переконана Ганна Іванівна. – Наразі педпрацівники повністю забезпечені заробітною платою, до того ж, у жодному навчальному закладі немає заборгованості за енергоспоживання.

– Допоки не знатимемо частки перевиконання бюджету, остаточного рішення і прорахунків не зможемо зробити, – наголосив заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк. – Повернемося до цього важливого питання ближче до червня, коли відбудеться чергова сесія.

На нараді побував завідувач відділу соціального захисту та охорони праці Черкаського обласного комітету профспілки педагогічних працівників Іван Берестовий, який акцентував на потребі розмежування оплати праці технічних працівників закладів і молодих спеціалістів, що нині рівнозначна.

– Питання підвищення розміру доплати за престижність професії активно вивчаємо і шукаємо механізми його вирішення, – резюмував Олексій Собко.

 Катерина Калашнікова

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31