Сто днів нової команди районної влади: мовою фактів

Понеділок, 22 лютого 2016 19:35

 

 

 

Це достатній термін, аби відчути стиль і почерк людей, які прийшли до влади торік. Голова районної ради Олексій Собко вбачає своїм завданням – налаштувати депутатів на повну відповідальність за все, що відбувається в районі.

Організація роботи районної ради, її готовність до діалогу та конструктиву
Депутати в раді далеко не однодумці, але проведені з початку її каденції чотири сесійні засідання свідчать про те, що народні обранці вміють знаходити шлях до спільних рішень, якщо вони стосуються повсякденного життя району чи подальшого його розвитку. З нового року депутати розпочали працювати у своїх округах. Вони мають визначені дні для прийому, тож зустрітися зі «своїм» депутатом, аби вирішити питання, для жителів району не становить проблем.

Новий формат робочих поїздок – кущові наради
Їх уже провели в Леськах, Руській Поляні, Мошнах. Основні тези зустрічей –організаційна підтримка та інформаційно-просвітницьке сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад району, а також соціально-економічний розвиток населених пунктів, виділення земельних ділянок для учасників АТО, прозора оренда землі та відповідна плата за неї. Разом з тим, уже відбулися робочі зустрічі з керівниками бюджетних установ у Червоній Слободі, Леськах, Руській Поляні, Мошнах. Їхня мета – вивчити проблеми закладів соціальної сфери та надати допомогу. Як результат – уже виділені кошти на матеріально-технічне оснащення освітніх та медичних закладів району. Формат подібних зустрічей буде продовжено.

Заощаджують районний бюджет
Видаткова частина бюджету на поточний рік затверджена у сумі 362,7 млн грн, у тому числі загального фонду районного бюджету 358,4 млн грн, видатки спеціального фонду – 4,2 млн грн. Витрати бюджету були заздалегідь узгоджені на відкритих депутатських слуханнях.
На реалізацію регіональних програм видатки затверджені в розмірі 2,6 млн грн, з яких 1,2 млн грн буде спрямовано на реалізацію заходів соціального захисту населення, затверджених районною програмою «Турбота на 2014-2020 рр.». Серед них, зокрема, і одноразова грошова допомога учасникам антитерористичної операції на загальну суму понад 200 тисяч гривень. Ще майже 1,2 мільйона виділено на районну програму забезпечення пожежної безпеки на 2016-2020 роки.


Виплата соціальних допомог відбувається вчасно та в повному обсязі. Проблеми, які виникли з нарахуванням субсидії в жовтні-листопаді, були вирішенні вже напередодні нового року. Тоді рішенням сесії депутати виділили кошти на підкріплення штату управління праці та соціального захисту населення з Центру зайнятості населення на умовах громадських робіт.


Усі діти початкової ланки харчуються безкоштовно
Районна влада забезпечила безоплатним харчуванням учнів 1-4 класів усіх загальноосвітніх шкіл, а також учнів 5-11 класів пільгових категорій. Кошти в розмірі 2,2 мільйона гривень були передбачені бюджетом району на 2016 рік. Це свідчить про те, що районний бюджет цьогоріч став соціально орієнтованим.

Комп’ютеризація та впровадження енергоощадних заходів у закладах освіти
Такий курс взяла районна влада за результатами робочих поїздок у населені пункти району, в яких брали участь депутати районної ради. На комп’ютеризацію усіх шкіл в районі буде виділено 1 мільйон гривень. Стільки ж – на технічне переоснащення та капітальний ремонт газових топкових, заміну вікон і ремонт дахів.


До речі, за зверненням депутатів Мошнівського куща планується проведення експертизи технічної документації на капітальний ремонт водогону в Мошнівській ЗОШ І-ІІІ ст. Потім цей проект планують подати до розгляду на фінансування з Фонду регіонального розвитку як соціально значущого.

Новим медичним обладнанням забезпечать районні лікарні
На це з районного бюджету депутати виділили 1,7 мільйона гривень. Таке рішення ухвалили за підсумками медичної ради, участь в якій взяли керівники району. Аби покращити якість обслуговування населення, на ці кошти закуплять необхідне медичне обладнання й ліки.

Спортивні споруди мають бути в кожному населеному пункті
Їх установлять вже цьогоріч. На противагу вуличним розвагам, молоді запропонують освітлені спортивні майданчики, де кожен охочий може повправлятися на турніках. Зросте кількість спортивних заходів та розваг.

У районі створять книгу пам’яті «Волонтерський рух в період АТО»
В зоні АТО вже загинули четверо жителів Черкаського району. Громадські організації, загальноосвітні школи, заклади охорони здоров’я та культури, органи місцевого самоврядування, керівники сільськогосподарських та промислових підприємств, небайдужі жителі населених пунктів району організували волонтерський рух з перших днів війни. Є пропозиція почати роботу зі створення «Книги пам’яті», до якої б увійшли відомості про всіх загиблих під час проведення антитерористичної операції.

 

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30