Олексій Собко: «Громади мають взяти на себе не тільки ресурси, а й відповідальність»

Четвер, 16 лютого 2017 14:17

Стане децентралізація влади для жителів нашого району «світлом у кінці тунелю» чи її гальмуватимуть на місцях? Як впоратися з новими можливостями і повноваженнями у громадах? Чергове обговорення впровадження реформи децентралізації на теренах району відбулося в неділю, 12 лютого, у Степанках, до якого долучилися керівник району Олексій Собко та його заступник, окрім того депутат обласної ради Сергій Овчаренко, а також сільські голови Геронимівки, Руської Поляни, Хацьок та Хуторів.

– Врешті, потрібно зрозуміти, що громади мають взяти на себе не тільки ресурси, а й відповідальність. Насамперед, доведеться думати, як збалансувати ситуацію в об’єднаних громадах. Робити передовсім щось у дальньому селі чи поряд із центом ОТГ? Це має бути дорога чи садочок? Ці питання за громади ніхто не вирішить, – переконаний голова районної ради Олексій Собко.

Власне, пропонованих варіантів було кілька. Сільський голова Руської Поляни Олег Гриценко озвучив пропозицію об’єднатися з центром у Руській Поляні, яку жителі руськополянської громади підтримали тиждень тому. Як варіант розглядали об’єднання у велику Червонослобідську громаду або приєднання до Білозірської ОТГ.

Після дискусії степанківська громада схвалила кілька моделей об’єднання з центром у Степанках: Степанки-Хацьки; Степанки-Хацьки-Голов’ятине; Степанки-Хацьки-Голов’ятине-Вергуни; Степанки-Хацьки-Голов’ятине-Вергуни-Хутори.

– Я пропоную створити робочу групу з досконалого вивчення цього питання, щоб вона пропрацювала всі можливі варіанти, – підсумував обговорення степанківський сільський голова Валерій Лисенко.

Бліц-опитування

 Наші кореспонденти поцікавилися поглядами на питання об’єднання пересічних жителів Степанок та Хацьок.

Сергій Швець, 30 років, системний адміністратор, с. Степанки

– Думаю, що ця реформа більш негативна, ніж позитивна. Треба вивчити її переваги й недоліки на прикладах усіх європейський країн з урахуванням української ментальності. Також необхідно провести всеукраїнський референдум з цього важливого питання.

Станіслав Мірошніченко, 35 років, депутат с. Хацьки

– Моє ставлення – негативне, тому що в нас і так спроможне село, яке нині на стадії розбудови. Тим паче у країні війна – ця реформа не на часі.

Олена Марценюк, 34 роки, працівниця СТОВ «Степанки»

– Як іде децентралізація то, думаю, треба об’єднуватися. Степанки-Хутори-Вергуни-Хацьки з центром у Степанках – це був би найкращий варіант.

Ольга Смаглій, 40 років, Черкаська обласна лікарня, с. Хацьки

– Звичайно, децентралізація – це новий рівень, але все робиться неправильно. Я вважаю, що об’єднувати треба села, де по 3-5 тисяч населення. А якщо наш кущ об’єднати з центром у Степанках, то це буде добре. Я не думаю, що чисельне село дасть щось меншим селам.

Микола Ключка, 65 років, пенсіонер, с. Хацьки

– У Хацьках достатньо організацій і соціальних установ, то навіщо нам це об’єднання? Нам вистачає коштів на садочок, амбулаторію та інше. Якщо силою змушують, то безперечно для нас найприйнятніший варіант – Степанки-Хацьки-Голов’ятине.

Алла Кульчинська, 46 років, листоноша, с. Степанки

– З одного боку, я ставлюся позитивно до цього процесу, а з іншого – треба підійти до цього питання грамотно. Є села, в яких бюджет дозволяє прожити, але є й такі, де забезпечення є меншим, тому тут треба зважити всі переваги й недоліки.

Ольга Ткач, пенсіонер, с. Степанки

– Ми хочемо, щоб розподіл коштів між селами був рівноцінним. Хутори, Хацьки, Степанки, Вергуни – це села, де майже однакова кількість населення, є підприємства. Але, якщо приєднуватися до Червоної Слободи, Руської Поляни, то наші гроші будуть іти до них, а ми сидітимемо ні з чим.

Сергій Данильченко, 41 рік, працівник залізничної колії, с. Хацьки

– Червона Слобода, Руська Поляна нам не потрібні. Треба об’єднуватися не більше двох сіл – Степанки та Хацьки, і вистачить.

Андрій Лагута, 18 років, різноробочий, с. Степанки

– Я проти об’єднання, бо буде незручно, якщо центр громади розташовуватиметься в іншому селі. Також я не хочу, щоб наші кошти забирали на інші села.

Анжеліка ЖУПИНАС

У Худяках не поспішають об’єднуватися в одну громаду із сусідами

– Поки що худяківці не мають наміру об’єднуватися, бо хочуть поспостерігати за існуванням інших територіальних громад. Вони не впевнені, що жити після об’єднання стане краще, тому й сумніваються, чи варто утворювати об’єднану громаду, – каже секретар сільської ради Оксана Гавриш.

Збори жителів села відбулися минулими вихідними. Сільський голова Роман Василина передав учасникам зборів пропозицію районних владців утворити єдину мегагромаду. На обговорення було винесено ще два варіанти об’єднання – Худяки-Сагунівка-Леськи та Худяки-Сагунівка-Леськи-Думанці-Чорнявка- Червона Слобода. Та поки що питання остаточно не вирішено.

А у Вергунах люди готові об’єднатися в одну громаду з худяківцями, думанчанами, сагунівчанами, чорнявчанами й леськівчанами з центром у Леськах. Такий результат зборів сільських жителів, що відбувся минулої п’ятниці, повідомив сільський голова Тарас Горбенко.

Юлія САВЧЕНКО

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31