П’ятирічний ювілей руськополянські козаки відсвяткували освяченням «козацької» церкви та прийняттям в свої ряди малих козачат.

Минулої суботи у Руській Поляни митрополит Черкаський і Чигиринський, голова Синодального управління військового духовенства Православної церкви України Іоан освятив новозбудовану каплицю на честь Вознесіння Господнього Православної церкви України. За святковим Богослужінням митрополиту Іоану співслужили настоятель парафії ієрей Ігор Мигаль, а також духовенство Черкаської та Дніпропетровської єпархій. Місцеві жителі назвали цю церкву «козацькою», оскільки ініціаторами та безпосередніми будівничим її стали козаки Руськополянської козацької сотні ім. П. Дорошенка.

-                 Освяченням каплиці Вознесіння Господнього увінчалася попередня справа, а почалася майбутня. Ця святиня дасть змогу терпеливо будувати храм у Руській Поляні. Головне, що треба, – це щирість, правда, працелюбність, які мають виховуватися. Церкву будують не заради власної користі, а заради спасіння душ нинішніх і майбутніх поколінь, щоб виховувати їх в істинній і правдивій вірі, насаджувати цінності, які зроблять з них справжніх українців, - зауважив у вітальній промові митрополит.

 Опісля святкового богослужіння митрополит Іоан вручив Благословенні грамоти Блаженнійшого митрополита Епіфанія всім благодійникам, які долучилися до будівництва святині – серед них козаки Руськополянської сотні, пересічні жителі села, керівництво сільської ради, СТОВ «Зоря», Руськополянського меблевого комбінату, місцеві приватні підприємці.  

По завершенню Богослужіння відбулося посвячення діток та дорослих жителів Руської Поляни у козацтво. Святкове дійство провели гетьман Українського козацтва Микола Пантелюк та отаман Черкаського крайового товариства Віталій Чепелуха.

 -                 Черкаське крайове товариство – лідер козацького руху. І мені приємно, що отаман крайового товариства Віталій Чепелуха нещодавно отримав відзнаку Верховної Ради України за гуманітарну допомогу військовим у зоні проведення Операції об’єднаних сил. Черкаське крайове товариство має досвід та базу, аби бути взірцем для інших областей країни. Має чим поділитися і про що розповісти. До речі, українське козацтво ще у 1991 році у своєму статуті записало, що прагне створення української помісної церкви, - зауважив Микола Пантелюк.

Подякував Руськополянській козацькій сотні ім. П. Дорошенка за активну співпрацю, надання значної допомоги у розбудові територіальної громади, високий патріотизм, активну волонтерську діяльність та з нагоди ювілею сільський голова Олег Гриценко. 

-                 Хлопці, дівчата, без вас, було б дуже складно. Я щиро вдячний за сприяння будівництва храму, а також розбудову Руської Поляни, - зауважив Олег Гриценко, вручивши разом з грамотами козакам та ієрею Ігорю цінні подарунки від працівників сільської ради.

Малих козачат після посвяти благословив митрополит Іоан:

-                 Головне, щоб діти знали свою історію, пишалися кращими її сторінками, пам’ятали, чийого вони роду. Адже всі видатні гетьмани, князі Київської Русі і звичайні козаки – всі  мають дух любові до свободи, рівності, братерства, правди, дружби. Зараз країна бореться за те, щоб ці чесноти ввійшли в громадське життя – у вищу ланку керівництва державою, у сільські та міські громади, щоб нове покоління не знало, що таке корупція, що таке зрада чи негаразди, які спіткали наш народ. Тоді ми будемо і заможними, і щасливими, і Богу угодними. Шановні руськополянські козаки, представники керівної ланки черкаського козацтва  – ви провідники цього духу, на ваших добрих справах будуть навчатися діти. Одна з ваших справ вже увінчалася успіхом – освяченням каплиці на честь Вознесіння Господнього, а Бог нехай благословить і надихне вас на подальші добрі справи.

8-річний Андрій Лонський після посвяти впевнено заявив, що відтепер він буде сумлінно дотримуватися всього обіцяного в клятві-присязі, аби Україна була міцною та вільною державою.

-                 Як кажуть козаки: «Хай на радість нам щастить кожен день і кожну мить, хай щастить нам у дорозі і на рідному порозі, а якщо нам цього мало, хай щасттить нам де попало», - зауважив гетьман українського козацтва.

Опубліковано в Культура

Календар

« Травень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31