Два новенькі телевізори, акустична система, канцтовари для першокласників та категорійних дітей, солодощі  - це лише подарунки до Дня знань учням та вчителям Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів від ДП «Перемога Нова». А в підготовці до нього на модернізацію навчального процесу місцеве підприємство спрямувало 180 тисяч гривень.

Для ДП «Перемога Нова» підтримка освіти є однією із складових як соціально відповідального підприємства.

-         Для того, щоб діти отримали якісні знання та стали успішними має оновлюватися матеріально-технічне оснащення класів. Нам вдається це зробити завдяки активній участі в житті школи сільського голови Григорія Приходька та спонсорській допомозі керівництва ДП «Перемога Нова», - зауважує директор Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів Наталія Круть.

 Так, цьогоріч підприємство спрямувало кошти на заміну системи водозабезпечення в чотирьох класах та фойє школи, перекрили покрівлю в шкільній котельні, наразі взялися за ремонт місцевої електропідстанції. Навесні придбали крісла в актовий зал школи, а ще зробили капітальний ремонт в навчальному кабінеті для другого класу. За участь в навчально-виховному процесі в школі, підтримці обдарованої молоді та внесок у патріотичне виховання школярів (підприємство – партнер та  спонсор шкільної команди  учасників патріотичної гри «Джура») батьківський та педагогічний колективи з нагоди Дня знань вручили подяки директору ДП «Перемога Нова» Віктору Гринюку.

-         Завдяки таким інвесторам школа стане справді сучасної, комфортною та сприятиме вихованню нового покоління молоді – людей мислячих та незалежних, - зауважує директор школи.

З нагоди Дня знань директор ДП «Перемога Нова» Віктор Гринюк презентував для школи два телевізори та акустичну систему. Вихованці групи продовженого дня отримали новенькі настільні ігри, м’ячі, скакалки та пізнавальну літературу. Окрім того, 23 першокласникам та 12 категорійним дітям вручили набори необхідних канцтоварів.  Все це на загальну суму 33 тисячі гривень. А ще для учнів, які першого вересня вперше переступили поріг школи, підприємство організувало свято із розвагами та солодощами.

 

Опубліковано в Новини громад

Яким має бути якісне водопостачання в населених пунктах Черкаського району досліджуватимуть провідні вітчизняні фахівці. Зацікавлені керівники органів місцевого самоврядування мають надати відповідні пропозиції в управління економіки райдержадміністрації.

-         Моніторинг стану водопостачання в населених пунктах Черкаського району, які захочуть взяти участь у пілотному проекті, проведуть безкоштовно вітчизняні фахівці, - зауважив голова районної адміністрації Анатолій Яріш. – На базі цих даних ми зможемо виготовити  проектно-кошторисну документацію, підрахувати вартість робіт, розглянути варіанти співфінансування і т.д. Матимемо проект – отримаємо значні шанси на залучення мільйонних сум з державного бюджету на його реалізацію. Наразі наше завдання визначитися з орієнтирами робіт. Зрозуміло, що це не один рік роботи, але ми закладемо підвалини для  реалізації проекта.

Пропозиції щодо покращення якості питної води акумулюють в управлінні економіки адміністрації.

-         Це питання, яке з кожним роком набуває актуальності через застарілість та зношуваність системи водопостачання, - зауважив голова районної ради Олексій Собко. – Не секрет, що неякісна питна вода стає причиною загострення багатьох хвороб. Тому участь громад району в запропонованому проекті – це інвестиції в майбутню здорову націю.

 

Опубліковано в Політика

Аби кошти на соціально-економічний розвиток населених пунктів Черкаського району, спрямовані з державного бюджету за ініціативи нардепа Сергія Рудика, були освоєні стовідсотково, його помічниця Оксана Ковтун на розширеній нараді із сільськими головами закликала  керівників органів місцевого самоврядування активізувати підготовчі роботи.

Загальна сума субвенції, яку вдалося нардепу "вибити" цього року з державного бюджету для Черкаського району, становить 7,7 мільйонів. Тут і матеріально-технічне оснащення та ремонт навчальних закладів, дошкільних установ, амбулаторій загальної практики сімейної медицини, встановлення дитячих, спортивних та футбольного міні-поля майданчиків, освітлення сільських вулиць, ремонти закладів культури та ін.

До слова, справедливості заради, саме через те, що кошти держбюджету надходять непланомірно, і найчастіше до регіонів черга доходить ближче до четвертого кварталу,  цих грошей просто не встигали витратити. Наприклад, кошти Фонду регіонального розвитку традиційно раніше початку другого півріччя ДКУ не виділяються. А фонд займається фінансуванням великих інвестиційних проектів. Освоїти всі кошти за час, що залишився до кінця року, далеко не всім вдається. От і виникали проблеми.

Якщо торік кошти з державного бюджету ще надходили в листопаді, то цьогоріч останнє надходження має бути у вересні. Щоб не повторити минулорічну ситуацію, коли довелося повертати частину неосвоєних коштів назад до державного бюджету, активізуйте підготовчу роботу та акумулюйте потреби громади, аби потім можна було оперативно надати пропозиції, - звернулася Оксана Ковтун  до керівників органів місцевого самоврядування. 

Опубліковано в Політика

Сагунівчани передадуть гуманітарну допомогу для потреб військовослужбовців 72-ої окремої механізованої бригади, яка наразі дислокується в Авдіївці. 7 вересня планується відправити першу партію гуманітарки до складу якої увійдуть спальні мішки, випічка та продукти харчування. Збір муки, цукру, круп, овочів та фруктів триватиме до 11 вересня. Все це доправлять до Авдіївки зусиллями місцевих волонтерів.

− Хочеться відзначити наших волонтерів − Григорія та Лесю Константинових, Миколу Чепурного, Андрія Братцева та В'ячеслава Сагуна. Вже протягом трьох років, саме завдяки цим людям ми регулярно відправляємо на Схід гуманітарну допомогу. Вони, жертвуючи власними ресурсами і вільним часом, не лише допомагають мені збирати гуманітарну, але й самі відвозять її у зону АТО. Окрім того, варто згадати про завзятість й інших місцевих жителів, які зараз активно долучаються до збору допомоги, – розповідає сільський голова с. Сагунівки Ірина Бодяненко.

Опубліковано в Новини громад

Останнє віднаходять в Чорнявці. Торік сільська рада спрямувала найбільше субвенцій на виконання районних програм у відсотках до бюджету. Цьогоріч вже надали понад 300 тисяч гривень.

-         Я розумію колег, які не хочуть спрямовувати кошти з місцевого бюджету в спільний котел на реалізацію загальних програм, адже їх можна направити на капітальні видатки і зробити більше роботи в селі. Проте можливість співфінансування масштабних робіт, як-от ремонт доріг, придбання шкільного автобуса, відкриття додаткової групи в НВК, що самотужки нашому бюджету не під силу, для нас – реальний варіант вирішення соціально-значущих проблем, - пояснює сільський голова Василь Супрун.

Приміром, торік з місцевого бюджету спрямували на потреби навчально-виховного комплексу понад 230 тисяч гривень – це найбільше в районі, а загальна сума субвенції на реалізацію районних програм сягнула 460 тисяч гривень. А якщо враховувати, що у селі проживає лише понад 900 осіб, а серед бюджетонаповнюючих підприємств СТОВ «Нива», кілька приватних магазинів, новостворене ТОВ «Бихайв», то показники достойні. Разом з тим, у сільські раді відшукують й інші резерви для наповнення бюджету. Досить часто на заваді цього – неврегульоване законодавство.  

-         Найбільші площі – це лісові угіддя Чигиринського лісгоспу, - зауважує сільський голова. – Понад мільйон податків вони сплачують до державного та обласного бюджетів лише по нашому лісництві. Ми ж отримуємо лише незначні податки з рубок догляду. Але ліс у нас дозрілий і тут вже йде мова про деревину,  заготовлену в порядку рубок головного користування. А через недолугість законодавства податки йдуть мимо сільського бюджету. Люди запитують, чому так, адже ліс попід село, лісовози розбивають наші дороги, ми їх ремонтуємо, а навзаєм громада не отримує нічого. 

Опубліковано в Новини громад

Кращих учнів, вчителів, спортсменів та творчо обдаровану молодь з Руської Поляни визначатимуть за підсумками 2017/2018 навчального року. Конкурс запровадила  дирекція СТОВ «Зоря».  

З нагоди Дня знань вже традиційно учні руськополянських шкіл отримали іменній стипендії від товариства. Окрім того, цьогоріч дирекція СТОВ «Зоря» оголосила про проведення конкурсу серед учнів та вчителів обох навчальних закладів села в номінаціях  "Вчитель року", "Учень року", "Талант року", "Спортсмен року". Конкурс триватиме з 1 вересня 2017 року до 15 травня 2018 року. За підсумками конкурсу нагороди вручать під час святкування останнього дзвінка.

Опубліковано в Сільське господарство

Календар

« Вересень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30