З нагоди відзначення  80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола (а саме стільки йому б виповнилося цьогоріч 24 грудня)  у Черкаському районі відзначили переможців районного конкурсу, які найбільш вдало презентували життя та творчість відомого дисидента.

Організаторами конкурсу, до участі в якому були  запрошені користувачі бібліотек Черкаського району, віком від 15 до 35 років, стали Черкаський районний організаційно-методичний центр бібліотечної та краєзнавчої роботи за підтримки Черкаського осередку Всеукраїнської громадської організації «Молодий Народний Рух». До участі у конкурсі було допущено  26 робіт.

Відтак, І місце здобула Руслана Терещенко з Руської Поляни, ІІ місце  (с. Руська Поляна), ІІ місце у  Владислава Артеменка з Думанців, ІІІ місце  Ігоря Демченко з Яснозір’я.  Перемогу у номінації «Креативність»   здобув Валентин Алхазов з Мошен, у номінації «За популяризацію української книги» -  Дмитро Вороний зі Степанок.  Переможців привітали член центрального проводу Всеукраїнської громадської організації  «Молодий Народний Рух»  Павло Прибіш, начальник відділу культури та туризму Олена Бардінова та начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Сергій Бовт.

Привітав присутніх заступник голови районної ради Сергій Степанюк, зазначивши, що країна високо оцінила внесок В’ячеслава Чорновола у літературу, суспільно-політичне життя країни. Спогади про побратима оповідали присутнім ветерани РУХу Олександр Корнелюк і Володимир Вахній.

 

Опубліковано в Культура

Понад 660 тисяч гривень субвенції з держбюджету отримала Свидівоцька сільська рада на придбання соціального житла для дітей, позбавлених батьківського піклування. Ще 70 тисяч додали з сільського бюджету. Про це у ході засідання колегії Черкаської РДА повідомила начальник Служби у справах дітей Людмила Северинчук.

-         Підготовча робота для отримання коштів субвенції проводилася досить серйозно і скрупульозно, - розповідає сільський голова Світлана Вовк. – Ми подали пропозицію  на придбання житла, дослідивши потребу у житлі зазначених категорій, яку потім розглядали комісійно в ОДА. Але у нас було багато конкурентів. Це Кам’янський, Катеринопільський, Монастирищенський, Тальнівський, Христинівский  та інші райони, де цінова політика на житло дуже відрізняється від нашої.

Поруч з будинком, який запропонувала Свидівоцька сільська рада на розгляд комісії, є ще 40 соток землі. Світлана Вовк каже, що у 2018 рік сільська рада там планує ще придбати або побудувати  будинок для відповідної категорії дітей. Нині в черзі на таке житло перебуває  ще чотири дитини. 

-         Роботу з освоєння коштів необхідно було провести оперативно, аби придбати житло до кінця року. Тому хочу подякувати голові адміністрації Анатолію Ярішу, керівникам всіх служб, казначейству, фінансовому управлінню, які спрацювали з нами оперативно та злагоджено і за кілька днів діти отримають нову домівку, - каже Світлана Вовк. – На наступний рік ми вже розробили свою програму на придбання житла для категорійних дітей і запланували під неї кошти. Своїм колегам хочу порадити користуватися нагодами, які дає держава. Я знаю, що коштів у сільських бюджетах завжди катма, але тут можна було зробити суспільно значущу справу,  навіть не маючи на це грошей у місцевому бюджеті, а отримавши їх від держави.

Нагадаємо, нині на обліку в Служби у справах дітей Черкаської РДА перебуває 111 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На квартирному обліку на територіях сільських рад перебуває 12 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також 28 осіб з їх числа.

-         Державна субвенції – це нагода вирішити житлові проблеми  посиротілих дітей, у яких нікого немає. На наступний рік ми маємо теж плани на придбання кількох будинків для дітей-сиріт, дітей, позбавленого батьківського піклування. Тому я просив би сільські ради переглянути наявний фонд та надати свої пропозиції. А ми зі свого боку допоможемо, як і по Свидівку, організувати підготовчу роботу, - наголосив Анатолій Яріш. 

Опубліковано в Новини громад

Депутати районної ради підтримали дві районні програми агітаційної роботи та призову на військову службу за контрактом та призову на строкову службу, спрямувавши на їх виконання в загальній сумі 100 тисяч гривень.

Програмами передбачено, зокрема, виготовлення та розміщення агітаційних матеріалів серед населення Черкаського району щодо престижу проходження військової служби за контрактом (банери, плакати, агітки, листівки, прапори), зокрема, й у військовій частині 3061 Національної гвардії України, а також  перевезення кандидатів на військову службу за контрактом до збірного пункту в м. Черкаси та військові навчальні центри.

– Разом з тим, робимо акцент на культурно-виховній роботі  та військово-патріотичному вихованні молоді, її підготовці до виконання військового обов’язку щодо захисту держави, - зауважує заступник військового комісара Олександр Шиш.

Опубліковано в Політика

Об’єднана громада стала першою в Черкаському районі, де двоє працівників органів місцевого самоврядування після відповідного навчання отримали службові посвідчення інспекторів праці. Поки що в Черкаській області подібні посвідчення мають лише п’ять осіб.

-         У листопаді посвідчення інспектора праці, що надає працівникам органів місцевого самоврядування повноваження на інспекційне відвідування підприємств щодо здійснення контролю у сфері зайнятості та оплати праці (з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин), окрім спеціалістів виконавчого комітету Білозірської ОТГ, ще отримали фахівці Канівської міської ради, а в грудні до них приєдналися – з Ватутінської міської та Стеблівської селищної ради, - зауважує заступник начальника Управління Марина Жаркова.

Разом з тим, спеціалісти Держпраці попереджають, що у регіонах вже наявні випадки відвідування суб’єктів господарювання шахраями під виглядом інспекторів праці, які нібито мають повноваження на інспекційне відвідування. Погрожуючи великими штрафами, псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші.

-         Інформацію щодо виданих посвідчень інспекторам праці органів місцевого самоврядування можна перевірити на сайті Держпраці у розділі «Здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» підрозділі – Інформація про службові посвідчення інспекторів праці органів місцевого самоврядування або за телефоном: (044) ‎279-00-85, - нагадує Марина Жаркова. 

Опубліковано в Новини громад

Швидко і надійно схуднути з Надією Бурмакою.

www.nadiya.com.ua

Як визначити свою ідеальну вагу?

”Жахлива несправедливість – нервові клітини не відновлюються, а жирові – не вмирають”

Будь-яка формула для визначення норми ваги – умовна. Маса тіла і його вага індивідуальні для кожного з нас і зумовлені генетично, залежать від сукупності природжених і надбаних особливостей організму. Але певні усереднені стандарти є.

Формула Брока. Для чоловіків середньостатистичноі будови тіла нормальна вага визначається за формулою:

 МТ = Р – 100 (при  зрості 155-165 см)

МТ = Р - 105 (при зрості 166-175 см)

МТ = Р - 110 (при зрості більше 175 см),

Де МТ – маса тіла (у кг);

Р – зріст  (у см).

Для жінок, відповідно, із зростанням груп показників зросту маса тіла у всіх випадках має бути на 5% менша, ніж у чоловіків.

Популярним у визначенні ваги є також  Індекс Брейтмана

«Ідеальна» маса тіла у цьому випадку розраховується по формулі:

   Зріст (у см)  помножити  на 0,7, і з отриманого числа відняти 50.

Але треба розуміти, що поняття «Нормальна вага» достатньо індивідуальне і залежить від багатьох чинників: раси, етносу, віку, статі, процентного вмісту м'язової маси, щільності жирових відкладень, чистоти типу конституції, наявності певних діагнозів тощо. Точніше уявлення про власне тіло ви можете скласти за допомогою наших фахівців.

Ситуації, які потребують підвищеної уваги

„Смотри за собой – тогда за тобой будут смотреть мужчины

Є ситуації, коли апетит стає важкоконтрольованим. Тоді буває важко запобігти переїданню (з усіма витікаючими наслідками). Бажано навчитися розпізнавать і попереджувать їх. Ось деякі з тих, що найчастіше зустрічаються:

1. Накопичена втома.

2. Недосипання.

3. Емоційні перенапруження.

4. Фізичні перенапруження.

5. Вживання спиртного.

6. Передменструальний період.

7. Безпосередньо критичні дні.

8. Вагітність.

9. Передклімактеричний і клімактеричний періоди.

10.Період відновлення після операції під загальним наркозом.

11.Нудьга.

12.Посиденьки у гостях.

13.Відпустка.

14.Стан після активного купання.

15.Загострення хронічних захворювань, перш за все шлунково-кишкових.

16.Деякі форми депресій.

Сміх знижує вагу

 Якщо у житті щось не клеїться – викинь клей. Візьми цвяхи. Забий на все.

Кажуть, що посмішка – це поцілунок душі. З усміхненою людиною приємно знаходитися поруч, спілкування з похмурим – напружує.

А чи доводилося вам коли-небудь сміятися до сліз, до зведених м'язів? Якщо так, постарайтеся пригадати, що ви відчували відразу після нападу сміху. Звичайно це солодка знемога, очищення, душевний підйом.

Оздоровлююча і зціляюча дія сміху має під собою конкретну фізіологічну основу.

По-перше, добрий сміх зміцнює імунну систему. Збільшується рівень антитіл і білих кров'яних тілець, цим самим підвищується опір інфекціям.

По-друге, добрий сміх впливає на загальний обмін речовин. Покращується циркуляція крові, за рахунок чого активізується робота внутрішніх органів.

В-третє - зверніть на це особливу увагу - сміх тренує краще за спорт. Двадцять секунд інтенсивного сміху на три, а то і п'ять хвилин подвоюють частоту серцебиття. Аби досягти такого ефекту за допомогою вправ, потрібно три хвилини енергійно гребти веслами.

Про позитивний вплив сміху на здоров'я знали спрадавна. Відомий англійський лікар XVII століття Сиденгем відзначав: "Приїзд клоунів у місто має значення для здоров'я його жителів значно більше, ніж десятки мулів, навантажених ліками". А в Європі у середні віки говорили, що прибуття у місто бродячого цирку корисніше, ніж каравану з ліками. Вже тоді розуміли, що сміх і веселощі зцілюють.

Староіндійські медичні трактати рекомендують лікувати ангіну паралельно з  виконанням таких йогівських вправ, як, наприклад, "паща лева", ще і сміхом. М'язові навантаження в області глотки покращують кровообіг запалених тканин і сприяють швидкому одужанню.   Іммануїл Кант у книзі "Критика чистого розуму" писав, що сміх дає відчуття здоров'я, активізує всі життєво важливі процеси.

Про користь сміху говорило багато інших відомих людей. Наприклад, Фрідріх Ніцше у книзі "Так говорив Заратустра" радив: "Десять разів повинен ти сміятися протягом дня і бути веселим: інакше вночі тебе непокоїтиме шлунок, тому що він є батьком скорботи".

"Сміх -  найнадійніший засіб від всіх хвороб!" - любив повторювати Микола Гоголь. "Одна хвилина сміху замінює чарку горілки, сто грамів вершкового масла, три порції горіхового морозива і сприяє схудненню" - жартував відомий письменник.

Якось довелося читати про цікавий експеримент. Вагу людей виміряли до і після перегляду фільмів. З'ясувалося, що багато з тих, хто вибрав фільм жахів або трагедію, тяжчали від п'ятдесяти до декількох сотень грамів. Зате ті, що вибрали для перегляду гарну комедію, добре і від душі насміявшись, легко «спалювали» від СТА ГРАМІВ ДО ОДНОГО КІЛОГРАМА!

Легкі думки, оптимістичне сприйняття життя, позитивні емоції і почуття гумору – це найефективніша психологічна і фізіологічна база для швидкого схуднення! До речі, а ви теж чули вирази: «важкі думки» і «легкі думки» - які в народному фольклорі ілюструють той або інший настрій?

Опубліковано в Медицина

Календар

« Грудень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31