Цінні подарунки  школярам вручив голова Білозірської  ОТГ Володимир Міцук.

Усик Анна (11 клас), Бондар Анастасія (5 клас) та Савчук Софія (5 клас) стали призерами творчого конкурсу «Єдина громада», що відбувся в рамках завершального етапу проекту «Сприяння децентралізації у Східній та Центральній Україні», реалізованого благодійним фондом «Агенція місцевого економічного розвитку міста Зеленодольська» за підтримки уряду Польщі.

У ході конкурсу діти відвідали конференцію в місті Дніпропетровськ, де й презентували свої роботи. 

Опубліковано в Новини громад

У Черкаському районі функціонуватиме районна соціальна програма протидії торгівлі людьми, розрахована на найближчі три роки.  

Начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Сергій Бовт зазначив, що завдяки програмі фахівці зможуть працювати з жертвами торгівлі людьми, а також проводити на районному рівні мультидисциплінарні навчання з питань надання допомоги таким особам.

-         Ця програма є покращенням комплексу заходів для проведення соціальної роботи із населенням, підвищення рівня поінформованості суспільства щодо шляхів уникнення ризиків потрапляння в ситуації торгівлі людьми та можливостей отримання допомоги з метою формування навичок безпечної поведінки. Наразі маємо два зафіксовані випадки торгівлі людьми по Черкаському району, - зазначив Бовт.

Тож для того, аби інформувати населення і здійснити комплекс інформаційно-просвітницьких заходів, потрібні фінанси. У програмі також звертають увагу на громадський сектор.

-         Хочемо побачити їхні ініціативи. Також підвищуємо роль волонтерів, а вони потребують навчання. Ми хочемо боротись із торгівлею людьми, адже багато наших людей їдуть на заробітки закордон і стають жертвами насилля. Ми працюємо з такими сім’ями, - додав посадовець.

Депутати проголосували за підтримку цієї ініціативи.

Опубліковано в Спорт

Працівники Територіального центру соціального обслуговування  Білозірської сільської ради провели інформаційно-профілактичне заняття з вихованцями Ірдинського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст.» як вберегтися від зараження недугою XXIcт.

Під час заняття учні також ознайомились з Порядком добровільного консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, дізнались про державні установи, які працюють у сфері протидії ВІЛ в Черкаській області.

Окрім того, діти переглянули відеоматеріали, пов’язані з проблемою ВІЛ-інфікування, та ознайомилися з принципами толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих людей.

Опубліковано в Освіта

Завтра, 2 грудня, в Черкаському обласному краєзнавчому музеї о 12.00 нагороджуватимуть переможців районного конкурсу малюнків «Сім’я без насильства – щаслива сімя», який проводився в рамках акції «16 днів проти насильства».

-         Загалом участь у конкурсі взяли понад 30 дітей. Переможці визначені в шести номінаціях, проте подарунки отримають всі учасники, - розповідає начальник відділу сім’ї, молоді та спорту РДА Сергій Бовт. – Запрошуємо всіх бажаючих підтримати наших конкурсантів. 

Опубліковано в Спорт

Дев’ятнадцята сесія Черкаської районної ради стала багатою на депутатські звернення.

Спершу депутат районної ради Людмила Ткаченко озвучила вимогу жителів Руської Поляни не будувати біля їхнього села новий полігон твердих побутових відходів.

-         Вже існуюче сміттєзвалище забруднює довкілля Черкаського району, - зауважила Людмила Ткаченко. – Внаслідок його експлуатації відбувається забруднення підземних вод та ґрунтів, погіршення санітарної та епідеміологічної ситуації, зростання рівня захворюваності населення.

Нагадаємо після відведення земельної ділянки у 2013 році КП «Черкаська служба чистоти», необхідно було затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки цієї землі цієї ділянки. До Черкаської районної ради таке звернення надійшло в лютому 2014 року. Його розглянули комісійно, а потім на сесії районної ради, у роботі якої окрім керівника комунального підприємства , взяла участь перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Черкаської міської ради. Тоді депутати не затвердили документи, а запропонували доопрацювати їх, знайшовши компромісне рішення із Руськополянською сільською радою щодо соціального партнерства. Шукають і досі – технічна документація з нормативної грошової оцінки зазначеної вище земельної ділянки не затверджена. Відтак, депутати районної ради наполягають повернутися до його розгляду.

Після пожежі, яка сталася в дитячому таборі "Вікторія" і забрала життя трьох дівчаток, Державна служба з надзвичайних ситуацій України взялася за ретельну перевірку навчальних установ.

-         Нині Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області подає позовні заяви до Черкаського окружного суду з вимогою закрити навчальні заклади необладнані системою пожежної сигналізації та провести вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій горищних приміщень. На виконання цих робіт для загальноосвітніх навчальних закладів району потрібно понад 10,6 мільйонів гривень, для дошкільних навчальних закладів, які фінансуються за рахунок сільських рад, – близько 7 мільйонів гривень. Таких коштів ні в районному, ні в сільських бюджетах немає, - коментує депутат районної ради Микола Гуськов. – Всі інші заходи, передбачені Правилами пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, відділ освіти районної державної адміністрації виконує та фінансує.

Зважаючи на це, депутати районної ради звернулися до Кабінету Міністрів України, народних депутатів України Сергія Рудика та Владислава Голуба, Черкаської ОДА з проханням під час формування Державного бюджету України на 2018 рік передбачити додаткове фінансування закладів освіти Черкаського району в сумі 10,6 мільйонів гривень на виконання всіх заходів, які передбачені Правилами пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України. 

Опубліковано в Політика

У світі є багато різних професій. Деякі з них покликані рятувати людські життя, а деякі допомагають лікувати людські душі. До останніх належить професія психолога. Як відомо, робота психологів полягає у наданні фахової допомоги особам, що намагаються здолати душевний біль та відшукати емоційну рівновагу. Але така професійна діяльність − це, швидше, покликання, аніж спеціальність. Про специфіку роботи психолога, поезію та східну філософію говоритимемо з психологом Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Оленою Диченко.

До роботи у галузі психології Олену підштовхнуло бажання краще розуміти людей, їхні почуття, емоції, вчинки і, звісно ж, прагнення пізнати власний внутрішній світ.

– Це надзвичайно важливо – знаходитися у гармонії із самим собою. Від цього напряму залежить твоя здатність бачити світ прозоро – таким, яким він є насправді, – розповідає пані Олена. – Завдяки психології, я навчилася розуміти і себе, й інших людей. Наука про «людську душу» стає в пригоді як на роботі, так і в повсякденному житті.

У Територіальному центрі Олена Диченко працює з кінця 2014 року, з моменту, коли там відкрили ставку психолога. До її безпосередніх обов’язків входить надання психологічної допомоги та консультацій клієнтам Центру, профілактика гігієни їхнього психологічного здоров’я, корекція взаємовідносин із соціумом, здійснення заходів щодо подолання психотравмуючих ситуацій, реалізація методик позитивної мотивації та багато іншого.

– У роботу «втягнулася» доволі швидко, бо було цікаво й допомагали хороші люди.

Зокрема, наш директор Валерій Вишиваний та психолог черкаського Соснівського міського терцентру Людмила Семиліт, – розповідає пані Олена.

За час роботи з подачі Олени Диченко вдалося реалізувати низку прогресивних ініціатив. Зокрема, введено в практику застосування кінотерапії – ефективного методу арт­терапії, який полягає у перегляді та обговоренні фільмів разом із психологом. Після сеансу кінотерапії люди стають більш відкритими в емоційному плані – починають ділитися власними спогадами, думками та переживаннями, вони розкриваються для навколишнього світу. А це дозволяє суттєво покращити емоційний стан осіб, які цього потребують.

Також Олена Диченко опікується студентами «Університету третього віку» – закладу, створеного для людей в поважному віці, котрі прагнуть навчатися новому. З лекціями та семінарами психолог відвідує факультети і гуртки «університету».

Як для будь­якого справжнього професіонала, для пані Олени мають неабияке значення результати її роботи.

– Найбільша винагорода для мене – це коли пацієнту вдається побороти психологічні проблеми. Адже професія психолога – це діяльність, орієнтована, в першу чергу, на клієнтів, – розповідає Олена Диченко. – Ми до останнього «віддаємося» людям, і жоден інший підхід в цій справі не матиме позитивного результату.

Робота з віковою категорією людей має свої особливості. У кожного з них власний багаж життєвого досвіду та індивідуальний характер. І ці аспекти неодмінно потрібно враховувати. Окрім того, надзвичайно вагоме значення має бажання людини прийняти допомогу.

– Звісно, якщо особа вперто не хоче йти на контакт, то спеціаліст не зможе нічим допомогти. Психологи лише надають інструменти для вирішення проблем, а вже від людини залежить, докладе вона зусиль, аби скористатися ними, чи ні, – пояснює психолог.

– Специфіка роботи психологом зобов’язує спеціаліста залишатися на зв’язку навіть після завершення робочого дня, адже ніколи не знаєш, коли клієнту знадобитися допомога. Такий напружений робочий ритм накладає відбиток на емоційне навантаження самих психологів. Тому потрібно мати хобі та захоплення, які допоможуть розслабитись та відволіктися від роботи.

– Розслаблятися мені допомагають поезія та живопис, – розповідає Олена Диченко. – Писати вірші почала ще в дитинстві. Свій найперший вірш написала у 4 класі. Вийшло це абсолютно спонтанно – сиділа біля вікна, дивилась, як падає сніг…

Пухнасті падають сніжинки,

Всю землю снігом замело,

Неначе справді на картинці,

У срібних променях село,

Біліє кущик у садочку,

І віри в сонце вже нема,

Затих струмочок під гайочком,

Зачарувала все зима.

– Станом на сьогоднішній день написала понад сотню поетичних творів. Друкувалася в газетах. До речі, найперше мій вірш надрукували у «Сільських обріях» за ініціативи моєї шкільної вчительки Світлани Корчинської.

Зараз пані Олена входить до складу мистецького клубу «Провесінь» та мріє видати власну поетичну збірку. А ще пробує свої сили у прозі та живописі.

 Окрім цього, психологиня захоплюється східними філософіями і мріє побувати в Індії, Японії та Південній Кореї. Зі слів молодої жінки, вивчення духовних практик цих країн дозволяє зберігати спокій та емоційну рівновагу у будь­яких життєвих обставинах.

– Хороший психолог має бути співчутливим, перейматися проблемами клієнта – приміряти їх на себе, але, разом з цим, не можна занурюватися у його стан, бо існує ризик «захворіти» тими ж проблемами. Тому потрібно зберігати «золоту середину». Вивчення східних філософій дозволяє слідувати шляхом «золотої середини», – пояснює Олена Диченко. – Окрім того, нашому суспільству є чого повчитись у далекосхідних країн. Наприклад, ставленню до збереження національних традицій та культурної спадщини.

Спілкувався Артем ЯКОВЛЄВ

Опубліковано в Новини громад

29-ий рік поспіль світова спільнота традиційно відзначає 1 грудня як День боротьби зі СНІДом. Перше, що спадає на думку з цього приводу, – популярні в останні роки в суспільстві девізи «Зупинимо СНІД разом» та «Не дай СНІДу шанс». Телебачення та соціальна реклама, якої щороку все більшає, допомагають нам не забувати про існування цієї проблеми в суспільстві. Проте, в кращому випадку, ми співчуваємо тим, в чиє життя увірвалась «чума XXI століття», наївно вважаючи, що «от якраз мене це не стосується». Адже у суспільній свідомості проблема ВІЛ/СНІД поки що міцно пов’язана з асоціальним способом життя – наркоманією та проституцією. У свою чергу фахівці стверджують, що це не так.

«Поруч із нами багато людей, які навіть не здогадуються про свій стан, що вони інфіковані ВІЛ або й взагалі хворі на СНІД», – стверджує лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» Черкаської ЦРЛ Галина Аза.

 Хто в зоні ризику?

– Практика показує, що на сьогодні основний шлях передачі вірусу – статевий. Це 62% від загальної кількості всіх виявлених хворих чи інфікованих осіб, – розповідає Галина Андріївна. – Люди почали вести досить розкутий спосіб життя, і це дало свої наслідки. Тож, якщо ви мали випадковий незахищений статевий контакт, потрібно обов’язково пройти обстеження. Для повної впевненості, що вірус не «причепився» до вас, тестуватись варто двічі: через три дні та через три місяці після випадкового незахищеного статевого контакту. Адже перший час після зараження утворюється так зване теронегативне вікно, коли вірусу в крові людини не настільки багато, щоб виявити його.

За словами лікаря, людина, яка мала незахищений статевий контакт із малознайомим партнером двічі, вже перебуває в групі ризику. Такій людині обстеження потрібно пройти обов’язково. Зараз є багато можливостей зробити це: анонімно і безкоштовно. Один із варіантів – звернутися до кабінету «Довіра», що функціонує на базі Черкаської ЦРЛ в Червоній Слободі.

Розповідаючи про діяльність «Довіри», Галина Аза акцентує увагу, що одне з головних завдань фахівців – мотивувати людей пройти обстеження на ВІЛ/СНІД, оскільки воно не є обов’язковим.

АРТ дає шанс народити здорову дитину

– Цьогоріч ми обстежили 3,5 тисячі осіб. У 25 з них вперше виявили ВІЛ. Тепер їх взято на облік, зокрема у нас додалося 20 осіб. Інших – спрямували за місцем проживання. Загалом у Черкаському районі на диспансерному обліку перебуває 190 осіб із ВІЛ/СНІД, – наводить факти лікар­інфекціоніст. – Здебільшого, це люди у віці 25­49 років. 60 осіб мають СНІД у 4­й стадії. Але сьогодні СНІД – не вирок, якщо дотримуватись порад лікарів і сумлінно проходити антиретровірусну терапію (далі – АРТ). Щоправда, робити це доведеться все життя. Натомість, завдяки їй можна «блокувати» вірус, підняти імунітет і повернутися до повноцінного життя. Навіть народити здорову дитину. У нас є матусі, які з ВІЛ народжують і двічі, і тричі. І час показує, що дітки здорові. Тільки в минулому році від ВІЛ­інфікованих матерів у Черкаському районі народилося 4 дітей. Їх обстежують у віці до 4­х місяців, ще раз – до 18 місяців. Негативні результати вже навіть двох перших обстежень з великою вірогідністю дозволяють стверджувати, що дитина здорова.

Але в АРТ є нюанси – її не тільки потрібно приймати все життя, але й дотримуватися графіку прийому. Збій навіть на, здавалось би, дрібницю – 10­15 хвилин – може призвести до непередбачених наслідків і утворення стійких до АРТ штамів. Простіше кажучи, звести нанівець усе лікування.

«Серед наших пацієнтів є навіть бізнесмени»

– Кабінет «Довіра» у Черкаській ЦРЛ відкрили ще у 2000 році. З 2012 року ми функціонуємо як відкритий сайт АРТ. Це означає, що інфіковані та хворі на ВІЛ/СНІД отримують у нас комплексну допомогу, можна пройти обстеження і отримувати антиретровірусну терапію та психологічний супровід. Адже, коли людина вперше дізнається, що заражена, переживає шок і їй потрібно допомогти адаптуватися. Тож у нас в «Довірі» є і лікар, і соціальний працівник, і медичні сестри, – розповідає Галина Аза, підкреслюючи, що основне завдання фахівців – допомогти.

Окрім того, що й обстеження, і сама АРТ – безплатні, в «Довірі» намагаються створити атмосферу, в якій людина почувалася б максимально комфортно. Сумлінні й толерантні їхні медсестри – Людмила Рижан та Вікторія Тиркаль – роблять все для того. Кабінет працює за програмою «фаст трек», тобто завдання працівників – виявити ВІЛ/СНІД, підготувати людину до АРТ та проводити її. Тут є люди, які приймають терапію з 2002, 2004 років і чудово почуваються, мають гарні показники. Серед них є навіть бізнесмени.

«АРТ є безкоштовною завдяки державі й благодійним фондам»

– Фінансування АРТ здійснюється з 4­х джерел, – розповідає Галина Андріївна. – Це державні кошти та надходження з благодійних фондів: Глобального фонду десятого раунду, а також PF та PF­17. Вони закуповують для нас препарати. Лише за минулий місяць ми отримали медикаментів більше, ніж на 100 тисяч гривень. Кількість наших пацієнтів збільшилася на 20 осіб, отже, й сума буде більшою.

«Довірі» допомагає і Центральна районна лікарня. Наприклад, на 30 тисяч гривень було закуплено адаптованої молочної суміші для дітей. Її безплатно видають ВІЛ­інфікованим мамам, які мають малюків до року. Адже вони не можуть годувати груддю. Також надали кошти для придбання вакутейнерів для забору крові для всіх обстежень. Флюорографія, УЗД, ЕКГ – все це також безкоштовно.

«Довіра» перейшла на електронні медичні картки

Завдяки благодійній допомозі кабінет «Довіра» добре технічно оснащений. Для всіх, хто хоче дізнатися, яке обстеження можна тут пройти, на сайті ЦРЛ детально розписано, що тут є: «сучасні рентгенівські апарати, в тому числі портативні, флюорографи із цифровою обробкою зображення, фіброгастродуоденоскопи, колоноскоп, бронхоскоп, апарати ультразвукової діагностики, в тому числі ехокардіограф, прилади для холтерівського моніторування, електрокардіограми та вимірювання артеріального тиску, реовазограф та реовазоенцефалограф, велоергометр, апарат для вимірювання функцій зовнішнього дихання „Спіролаб­2”, біохімічний аналізатор напівавтомат, гематологічний аналізатор, бінокулярний мікроскоп, лазерний апарат для фізіотерапії, ультразвуковий інгалятор тощо. У клініко­діагностичній лабораторії використовується пристрій електрофорезу білків сироватки крові на плівках ацетату целюлози УЭФ­1 „Астра” для дослідження спектру сироватки крові методом електрофорезу, який дозволяє визначити якісний і кількісний склад білків: альбумінів і глобулінів».

Окрім того, як розповіла Галина Аза, серед останніх нововведень – перехід на електронну систему обробки даних. У «Довірі» вже створили та ввели в базу даних електронні картки всіх пацієнтів, які перебувають тут на обліку.

Факти

Моє здоров’я – моє право. Під таким гаслом відзначає Україна День боротьби з ВІЛ/СНІД цьогоріч.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше було відзначено 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

30 років тому в Каліфорнії були зареєстровані перші випадки захворювання, яке стало відоме як СНІД. Тоді лікар Майкл Готліб звернув увагу на незвичне поєднання пневмонії і раку шкіри у п'яти молодих гомосексуалістів з Лос-Анджелеса.

Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції, з якою тут живуть близько 250 тисяч осіб, і тільки лише кожен другий знає про свій діагноз.

Ілона Левченко

Опубліковано в Медицина

Календар

« Грудень 2017 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31