«На тренування ходив разом із другом по кімнаті»

Понеділок, 12 грудня 2016 11:12

Роман Данилюк має неабиякі успіхи в спорті. Та найголовнішим досягненням є бронзова медаль у штовханні ядра на Параолімпійських іграх у Ріо. Вона була першою у скарбниці збірної України на Параолімпіаді – 2016.

Шлях до успіху був нелегким, і сам спортсмен ніколи не думав, що досягне такої висоти.

– Я помітив Романа, коли він іще навчався в технікумі. Хлопець здобував фах юриста-правознавця. Звернув на нього увагу під час спортивних занять і запропонував усерйоз зайнятися легкою атлетикою, – розповідає тренер Олександр Кисельов.

Спочатку Олександр Павлович порадив хлопцеві займатися з іншим тренером, оскільки сам не вів додаткових секцій. Та не склалося. Довелося йому брати Романа під свою опіку. Майбутній чемпіон почав займатися метанням молота. На тренування ходив разом із другом по кімнаті. Потім Роман перекваліфікувався на штовхання ядра. Брав участь у всеукраїнських та обласних чемпіонатах.

Після технікуму вступив до Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського, та продовжив заняття спортом. І в 2014-2015 роках став призером України зі штовхання ядра, а потім здобув ще одну важливу перемогу на Всеукраїнській студентській олімпіаді в Харкові.

– У Романа вже тоді були проблеми із зором. Він проходив обстеження й лікувався спочатку в Кременчуку, а звідти його направляли в Київ і Одесу. Врешті-решт вдалося підтвердити те, що він може бути учасником Параолімпійських ігор, – пригадує тренер.

Романова дорога до успіху продовжилася в Кіровограді, де в 2015 році він виборов два перших місця – зі штовхання ядра та метання диска.

Що далі – то більш серйозно. Роман Данилюк почав готуватися до Міжнародних змагань у складі збірної України. Став чемпіоном Міжнародного турніру в Італії та Республіці Катар зі штовхання ядра. У Катарі ще й установив світовий рекорд із цього виду спорту та виборов параолімпійську ліцензію.

– Після цього почали готуватися до Параолімпіади – 2016. Я бачив, що на Полтавщині хлопець не зможе виявити себе на повну, тому ми прибули до Черкас. У місцевому центрі «Інваспорт» нас радо прийняли. Тому Роман у збірній України на Параолімпійських іграх представляв Черкаський район, – пояснює Олександр Павлович.

Черкаський центр «Інваспорт» відіграв важливу роль у підготовці спортсмена до Параолімпіади, де Роман Данилюк виборов бронзу. Будучи на зборах у Черкасах, він познайомився з керівництвом легкої атлетики Черкаської області. Отримав згоду свого тренера на виступ за Черкаси. Нині він готується до наступного Чемпіонату світу, що відбудеться 2017 року в Лондоні.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31