Головківка запрошує порозважатися «картопляно»

Середа, 16 листопада 2016 14:48

Відомо, що в 2014 р. стартував проект «Розвиток сільського мікропідприємництва в Україні». Учасниками проекту стали декілька областей України, в тому числі й Черкаська. Реалізується він завдяки партнерству з Польщею. Переймала досвід «західних сусідів» експерт проекту з Лесьок Олена Волошенко.

– Перед тим, як розпочати реалізацію проекту в Україні, ми вирішили подивитися, як підійшли до його втілення польські реалізатори. Разом з іншими експертами ми здійснили візит до Західнопоморського воєводства в Польщу. Там вивчали досвід школи сільського мікропідприємництва в с. Радово Мале, взаємодію у громаді с. Карвово, традиції та історію кулінарії с. Бєлчна, культурну спадщину Жепово, біодинамічне господарство с. Юхов та ідеї громадської активності через тематику скла у с. Позьжадло Велике, – розповідає вона. – І потім активно почали застосовувати набутий досвід в українських селах. Але в Україні все по-іншому, і обрана тематика відрізняється від польської. На Черкащині не тільки в Леськах розвивається власна тематика, як ми знаємо, «Веселкового щастя». Недалекі сусіди – експерти з с. Головківка – організовують для своїх жителів «Картопляні розваги».

Головківка – найвища точка Холодноярщини. З давніх-давен це село славилося своєю керамікою. Головківське гончарство є унікальним явищем в історії української культури. А нині тут вирощують найкращу, відому на всю Черкащину й за її межами, картоплю. Дуже полюбилися «другому хлібові» тутешні землі й мікроклімат. Головківська картопля славиться добрими врожаями та чудовим смаком. Саме тому, коли прийшов час реалізувати проект тематичних сіл, Головківка не залишилася осторонь. Місцеві експерти на чолі з Оксаною Почінською почали розробляти план картопляних розваг. Проект увінчався успіхом. Групи дітей шкільного віку та студентів постійно беруть участь у розвагах. А в перспективі – залучити до цих заходів ще й дорослих. Група учасників може налічувати від 15 осіб. У розважально-пізнавальній програмі беруть участь школярі разом з педагогами або ж групи батьків з дітьми.

– «Картопляна» екскурсія триває протягом 3-4 годин. Учасники мають змогу помилуватися мальовничими краєвидами Холодноярщини, піднятися на козацьку вежу і відчути себе справжніми вартовими. До їхньої уваги пропонують похід-квест із загадками та пригодами та заняття в «Академії картопляних наук», де вони ознайомлюються з історією картоплі та виробів з неї, – розповідає Оксана.

Потім учасники відвідують школу декоративно-ужиткової творчості «Art-potato». Там вони отримують знання зі стародавніх видів господарської діяльності та випробовують себе в якості майстрів з виготовлення домашнього декору. Для спритних і кмітливих тут є змагання в дартс «Поціль у колорада». А ще – різноманітні рухливі ігри та виготовлення смачних оригінальних чіпсів.

Наразі викладачі «Академії картопляних наук» готують для учасників проекту нові розваги, проходять навчання та відвідують тренінги, аби лише «Картопляні розваги» мали прогресивний розвиток.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31