Похід вихідного дня

Середа, 16 листопада 2016 08:39

Гуртківці туристсько-екологічного клубу «Кипарис» Черкаського районного БДЮТ вирішили дізнатися історію м. Черкаси. Розпочали з пам’ятника Бояну, що побудований на честь 700-річчя міста.

Мальовниче місто Черкаси, яке розкинулося на правому березі Дніпра,  існує більше семи століть. Воно було засноване в 80- х роках XIII століття. Перша згадка про Черкаси в історичних відомостях відноситься до 1286 року. Багато худого побачили за довгий період часу прадавні Черкаси: війни, селянсько — козацькі повстання, грабіжницькі напади Кримського ханства. Але місто вистояло у боротьбі і крок за кроком продовжувало свій розвиток. В1549 в Черкасах був зведений новий міцний замок . Він знаходився на високій горі, від поля його оточував широкий рів.Гарнізон становили 100 осіб військових і 60 служивих, якими розпоряджався староста. Саме місто будувався вздовж замку. Зараз на місці замку знаходиться парк з якого відкривається краєвид на р.Дніпро та долину Троянд. Тут же можна побачити пам ятник Івану Підкові.
Далі діти піднялися на Пагорб Слави і вшанували пам'ять загиблим в роки ІІ світової війни. Протягом дня діти відвідали пам ятник Василю Симоненку, черкаському поету, а пройшовши по Хрещатику мали змогу побачити ряд історичних будівель: будинок грабаря Щербини а нині Обласний палац одружень, жіночу гімназію, саму найкрасивішу споруду міста - готель Словянський, та ряд музеїв, а саме: «Кобзаря» і Хужожній музей. Біля пагорба Слави знаходиться Черкаський краєзнавчийу музей де можна побачити прадавні скарби цієї землі, а в художньому музеї є колекція експонатів цього краю, відділ скульптури і галерея живопису з картинами відомих художників. Далі гуртківці мали змогу дізнатися де знаходяться планетарій та музичне училище ім.Гулака-Артемовського.

На площі Богдана Хмельницького діти побачили встановлений пам’ятник Б. Хмельницькому на головній вулиці Черкас Бульвару Шевченка— до 400-річчя з дня народження гетьмана, знаменитого уродженця Черкащини.

Повертаючись на зупинку Першотравневий парк діти подивилися на Михайлівський собор  та пам ятник закатованим св ященникам. Вся екскурсія зайняла три години. Далі сіли на свій автобус і поїхали сповнені вражень до Червоної Слободи. Отож ми знаємо щоб дізнатися щось цікаве, не обов язково їздити далеко.

Лариса Ольшевська, керівник турклубу «Кипарис» БДЮТ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31