Учні Яснозірського шкільного лісництва вчилися заготовляти насіння

Середа, 09 листопада 2016 10:43

Під час осінніх канікул, учні шкільного лісництва та члени гуртків декоративно-прикладного мистецта Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості при Яснозірській ЗОШ І-ІІІ ст., побували в Яснозірському лісництві.

Старші колеги розповіли юним лісівникам, як збирати та перевіряти на схожість насіння хвойних та листяних дерев, як з насіння вирощувати розсаду – малесенькі ніжні паростки сосен та ялин, беззахисні дубочки.

Їх потрібно не раз обробляти від шкідників, влітку поливати під час  засухи, полоти. А взимку охороняти від набігів оленів, які знищують ці посіви. Весною їх висадять на лісові ділянки. Для того, аби  деревця прижились і праця не була марною, потрібні великі зусилля. Тож купуючи ялинку до Нового року, варто пам’ятати, що саджанець блакитної ялинки голландської селекції  дає приріст за рік до 10 см.

Окремою сторінкою заходу була екскурсія в минуле.

Ветеран лісництва Віктор Пушенко розповів дітям, як вирощували та доглядали  за лісом в 50-60-ті роки.

Тоді не було сучасної техніки і майже все робилося вручну та за допомогою волів і коней. Сапою били рівчаки для висадки розсади дерев, а норма була 7 км на день. Старі фотокартки стали тому підтвердженням.

У програмі екскурсій діти збирали природний матеріал для виготовлення декоративних робіт.

І на завершення господарі пригостили їх чаєм та солодощами в затишному приміщенні лісництва.

Велика подяка за збереження лісу лісничому Леоніду Васильовичу Бурулю та майстру Віктору Матвійовичу Пушенку. Хоч вони відразу й не бачать результат своєї праці, проте сторицею від наступних поколінь повертається вона подякою для них.

                                                                   Катерина Литвяк, керівник гуртків декоративно-прикладного мистецта БДЮТ

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31