Щоб не впало зерно на камінь

Понеділок, 03 жовтня 2016 09:57

Декоративно-ужиткове мистецтво супроводжує життя кожної людини. Для кого більшою, для кого – меншою мірою, але воно є тим духовним середовищем, у якому формується світогляд, естетичні ідеали, моральні цінності й трудові якості особистості.

 Саме тому Черкаський районний будинок дитячої та юнацької творчості об’єднує різноманітні напрямки творчого розвитку дітей. Одним із напрямків роботи є гуртки декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва «Оригамі» та «Сувенір», які було створено при яснозірській ЗОШ з 1996 року. Протягом всього періоду роботи в гуртках діти опановували різноманітні види мистецтв та техніки, такі як: оригамі, писанкарство, м’яка іграшка, солоне тісто, в’язання, бісероплетіння, лялька-мотанка, валяння вовни, ліплення з глини та інших матеріалів, та інші.

    І ось, за 20 років роботи гуртків вже виросли, стали на ноги, самореалізувалсь та головне пов’язали своє життя з творчістю і вже не уявляють жодного дня без неї, вихованці, про яких не соромно розповісти всім!
            Білобжицька Софія, вихованка, яка можна сказати виросла на гуртках тому що відвідувала їх з 2 років! Знайомство з різноманітними техніками, перші творчі уподобання та навички, все це відбувалось тут, та дало поштовх до вступу в Шевченківську спеціалізовану школу- інтернат з поглибленим вивченням переметів гуманітарно-естетичного спрямування, тому що хотілось ще глибше займатись творчістю то образотворчим мистецтвом.  В школі навчалась 4 роки. Проте за цей короткий час познайомилась з прекрасними людьми. Найяскравіші спогади про школу пов’язані з Олійник Ларисою Вадимівною та Гаврильченко Тетяною Василівною, які познайомили з дивовижним світом творчості у всіх її візуальних проявах від самобутності декоративно прикладного мистецтва до яскравості та щирості образотворчого мистецтва. Після закінчення 9 класу школи вступила до Черкаського державного бізнес коледжу на спеціальність «графічний дизайн». За час навчання в коледжі приймала участь в конкурсі «Таланти твої Черкащино», де я зайняла друге місце з роботою «Великоднє дійство». Також брала участь у виставці плакатів, що відбулася в Черкаському художньому музеї на тему Паліативної допомоги. Відзначилась на виставці «Любов це…» де презентувала роботу «Солодке кохання» виконану в техніці карамельного живопису. В 2014 році закінчила коледж з червоним дипломом. Далі вступила на третій курс Київського інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім.. І,М. Бойчука факультет «дизайн» за спеціальністю «графічний дизайн» та паралельно вже працювала. Була керівником студії образотворчого мистецтва, яка мала назву «Artbro», при Черкаському районному будинку дитячої та юнацької творчості. Творчо працювати з дітьми дуже подобалося, і за час своєї роботи в судії «Artbro» займалася з дітьми туристичними походами, організовувала тематичні вечори та майстер класи. Активно заохочувала дітей до творчості, до участі в конкурсах, підготувала учасника (3 місце у всеукраїнському етапі) до участі в престижному конкурсі образотворчого мистецтва «Податки очима дітей».

В 2015 році отримала пропозицію працювати з ще меншими дітками в приватному виховному закладі для дітей молодшого дошкільного віку, де була керівником творчих занять та вихователем у старшій групі. Зараз активно працює творчо в сфері декоративного мистецтва та створює аксесуари для жінок трансформуючи народні традиції у вишуканий стиль сучасності.

Маніло Оксана, займалась в гуртках з першого класу, приймала активну участь в житті та роботі гуртків. Брала участь та перемагала в конкурсах: «Люби і знай свій рідний край», «Початкове технічне моделювання» та різноманітних виставках. Після закінчення 9 класу вступила в Корсунський педагогічний коледж на спеціальність «технології і креслення». Успішно закінчивши коледж, працює в центрі дитячої творчості м. Корсунь, керівником гуртків декоративно-прикладного мистецтва. Також паралельно навчається в педагогічному інституті м. Умань.

Я радію, що хоч і не багато моїх вихованців пов’язали своє життя, та безпосередньо роботу, з творчістю та мистецтвом все ж такі є. Вони - результат моєї клопіткої роботи, вони - моя найкраща візитна картка! Я пишаюсь тим, що ми змогли виховати наступне покоління, яке розвиває культуру, освіту, продовжуючи мою справу і виводить її тим самим на новий, якісніший рівень.

Я пишаюсь Вами, я вдячна долі, що маю таких прекрасних випускників. Щасти Вам.

 К.П. Литвяк, керівник гуртків «Оригамі» та «Сувенір» Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Вересень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30