В області малюють карту «Середньодніпровського» парку

Вівторок, 12 липня 2016 08:45

Проектований національний природний парк має охопити територію Черкаського, Канівського та Золотоніського районів. На карту мають нанести межі 20 сільських рад. Серед них і Кумейківська, Софіївська, Тубільцівська, Мошнівська, Будищенська, Байбузівська та Яснозірська.

Попередньо ж матеріали картографії детально вивчали Канівська міська рада, управління Держгеокадастру в зазначених районах, управління екології та природних ресурсів ОДА. Нині ж серед громадськості триває обговорення створення парку.

У Байбузах створити природно-заповідну зону заважає місцеве підприємство з виробництва деревного вугілля. Дим і сморід, який стоїть над Закревками, не вписується у стандарти «заповідного повітря».

-         Хоча на території села. Є землі, які ще у 70-ті роки були віднесені до категорії «заказних», - каже сільський голова Петро Лисенко.

Приміром, у Яснозір’ї, аби не допустити розширення будівництва курників люди практично одноголосно підтримують включення їхніх земель в межі національного природного парку «Середньодніпровський». Натомість у софіївський сільський голова Олександр Мороз каже, що, аби було кому дихати чистим повітрям. У село треба завести інвестора, який би дав роботу місцевим жителям:

-         У мене більше зараз голова пухне, як наповнити місцевий бюджет, аби потім дати щось на дитячий садок, школу чи амбулаторію. А ще полатати дороги і знайти перевізника, який би доїздив до Станіславчика.

Тут люди поки не підтримують ініціативи облаштування природно-заповідної зони, проте готові вислухати представників Черкаської організації Українського товариства охорони природи, які принесуть вже готові карти з визначеними межами парку. У Тубільцях перспективи відведення сільських територій під заповідні землі розглядали на сесії сільської ради.

Наразі Черкащина має більше 63 тис. га заповідних територій, а повинна мати понад 180 тис., аби досягти 9 % для виконання державних екологічних програм.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Липень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31