Classroom, Google Meet, Zoom, Viber або телефонний дзвінок

Понеділок, 11 січня 2021 16:12
Classroom, Google Meet, Zoom, Viber або телефонний дзвінок Фото з мережі Інтернет

Як у школах Черкаського району стартувало дистанційне навчання

Відсьогодні у школах Черкаського району стартувало дистанційне навчання. Триватиме воно до 22 січня включно.

Озброєні минулорічним досвідом «двотижневого березневого» карантину, з якого діти потім так і не повернулся в школу на навчання, освітяни, школярі, і їхні батьки опанували нові для себе платформи та месенджери.

Директор Леськівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Григорій Баранник каже, що восени педагоги їхньої школи пройшли 30-годинний семінар, який проводили спеціалісти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників».

-        Навчальний процес вибудовуємо на платформах Google Classroom та Meet, - розповідає Григорій Іванович. – Уроки проходять за розкладом, з яким працюємо у другому семестрі.

Моніторинг забезпеченості учнів технічними засобами та доступом до мережі Інтернет в першому семестрі повели у Свидівцькій ЗОШ І-ІІІ ст.

-        Переважна більшість учнів готові і можуть працювати дистанційно. Звичайно, проблеми виникають з доступом до мережі Інтернет, або швидкістю з’єднання, але все вирішуємо в ході роботи, - розповідає директор школи Євгеній Нелін. - Проте залишається частина учнів, які в силу різних обставин не мають ні гаджетів, ні доступу до мережі Інтернет. З такими дітьми вчителям доводиться працювати в телефонному режимі. Власне, не всі й вчителі мають доступ до швидкісного інтернету. Власне, в моїй родині два педагоги. Інтернет від Укртелекому не дає можливості якісно та повноцінно працювати. Тому, приміром, сьогодні я провів перший урок вдома, а завершував їх в школі, бо там маємо Інтернет від McLaut.

На проблеми зі з’єднанням та доступом до мережі Інтернет досить часто нарікають і учні Дубіївського ЗЗСО І-ІІІ ст.

-        Ми розуміємо, що інколи «махлюють», проте відстежити це складно. Тоді доводиться телефонувати батькам, щоб з’ясувати правду, - розповідає директор школи Олег Котенко.

Уроки тривають по 45 хвилин. Проте діти перед монітором проводять не більше 20-25 хвилин. За цей час учителі намагають пояснити найбільш складні теми. А далі – самостійне опрацювання та робота у форматі запитання-відповідь.

-        Приміром, я на урок біології для презентації теми дітям подаю кілька посилань на відео на українських освітніх ресурсах для більш ґрунтовного вивчення матеріалу і так званих «спільних зачіпок», за якими ми можемо працювати он-лайн. Одне відео спрощене, для загального розуміння теми, а друге - поглиблене і детальне. Воно для тих, хто планує з цієї дисципліни здавати ЗНО, - пояснює Євгеній Анатолійович. -

Проте педагоги вказують, що дистанційне навчання негативно позначається на рівні знань. З одного боку, діти навчаються відповідальності, самодисципліні та організованості, а з іншого, є теми та дисципліни, які опанувати однозначно самотужки складно. Тут потрібен тісний контакт вчитель-учень. Зробити це в умовах онлайн складно.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Квітень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30