Як молодь Черкаського району навчали обирати професію

Понеділок, 27 травня 2019 12:06

Одним із основних напрямків роботи служби зайнятості є профорієнтаційна робота з зареєстрованими безробітними та учнівською молоддю, спрямована на формування у дорослих та підлітків свідомого підходу до вибору майбутньої професії, що, в свою чергу, здійснює профілактику молодіжного безробіття. Комплекс заходів такого спрямування для школярів об’єднаний в акцію «Випускник 2019», яка тривала в Черкаському районі протягом березня-квітня 2019 р.

Фахівці Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості докладають максимум зусиль для того, щоб трудовий старт кожного випускника був успішним, а їхні професійні знання і вміння належно оцінили роботодавці. Всього протягом акції профорієнтаційною роботою охопили понад 500 учнів.

«В сучасних умовах динамічного розвитку обрати одну професію на все життя неможливо. Але вкрай необхідно займатися тим, що тобі до душі, тому що тільки в такій справі можна досягти успіху. Помилятися на шляху пошуку себе не страшно, адже існує безліч цікавих та затребуваних професій. Проте місія профорієнтаційної роботи служби зайнятості – попередити помилки у виборі професії та наповнити ринок праці професіоналами своєї справи», - зауважує директор філії Олександр Гриценко, підсумовуючи результати акції «Випускник 2019».

Професійне майбутнє школярів здійснювалась через різноманітні заходи.

 Професіографічні екскурсії

Це формат, який дає можливість школярам безпосередньо ознайомитися з професіями, отримати багато інформації з першоджерел, поспілкуватися з фахівцями своєї справи та уявити себе в майбутньому на роботі своєї мрії. До того ж, екскурсії дозволяють звернути увагу на потреби місцевого ринку праці, та орієнтувати школярів на робітничі спеціальності.

Цього року учні Худяківської ЗОШ І-ІІІ ст. відвідали Автоскладальний завод № 2 ПАТ «БОГДАН МОТОРС» та «ЧЕРКАСИХЛІБ ЛТД». Охоплено 42 особи. 

 Профорієнтаційні уроки

Проводяться з метою формування в учнівської молоді мотивації до свідомого професійного вибору. Представники служби зайнятості ознайомлюють дітей зі світом професій,  їх класифікацією, попитом на ринку праці, формулою вибору професії та послугами служби зайнятості.

На таких уроках учні мають можливість пройти профорієнтаційне тестування, в тому числі он-лайн на веб-платформі «Моя професія: консультаційна мережа», визначити власні професійні інтереси і цінності, дослідити загальний рівень розвитку й структуру інтелекту та психологічні особливості. 84 особи пройшли тестування та отримали комплексний звіт із результатами, який неодмінно допоможе у подальшому професійному самовизначенні дітей.

Протягом акції «Випускник 2019» фахівці філії провели 15 профорієнтаційних уроків для учнів шкіл Черкаського району, участь в який взяли понад 200 учнів. 

 Дні відкритих дверей навчального закладу

Такі заходи відбулись на базі Черкаського політехнічного технікуму та Черкаського вищого професійного училища будівельних технологій з метою підвищення поінформованості випускників щодо умов вступу та навчання в навчальних закладах, підвищення престижу робітничих професій. Охоплено 42 учні. 

 Виїзні акції центру зайнятості «БРЕЙН РИНГ»

Заходи у форматі інтелектуального змагання на тему професій уже традиційно проводяться для учнівської молоді Черкаського району. Цього року відбулося три такі акції в Мошнівській, Червонослобідській №1 та Худяківській школах. Учасники брали участь в різноманітних конкурсах, відгадували назви професій за їх характерними ознаками. В ігровій формі діти покращували свої знання про світ професій та отримали нову інформацію. Охоплено понад 100 учнів. 

 День відкритих дверей центру зайнятості

Захід провели для учнів Степанківської ЗОШ І-ІІІ ст., під час якого відбулось знайомство з послугами служби зайнятості, формулою вдалого вибору професії, переліком актуальних професій на ринку праці та розглянуто типові помилки молодих людей на шляху професійного вибору. Охоплено 6 учнів. 

 Інтерактивні заходи для учнівської молоді

Такі заходи відбулися для учнів Чорнявського НВК, Кумейківської, Білозірської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Білозірської ЗОШ І-ІІ ступенів №2. Інтерактивна форма, на противагу звичайному профорієнтаційному уроку, включає дітей в процес, що сприяє самостійності у виборі професії. Учасникам заходів запропоновані ігри для поглиблення знань про світ професій загалом та ознайомлення з варіантами професій майбутнього. Також застососвувалися вправи для визначення здібностей та схильностей до певної професії, для демонстрації наслідків випадкового вибору професій та ін. В таких заходах взяли участь 62 учні. 

 Під час інтерактивного заходу в Білозірській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулась презентація Черкаського державного бізнес-коледжу у форматі Skype-конференції. Представники адміністрації, кафедр та студентської ради бізнес-коледжу розповіли дітям про професії та спеціальності, за якими вони можуть там навчатись, про умови вступу та навчання, студентську активності та стажування за кордоном. 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Січень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31