Про вчителя, який допомагає дітям розпочати власне життя

Середа, 17 жовтня 2018 16:06

Роки, роки… Багато їх чи мало? Якщо оцінювати роки зробленого, то ціла епоха. Ганна Петрівна Сайфудінова має 38 років педагогічного стажу, 37 із яких пропрацювала в Худяківській ЗОШ І-ІІІ ст. учителем зарубіжної літератури, російської мови та художньої культури. За цей час провела за шкільний поріг шість поколінь учнів. 17 жовтня вона відзначає свій ювілей. Вчительку щиро вітає родина, педагогічний колектив, вдячні випускники.

Доля наділила Ганну Сайфудінову дивовижним умінням працювати з дітьми. Для багатьох учнів вона стала наставницею, про яку згадують із особливим теплом, повагою й вдячністю. Вона - майстер своєї справи. Секрет її педагогічної майстерності в умінні вдало керувати процесом навчання, стимулювати пізнавальну активність учнів, поєднувати колективні форми роботи з індивідуальними. У полі зору Ганни Петрівни завжди був учень – особистість із індивідуальним способом мислення. Найменший їхній успіх не проходить без уваги педагога. І заохочує вона учнів не оцінкою, а словом, усмішкою, лагідним поглядом. Ганна Петрівна поважає своїх вихованців – це найголовніша живильна сила, яка породжує в них бажання вчитися, здобувати знання. А ще висока педагогічна культура, творчість. Її уроки – це уроки педагогічної краси. Коли викладаєш свій предмет не один десяток років, здається, знаєш все до найменших дрібниць, але Ганна Петрівна до кожного уроку готується як до першого: чітко визначає мету, методи і прийоми навчання. І діти стають під її умілим керівництвом не пасивними спостерігачами, а «творцями». Вчителька пам’ятає, що кожен урок повинен нести пізнання, викликати непереборне бажання в учнів знати більше.

Щирість, доброзичливість, повага до дітей, готовність їм допомогти у будь-яку хвилину – це ті риси, які допомагають Ганні Петрівні знаходити шлях до серця учня, дають змогу заглянути у внутрішній світ дитини. Вона вчить школярів, що головне не оцінка «заради оцінки». Міцні знання й переконання – це сила для кожного. Якщо дотримуватимешся цього правила, – ніколи не завиниш перед власною совістю, досягнеш поставленої мети.

Прекрасних дітей, Любов та Олександра, виховала Ганна Петрівна разом із чоловіком Володимиром Борисовичем. Учительську династію продовжує її донька, Любов Володимирівна Білик, декан Черкаської медичної академії. Гордістю виповнюється серце матері, радіє вона успіхам дітей і внуків.

Колеги часто звертаються до неї за порадою і підтримкою, запозичують у неї тонкощі педагогічної майстерності. Мудра жінка, турботлива мати, лагідна бабуся, улюблена вчителька – це Ганна Петрівна Сайфудінова.

Вже багато років учитель має вищу кваліфікаційну категорію. За творчу наснагу, вимогливість, результативність у роботі їй присвоєне звання «учитель-методист» та нагороджено медаллю «За відданість справі». А ще Ганна Петрівна вдало поєднує педагогічну роботу з громадською. Багато років вона голова профспілкового комітету школи, неодноразово її обирали депутатом сільської ради.

Нехай оберігає Вас, Ганно Петрівно, Всевишній від усяких негараздів і тривог, а наступні роки повняться здоров’ям і радістю, бажанням і надалі засівати освітянську ниву добірним зерном розумного слова й непересічної думки.

Бажаємо здоров'я, добра, довголіття,
Хай вистачить щастя на ціле століття!
Хай скрізь буде лад – на роботі, в сім'ї,
І радість на серці, і хліб на столі.
Хай сміхом й веселістю повниться хата,
Родина хай буде здорова й багата!
І мрій, і бажань, і наснаги творити,
Щоб серцю хотілося жити й любити!
Хай учні шанують, повагу дарують,
Злагода й мир у житті хай панують!

 

Педагогічний колектив

Худяківської ЗОШ І – ІІІ ступенів

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Лютий 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29