Вчитель - не просто професія, це - покликання душі

П'ятниця, 05 жовтня 2018 14:11

26 років поспіль учнів та колег у  школі  зустрічає привітна і усміхнена жінка – Катерина Миколаївна Яценко, директор Степанківської ЗОШ І-ІІІ ст.

        Вона народилася і виросла серед прекрасної природи Корсунщини, описаної І. Нечуєм-Левицьким у своїх творах, у невеликому селі над Россю у вчительській родині. Тож не дивно, що праці педагога присвятила все своє життя. Від матері, Ніни Володимирівни, перейняла вихованість та наполегливість, гостинність та  старанність, а від батька, Миколи Андрійовича, – принциповість та вимогливість, практичність та справедливість.

Після закінчення Драбівської середньої школи навчалася в Кіровоградському педагогічному інституті ім. О.С. Пушкіна. Свою трудову діяльність Катерина Миколаївна розпочала у 1984 році вчителем української мови та літератури Тарнавської середньої школи Монастирищенського району Черкаської області. У 1985 році доля привела її в село Степанки.  

        Директор школи – це візитівка навчального закладу. Сьогодні Катерина Миколаївна і адміністратор, і економіст, і менеджер. Проте в першу чергу – педагог. Згуртовує команду вчителів, визначає основні напрями роботи, формує імідж школи, бо вона людина творча, креативна, відповідальна. Престиж у її розумінні - у відповідному рівні знань, які дає школа. Відтак, щороку учні Степанківської ЗОШ посідають призові місця на районних та обласних конкурсах, беруть активну участь у роботі Малої академії наук у секціях із української мови, історії, педагогіки. Гордістю школи є перемоги, які здобуває туристичний гурток у грі-випробуванні «Котигорошко». Працює директор і над створенням комфортних умов для навчання і виховання дітей.

Сучасна школа може бути успішною лише тоді, коли в ній працюватиме згуртована команда професіоналів, яка володіє новими технологіями навчання, виховання і яку очолює такий досвідчений керівник, як Катерина Миколаївна. У її роботі є дві складові, які ведуть до успіху, - це любов до дітей і до своєї роботи. Катерина Миколаївна систематично надає фахову і методичну допомогу молодим учителям, колегам, проводить високоефективні відкриті уроки та виховні заходи для вчителів району, слухачів курсів підвищення кваліфікації при КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», а відтак користується повагою учнів, колег, батьків та громадськості села, є членом виконкому сільської ради.

За свою працю неодноразово нагороджена грамотами відділу освіти Черкаської районної держаної адміністрації, Почесними грамотами Черкаської районної державної адміністрації та Черкаської районної ради, Подяками Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, Подякою Міністерства освіти і науки України, знаком «Відмінник освіти України».

У цьому році за визначні заслуги в освітянській сфері Катерину Миколаївну нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Вся освітянська родина Черкаського району щиро вітає колегу з високою нагородою і зичить великих творчих успіхів у подальшій роботі.

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Лютий 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29