Як «Мошногірські яструби» до всеукраїнської «Джури» готуються

Середа, 20 червня 2018 11:30

Рій «Мошногірських яструбів» Будищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів після перемоги в обласних випробуваннях «Джури» довго на лаврах не спочивав. За кілька днів учні розпочали підготовку до всеукраїнських випробувань, які відбудуться 2-15 липня в Переяслав-Хмельницькому на базі дитячого оздоровчого табору «Джерело надії». Секретами підготовки джури поділилися із «Сільськими обріями».

– Ми довели всім, що гідні презентувати Черкаську область всій Україні, тому розслаблятися було ніколи, хоча, чесно кажучи, відпочити дуже хотілося, – розповідає ройовий Олександр Загородний.

Посилена увага історії України

За тиждень після обласних змагань джури отримали «план до двору» на всеукраїнські випробування. Окрім уже відомих для рою змагань – творчо-мистецького звіту «Ватра», інтелектуальної гри-вікторини «Відун», конкурсу строю та пісні «Впоряд», стрільби із пневматичної зброї «Стрільба», козацької забави «Перетягування линви», туристсько-спортивної смуги перешкод, надання першої долікарської допомоги та транспортування потерпілого «Рятівник», таборування «Бівак» та «Пластун» до залікових додалася «Лава на лаву».

– Ми розпочали нашу підготовку з інтелектуального штурму, – розповідає заступник директора з виховної роботи Марина Лазаренко. – Штурм – історія України від мамонтів до сучасності. Акцент – на українській революції 1917-1921 років, а також історії та історичних місцях Переяслав-Хмельницького. За умовами конкурсу, матимемо квест по місту. Я думаю, якщо наші діти змогли посеред лісу зорієнтуватися під час квесту, то в місті й поготів.

До речі, завдяки методисту  відділу освіти Ларисі Колодіній, яка «роздобула в оренду» до кінця місяця настільну гру «100 років боротьби. Українська революція 1917-1921 років», дітям стало значно простіше орієнтуватися в її нюансах.

Стріляють та марширують

Тричі на тиждень діти вправляються в стрільбі та марширують, – розповідає Микола Черниш, вчитель предмету «Захист Вітчизни», який і керує цим процесом. – На змаганнях вони проходитимуть випробування в умовах, наближених до реальних, тому відпрацьовуємо всі нюанси.

До речі, для «Мошногірських яструбів» тренувальні збори організовують фахівці Черкаського обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді. 15 червня смугу перешкод вони долали в лісі між Дахнівкою та Геронимівкою.

– Тут з нами діляться такими секретами та деталями, яких ми досі не знали. Нам підказують, нас виправляють. Усі бажають нам перемоги, і це надихає, – каже Вікторія Борисенко, одна з берегинь в рою.

Відточують майстерність у наданні медичної допомоги

В інші дні – відточення майстерності надання першої домедичної допомоги. Тут на підтримку педагогу-організатору Юлії Мавренковій, у якої діти проходять цей вишкіл, прийшли фахівці обласного центру туризму. А наступного тижня своїм знаннями та досвідом з дітьми поділиться голова Черкаської районної організації Товариства Червоного Хреста Любов Коваль.

«На підсилення» готують власні обереги

Особлива увага до таборування. У програмі змагань це «Бівак». Тут джури мають не лише досконало облаштувати своє наметове містечко, а й вдало його презентувати та оберігати.

– А допомагатимуть їм у цьому їхні обереги – ляльки-мотанки, майже в їхній зріст, – переконана Любов Чеберяк, вчитель обслуговуючої праці, яка й виготовляє їх для учнів. – Також підключилися завгоспи до облаштування комфортних умов у наметовому містечку. Адже дітям там жити два тижні, тож для високих результатів вони мають почуватися комфортно, як в інтелектуальній підготовці, так і в побуті.

«Братимуть» харизмою

Зовсім нове для будищенських джур – це випробування «Лава на лаву», де, кажуть, треба гарну силу мати.  Тут «Мошногірські яструби» зі властивими їм енергією та ентузіазмом впевнено заявляють:

– Де не візьмемо інтелектом і силою, братимемо харизмою.

Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Серпень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31