Перші патріотичні гуртування «З Україною у серці» вихованців БДЮТ

Понеділок, 18 червня 2018 13:56

Черкаський районний будинок дитячої та юнацької творчості у рамках реалізації Концепції національно-патріотичного виховання на базі Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» провів перші патріотичні гуртування «З Україною у серці», присвячені 100-річчю позашкільної освіти в Україні, за ініціативи обласного еколого-краєзнавчого клубу «Кипарис», керівник Лариса Ольшевська, та Черкаського районного БДЮТ.

Захід був проведений за сприяння сільського голови с. Медведівка Олени Легоняк, завідуючого філіалом «Холодний Яр» національного істориком-культурного заповідника «Чигирин» Богдана Легоняка. Вони привітали учасників гуртувань на Чигиринській землі, з початком літніх канікул та побажали перемог у гуртуванні.

У змаганнях взяли участь 12 команд вихованців творчих об’єднань БДЮТ та Медведівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М. Залізняка.

У перший день гуртувань діти змагалися в спортивних випробуваннях. Кращими стали команда «Батман» с. Яснозір я», команда Духового оркестру разом з командою «Колесо», с. Худяки, а кращі здібності з уміння виживати та орієнтуватися в природних умовах продемонстрували команди «Адреналін», «Позитив» с. Червона Слобода та команда «Рось» с. Тубільці.

Другий день для гуртівців розпочався з чудової екскурсії по Холодному Яру: відвідали х. Буда, побували біля гайдамацьких ставків, напилися води з Онуфріївського джерела та насолодилися співом солов'їв біля Мотронинського монастиря. Повернувшись, змагалися в екологічних випробуваннях. У конкурсі композиції з природного матеріалу на довільну тематику найкращими виявилися композиції команд «Барви» та «Колесо» с. Худяки та команди «Позитив» с. Червона Слобода.

Гуртування включили в себе не тільки змагання, а й пізнавальний відпочинок. Діти відвідали Просвітницько-розважальний центр «Зерноленд» у с. Івківці Чигиринського району, де діти мали змогу заглибитися у народні традиціїї, зайнятися гончарством, змайструвати ляльку-мотанку, кувати в кузні мечі, ходити на ходулях, відгадувати безліч загадок-головоломок. А ще піднялися на Семидубову гору де, нібито, перепоховали Б. Хмельницького та любувалися краєвидами.

У кожній справі є люди, які своїм запалом, ідеями роблять її особливою. Такою людиною став для нас волонтер Юнацького Корпусу Черкащини –«Джура» Роман Надточій, який провів для дітей пізнавальну та дозвільну програму та презентував табір «Джура.

Сподобалась дітям і екскурсія в краєзнавчий музей с. Медведівка, яку провела екскурсовод Лариса Матрос.

Завершенням гуртувань стала святкова лінійка, де оголосили результати випробувань та нагородили переможців грамотами і призами. Додому поверталися щасливі та сповнені вражень.

Галина Суліменко, директор Черкаського районного БДЮТ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31