«Мошногірські яструби» найкращі джури Черкащини

Четвер, 31 травня 2018 10:25

Рій «Мошногірські яструби» Будищенської ЗОШ І-ІІІ ст. став переможцем обласних  випробувань Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та вже через місяць представлятиме Черкащину на всеукраїнських змаганнях у Переяслав-Хмельницькому.  

-        За чотири роки участі у «Джурі» наші діти виросли, змужніли, набралися досвіду і довели, що гідні представляти область на рівні України, - каже директор школи Наталія Круть.

Торік будищенці здобули друге місце в обласних змаганнях та представляли Черкащину на міжнародному фестивалі «Нащадки вільних», що проходив у Миколаєві. Там заявили про себе у кількох номінаціях - при представленні героя регіону та хореографії.

Цьогоріч у грі, яка відбулася 26-30 травня на базі  дитячого табору оздоровлення і відпочинку «Дніпровець», взяв участь 21 рій зі всієї області. Впродовж п’яти днів джури змагалися за першість у «Впоряді», «Перетягуванні линви», «Туристсько-спортивній смузі перешкод», «Стрільбі з пневматичної гвинтівки», «Пластуні», «Відуні», «Рятівнику», «Ватрі», «Таборуванні», «Доброму ділі».

-        Цього року було таке собі ноу-хау – наші рої об’єднали в чоти, а їх в свою чергу у дві сотні, - розповідає Олександр Загородний, ройовий «Мошногірських яструбів». – Наш рій був в одній чоті з черкащанами та катеринопільцями. Ми всі перезнайомилися і здружилися.

Ще однією родзинкою цьогорічних змагань став День самоврядування, коли діти самі обирали на день отамана табору. Голосували в козацькому колі. Відданий голос – підкинута шапка. Більшість голосів зібрав Олександр Загородний. Звісно, цьому передувала відповідна інформаційно-агітаційна робота всієї команди.

-        Ми розуміли, що конкуруємо з іншими роями, проте знали, що це лише гра, - каже ройовий завгосп Яна Коваль. – А після неї ми хотіли залишитися друзями зі своїми новими знайомими.

-        Тому, де не могли взяти силою, брали харизмою, - додають «творчі родзинки» «Мошногірських яструбів» Віка Борисенко Іра Жирна.   

Так, окрім випробувань, які джури проходили за конкурсом впродовж цих п’яти днів, дітям організували квест в лісі поблизу «Дахнівської Січі», теренову гру між чотами та майстер-класи від рятувальників ДСНС та військових з Оршанця.  Окрім того, щоночі вони вартували на чергуванні прапор рою, а в останню ніч їм довелося ще й відловлювати «ворожого диверсанта».

-        Враження словами не описати: дві години ночі, нічна тривога, діти заспані, зморені бігають по табору в пошуках «ворога». Знаходять його, знешкоджують, за півгодини «допиту» отримують всю необхідну від нього інформацію і зморені, але щасливі, йдуть спати, - ділиться враженнями педагог-організатор Юлія Мавренкова.

-        Ми знали, куди їдемо, але не думали, що буде так захопливо і складно водночас, - каже  Максим Круть. Хлопець вперше на подібних випробуваннях. Проте на тереновій грі двічі приніс перемогу, а точніше прапор противника своїй чоті.

Впродовж п’яти дні учасників заходу підтримували батьки вихованців, сільський голова, фахівці відділу освіти, а ще незмінні спонсори команди – ДП «Перемога Нова». Завдяки підприємству, діти виступали в новеньких військових костюмах та футболках-вишиванках. У них були сучасні борди, які презентували команду та район.

-        Ми дякуємо всім, хто нас підтримував і вірив у нашу перемогу, - каже заступник директора з виховної роботи Марина Лазаренко. – Наші діти гідні представляти область на всеукраїнському рівні. І вони, і ми розуміємо, яку відповідальність беремо на себе.

«Мошногріські яструби» кажуть, що вже з наступного тижня розпочинають підготовку до всеукраїнських змагань, які відбудуться у Переяслав-Хмельницькому через місяць.

Рій «Мошногірські яструби»: Олександр Загородний, ройовий, Денис Губенко, хорунжий, джури – Максим Круть, Олександр Кримчук, берегині – Вікторія Борисенко, Яна Коваль, Ірина Жирна, Вікторія Гринюк.

Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Березень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31