«Закривають» чи дають можливість отримати якісну освіту?

П'ятниця, 11 травня 2018 15:53

У Сагунівці стали ширитися чутки, що одну з будівель ДНЗ «Пролісок», що знаходиться по вулиці Лісній, збираються закрити. Батьки забили на сполох і написали колективного листа до керівництва Черкаського району з проханням цього не допустити. «Сільські обрії» розбиралися, що ж насправді там відбувається.

Один на два приміщення

ДНЗ «Пролісок» має дві будівлі, які знаходять по вулицях Лісній (окраїна села) та Жовтневій (центр села) у Сагунівці. Проектна потужність кожної з них розрахована на навчання до 80 осіб. Нині на обліку в закладі дошкільної освіти перебуває 73 особи, 21 з яких отримують соціально-педагогічний патронат на дому, оскільки за станом здоров’я ці діти не можуть відвідувати дошкільну установу. Тож по факту до дитячого садка на два приміщення має ходити півсотні дітей. Аби управляти дошкільною установою, її завідуюча мусить один день знаходитися в одній, інший – в другій. Аналогічно працює медсестра. На кухнях лише по одному кухарю, замість кухаря та помічника, територію навколо обох приміщень прибирає лише один двірник.

Цифри

За інформацією відділу освіти РДА, фактичні видатки на утримання одного вихованця в ДНЗ «Пролісок» становлять 30900 грн. Для порівняння, у ДНЗ «Лісова казка», що у Мошнах, де навчається 152 особи, утримання однієї дитини обходиться місцевому бюджету у 19010 гривень, а у «Веселці» на 78 дітей, що у Леськах, – 13367 гривень. Це найнижча сума по району.

Фінансує дитячий садок сільська рада з місцевого бюджету. Торік на поточні капітальні ремонти обох приміщень ДНЗ «Пролісок» сільська рада спрямувала понад 374 тисячі гривень. В обох дошкільних установах з’явилися новенькі дитячі павільйони. Це ще 70 тисяч гривень з місцевого бюджету. Окрім того, в приміщенні, що по вулиці Лісній, за рахунок місцевого бюджету встановили дві новенькі електричні плити.

– Завдяки підтримці народного депутата Сергія Рудика ми змогли встановили на території ДНЗ «Пролісок» по вулиці Жовтневій дитячий майданчик, – розповідає очільниця села Ірина Бодяненко. – Окрім того, придбали ще дві сучасні пральні машини, встановили два мультимедійні обладнання.

За словами сільського голови, утримання обох приміщень дитячого садка сільському бюджету обходиться більше 2 мільйонів гривень, тобто понад 1 мільйон на кожне приміщення.  Це при загальному бюджеті села в 5 мільйонів гривень.

– У тому приміщенні, що по вулиці Лісній, бували дні, що приходило по п’ять дітей. А оплачувати енергоносії, роботу вихователів, технічних працівників, опалення потрібно незалежно від того, скільки там вихованців. То є різниця – вкладати в розвиток та удосконалення дошкільної установи, де навчатиметься 50 дітей і п’ять? Ці кошти можна перенаправити на капітальний ремонт та осучаснення одного приміщення дитячого садка, де діти зможуть отримати якісну освіту. Наші діти повинні отримувати краще, і ми зможемо його дати, якщо навчимося розумно підходити до розрахунків, поважати працю інших та долучатися до спільної роботи, а не галасувати через те, що доведеться піднятися на 15 хвилин раніше, аби підвезти дитину до дитячого садка, а не перевести через дорогу, – переконана очільниця громади. – Окрім дитячого садка, є інші напрямки соцсфери, що потребують капіталовкладень. Усі ми хочемо ходити по рівних дорогах, освітлених вулицях, відпочивати в облаштованому парку і так далі. Коштів у місцевому бюджеті закрити все і одразу однозначно не вистачатиме.

У переобладнаному приміщенні прогнозовано буде укомплектовано три повноцінні групи – ясельно-молодшу, молодшо-середню та середньо-старшу. Тут однозначно вистачатиме місця для всіх дітей. А про якість їх навчання сільська рада обіцяє подбати.

Що каже Закон України «Про дошкільну освіту»?

Стаття 16 цього закону каже, що рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності приймає його засновник. Тобто в цьому випадку – сільська рада. А вивільнені приміщення ліквідованих державних та комунальних закладів дошкільної освіти використовуються виключно для роботи з дітьми. Тобто приміщення дитячого садка, що по вулиці Лісній, не ліквідується, не зникне чи зруйнується, а буде перепрофільоване для занять дітей. А коли кількість дітей у селі знову збільшиться, його повернуть під дитячий садок.

Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Березень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31