Краще найменша допомога, ніж найбільше співчуття

Понеділок, 19 березня 2018 11:51

«Мошногірські яструби» згуртували будищенську громаду для допомоги онкохворим дітям.

Подібні благодійні акції рій Будищенської ЗОШ «Мошногірські яструби» проводять не вперше. Так, в період новорічно-різдвяних свят вони з подарунками завітали до Михайлівського будинку-інтернату для дітей з особливими потребами. Їх готували всі учні школи.

– Ми вирішили, що кожен клас візьме опіку хоча б над однією дитиною з інтернату. Учасники нашого рою підготували їх кілька, – розповідає Яна Коваль. Саме їй з Вікою Борисенко доручили передати ці подарунки дітям. Дівчинка зізнається, що враження від відвідин було складно передати словами. – Спершу це були лише емоції. Насправді, ми інколи не розуміємо і не цінимо, що маємо елементарні речі, про які наші ровесники лише мріють.

 Минулого тижня учасники будищенського рою «Мошногірські яструби» передали 3853 гривні 11-класнику Владиславу Шуляку із села Смільчинці, Лисянського району, який вже місяць лікується у дитячому відділенні Черкаського онкодиспансеру. Діагноз хлопця – «гострий лейкоз» з можливою пересадкою кісткового мозку. Кошти зібрали у рамках акції «Монетки дітям».

– У січні Юлія Павлівна запропонувала нам долучитися до акції допомоги онкохворим дітям «Монетки дітям», – розповідає ройовий «яструбів» Олександр Загородний. – Ми вирішили, що зібрати більшу суму грошей для допомоги таким діткам ми зможемо, залучивши до неї громаду села.

– Діти зрозуміли самі та пояснили своїм ровесникам, що навіть ті кілька копійок, які вони не вкидатимуть до своїх скарбничок чи не витрачатимуть на дрібнички, можуть врятувати життя, – розповідає педагог-організатор Юлія Мавренкова.

Відтак взялися робити скриньки з підручного матеріалу, писати листівки-агітки. Провели інформаційно-роз’яснювальну роботу в школі. Директор Наталія Круть, як завжди, підтримала ініціативу вихованців Юлії Мавренкової та Марини Лазаренко, і діти вирушили розширювати географію акції.

– Звісно, розповідали вдома, і наші батьки схвально сприйняли таку ідею, – каже Яна Коваль. Мама дівчинки працює в ДНЗ «Струмочок». Тому коли «джуристи» принесли скриньки до дитячого садка, їх вже зустрічали. Потім про акцію переповіли батькам вихованців, і так скриньки почали наповнюватися.

– Спершу вирушили до сільської ради, – розповідає Вікторія Гринюк. – Григорій Миколайович зібрав усю свою команду, і ми розказали про суть нашого візиту. Ми бачили, як дивувалися почутому дорослі, як змінювався вираз їхнього обличчя. Вони вже не дивилися на нас, як на дітей. Ми одразу росли в їхніх очах.

Ще одну скриньку встановили в магазині «Любава» ПП Синиця Л.В. Ініціативу будищенських «джуристів» також підтримав голова ГО «Захист і безпека села Будище» Валерій Демченко. Серйозно та «по-дорослому» зустріли «Мошногірських яструбів» в ДП «Перемога Нова». Директор підприємства Віктор Гринюк до школярів зібрав всю адміністрацію. Першим вкинув кілька сотень в скриньку. Загалом на підприємстві встановили три такі скриньки – в офісі, гаражі та забійному цеху. Звідси й забрали найбільше суму зібраних коштів.

– Думаю, що таку акцію слід зробити безстроковою. Скриньки залишаться на підприємстві, адже ще так багато дітей, яким потрібна наша спільна допомога, – запропонував керівник.

В онкодиспансері дітям сказали, що нині найбільше допомоги потребує Владислав. Тоді «яструби» познайомилися із сестрою хлопця. А в четвер, 15 березня, передали зібрані кошти.

– Якщо запитати батьків, якою б вони хотіли бачити свою дитину, коли вона виросте, без сумніву, всі батьки скажуть приблизно одне і теж – щоб їхня дитина була чуйною, відповідальною, доброю. Усі ці якості розвиваються з дитинства і сприяють цьому добрі сімейні взаємини і виховання участі в доброчинності, – переконана Марина Лазаренко, заступник директора Будищенської ЗОШ І-ІІІ ст. з виховної роботи. – Благодійність має стати частиною життя.

«Мошногірські яструби» дякують односельцям за допомогу зі збору коштів на лікування Владислава Шуляка і тепер просять громаду Черкаського району підтримати хлопця.

Реквізити для благодійної допомоги:

Одержувач: Шуляка Юрій Леонідович (це батько Владислава), поповнення картки № 5168757348503535.

За детальною інформацією можна звернутися до сестри Владислава – Дани Юріївни Шуляки за тел. 0971512704.

Наталія Усенко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Серпень 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31