Замість молока – фрукти

Понеділок, 19 лютого 2018 10:38

Школярам у Свидівку не даватимуть безплатне молоко. Задум депутатського корпусу сільради не буде реалізований через законодавчі  колізії.

Нещодавно «Сільські обрії» розповідали, що депутати Свидівоцької сільради ухвалили рішення повернути добру традицію давати школярам молодших класів безплатне молоко. Задля цього в сільському бюджеті заклали  кошти.  В перспективі планували, щоб безплатне молоко хоча б двічі на тиждень пили всі діти в школі. Але, відповідно до чинного законодавства, органи місцевого самоврядування не мають права закуповувати молоко самостійно. Організовує поставку продуктів до сільських шкіл районний відділ освіти. В свою чергу,  у відділі освіти вивчили питання й пояснюють, що через те ж саме законодавство також не зможуть забезпечити поставку молока.

-         Ми поділяємо думку Свидівоцької сільради, але, на жаль, в цьому випадку є проблеми щодо застосування чинного законодавства, -  прокоментувала начальник районного відділу освіти ЧРДА Людмила Григорчук. – Ми не маємо права списувати бюджетні кошти понад норму. Вони визначені Постановою Кабміну №1591, додаток 7.  Відповідно до норм харчування в загальноосвітніх навчальних закладах, для одноразового харчування учнів 6-10 років передбачено лише 18 грамів молока чи молочнокислих продуктів.

Отже, в законодавчі норми аж ніяк не вписується навіть півстакана молока, в якому 100-125 грамів.  За словами начальника райвідділу освіти, питання ще вивчається, але, вочевидь, подолати  законодавчу колізію в цьому випадку не вдасться. Як варіант, передбачені на молоко кошти пропонують спрямувати на придбання фруктів та фруктових соків. Їх, відповідно до норм Кабміну, в одноразовому меню школярика може бути 50 грамів.

Принагідно ми поцікавилися регламентованими сучасними дієтологами та затвердженими Кабміном нормами одноразового дитячого харчування на інші продукти. В одній порції має бути не більше 140 грамів овочів, 35 грамів м’яса птиці чи м’ясопродуктів, ¼ яйця.  Булочки та інші здобні смаколики взагалі не передбачені. В тижневому меню може бути лише 5 грамів білого борошна.  Це приблизно 1 чайна ложка, яку можна раз на тиждень додати, наприклад,  до запіканки. 

Ілона Левченко

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Листопад 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30