У свидівоцькій школі визначили володарку найдовшої коси

Вівторок, 06 лютого 2018 08:23

Спробу повернути життя одній із найбільш гарних українських традицій зробили у Свидівоцькій школі. Днями тут відбулося свято «Коса – дівоча краса». У рамках заходу учням 5-7 класів розповіли про народні обряди та звичаї, пов’язані з довгим волоссям, показали сучасні зачіски та відзначили дівчат, які мають найдовші коси.

За словами педагога-огранізатора свята Лідії Тертишної, головна мета цього заходу – прищеплювати дітям пошану до народних звичаїв та традицій, відроджувати духовність.

– Мода на довге волосся то з’являється, то зникає. Сьогодні рідко зустрінеш дівчину з косою. Дуже шкода, що зникла й первісна суть цього символу – скромність та цнотливість дівчини, – говорить Лідія Михайлівна. – Але якщо ми зустрічаємо юнку  з гарною косою,  не оминаємо її увагою.

У кого з дівчат найдовші коси, аби зекономити час, визначали напередодні. Довжину волосся учасниць вимірювали звичайним сантиметром, у розплетеному стані. На свято ж дівчата-володарки найдовших кіс прийшли у святковому національному вбранні та з гарними зачісками. У кожної з них була змога продефілювати по сцені та поділитися з глядачами приказками про коси.

– Почесне звання «Міс-найдовша коса» та перше місце у конкурсі присвоїли учениці 5-А класу Аліні Токаренко. Довжина її волосся – 77 сантиметрів. Лише на 3 сантиметри коротше волосся в п’ятикласниці Єви Темченко, яка посіла друге місце. Третю ж сходинку поділили одразу три учениці, які мають однакову довжину волосся – 70 сантиметрів. Це шестикласниця Тетяна Іващенко та п’ятикласниці Аліна Морозова та Каріна Бурлака, – розповіла Лідія Тертишна. – Нам дуже приємно, що в нашій школі є дівчата, які пишаються своїм довгим волоссям.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Січень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31