Відремонтовані дороги, освітлені вулиці, утеплений садочок: Набутівська громада розповідає про перші здобутки

Середа, 20 грудня 2017 08:45

Реєструвати Набутівську ОТГ погодилися лише у…Білозір’ї

 

Набутівська об’єднана громада відрізняється від переважної більшості ОТГ в Україні, адже має одну непересічну особливість. Справа у тому, що адміністративним центром громади стало село Набутів – населений пункт, котрий на момент об’єднання не мав власної сільської ради. Таким чином було покладено край суперечкам сільських голів, кожен з котрих жадав бачити свій населений пункт «столицею» майбутнього адміністративного утворення. Як компромісний варіант, центром обрали Набутів, щоб жодне село не мало над іншим переваги. Окрім того, Набутів має хорошу інфраструктурну розв’язку, до нього однаково швидко та зручно діставатися з будь-якого села чи селища, що входить до складу ОТГ.

Це перша в нашій державі об’єднана громада, котра утворилася у такому форматі. В зв’язку з відсутністю подібних прецедентів та відповідного практичного досвіду при реєстрації ОТГ виникли юридичні складнощі. У Корсунь-Шевченківському районному центрі надання адміністративних послуг Набутівській ОТГ відмовили у реєстрації.

− Людям довелося звертатися до Білозірського ЦНАПу. Там же оформлялася уся пов’язана з об’єднанням документація, − розповідає директор Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Слинько. На своєму об’єднавчому шляху Набутівська громада зіштовхнулася з цілої низкою проблем, але стала прикладом того, як впевнено та послідовно – крок за кроком необхідно долати труднощі.

 «Чесно кажучи − було соромно»

 Після завершення процедури реєстрації виникли нові проблеми. А саме −  де розмістити адміністрацію новоутвореної ОТГ? Адже, у Набутові не було ні власної сільської ради, ні відповідного адміністративного приміщення. Тим не менш, голові громади необхідно було десь приймати людей, підписувати документи, проводити наради. Для таких цілей вирішили використовувати будівлю місцевої амбулаторії.

Сьогодні у приміщенні амбулаторії (будівля лікарні колишнього цукрового заводу) відбувається ремонт: утеплюють стіни, здійснюють внутрішні роботи, переобладнують водяне опалення і вже замінили більше тридцяти вікон. Але ще рік тому тут панувала цілковита розруха.

− Це зараз у нас красиве адмінприміщення в якому триває ремонт, до речі, за кошти виділені з субвенції. А раніше ця будівля знаходилась у вкрай непривабливому стані. Попервах доводилося працювати у жалюгідних умовах – поставили мені у коридорі стіл, стілець і там я приймав людей. Чесно кажучи − було соромно, − пригадує голова Набутівської ОТГ Олег Малюга.

 «Кадри вирішують усе»

 Структуру сільської ради також довелося створювати з нуля. Протягом 2017-го року сформували відділи, розподілили обов’язки, призначили начальників та спеціалістів.

− Кадри вирішують усе, − стверджує Олег Малюга. – Зараз ми ще відчуваємо певний кадровий голод та потребуємо окремих фахівців, але питання потроху вирішується. До роботи в нашій адміністрації намагаємося залучати жителів з різних населених пунктів громади. Жодної дискримінації тут не існує, головне, щоб людина мала бажання та змогу совісно працювати. Також, намагаємося переманювати кваліфікованих робітників із Черкас. Так, цьогоріч до нас працевлаштувалася спеціалістка з облдержадміністрації.

Сам же голова Набутівської ОТГ, в сфері місцевого самоврядування, людина нова, до управлінської діяльності прийшов із галузі освіти.

− Звісно, після обрання на посаду у мене виникали побоювання стосовно того, чи впораюсь я з роботою − відчувавсь брак необхідного досвіду. Але, так як з проблеми громадами знайомий не з чуток, то в роботу «втягнувся» достатньо швидко, − розповідає Олег Малюга. – Зараз у мене на розгляді перебуває надзвичайно багато проблемних питань. Працювати доводиться не лише вдень, але, інколи, й у ночі. Та я не «опускаю рук», адже маю міцну та професійну команду, яка наразі складається з 17 чоловік. Далі будемо розширювати штат. Працюємо ми виключно на позитивний результат. І наші останні досягнення, побачити й відчути котрі може кожен житель громади, надзвичайно сильно мотивують на подальшу діяльність.

 «Аби залучити інвесторів потрібно, перш за все, подбати про інфраструктуру»

 Напружена робота у новоствореній громаді розпочалася 26 грудня 2016 року, одразу після проведення першої сесії. Спочатку розробляли та розсилали різноманітні проекти з розвитку соцсфери. А коли у березні 2017-го надійшли перші гроші – робота закипіла.

 Розпочали з благоустрою вуличної інфраструктури населених пунктів. За весну вдалося здійснити поточний ремонт дев’ятнадцяти вулиць – відремонтували дороги, провели вуличне освітлення, встановили огорожі навколо трьох кладовищ.

 У червні Набутівська громада отримала інфраструктурну субвенцію, кошти котрої направили на здійснення капітальних ремонтів на ключових об’єктах соціальної сфери. Одним з таких об’єктів став дитячий садочок у селі Драбівці на ремонт котрого спрямували 600 тис. грн. Завдяки цим коштам замінили покрівлю та утеплили горище. Сьогодні в садочку тепло й затишно, не стихає дитячий гомін.

 Ще 2,7 млн грн спрямували на асфальтування доріг у селах Набутів, Кичинці, Деренковець. Заасфальтували та полагодили найбільш проблемні й навантажені ділянки доріг різної протяжності.

− Аби залучити інвесторівпотрібно, перш за все, подбати про інфраструктуру. Усвідомивши це, ми взялися за ремонт доріг, − розповідає Олег Малюга.

Допомагати громаді у намаганнях зробити Набутівську ОТГ привабливою для бізнесу згодилися й місцеві підприємства. Так, завдяки  НВФ «Урожай» було відремонтовано чотири кілометри дороги, що пролягає між Корнилівкою і Бровахами.

− У нас налагоджено плідний діалог з бізнесом. Окрім згаданої дороги, завдяки підприємству СТОВ «Агрофірма «Корсунь» навколо дитячого садку у Драбівцях з’явилася огорожа, − зазначив Олег Петрович. 

 Набутівська ОТГ – майбутній центр дитячого оздоровлення на Черкащині?

 Громада функціонує вже майже рік. За цей час спостерігаються відчутні здобутки, але разом з цим, є й серйозні виклики. Серед найбільш специфічних варто відзначити необхідність утримувати Авторську школу Олександра Захаренка у Сахнівці. А це чималі кошти, обслуговування усіх шкільних приміщень та фінансування персоналу обходиться у сумі близько 5,5 млн грн на рік. Хоча школа й заслуговує цих капіталовкладень, адже являє собою навчально-науково-оздоровчий комплекс. Тут є власна обсерваторія, дендрологічний парк, закритий басейн, музей імені Олександра Захаренка та багато чого іншого. Сьогодні в Україні функціонує всього п’ять авторських шкіл. Окрім того, громада має амбітні плани щодо навчального закладу.

− На базі школи можна створити оздоровчий табір, який діятиме протягом усього року − зазначає Олег Малюга. – З відповідною ініціативою я вже звернувся до депутатів Верховної Ради. Наразі Сахнівська школа має потенціал та необхідну технічну базу для відкриття такого табору. Тут можна було б оздоровлювати дітей не лише із нашої громади та Корсунь-Шевченківського району, але й з усієї Черкаської області.

До речі, проект оздоровчого табору уже почали реалізовувати на базі колишнього Сахнівського дитячого садочку. Зараз там тривають ремонті роботи на виконання котрих від уряду надійшло 7,5 млн грн. Загалом, реалізація проекту розрахована на трирічний термін, а її загальна вартість сягає 12,5 млн грн. Оздоровчий табір планують відкрити у 2019 році. У разі, якщо усе задумане здійсниться – Набутівська ОТГ матиме значні шанси стати майбутнім центромдитячого оздоровлення на Черкащині.

Артем ЯКОВЛЄВ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Травень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31