У наступному році в Дубіївській ЗОШ відкриють два козацькі класи

П'ятниця, 08 грудня 2017 15:58

6 грудня у День збройних сил України у Дубіївській ЗОШ І – ІІІ ст. до козацької спільноти Чорноморського козацького війська прийняли близько 80 учнів 5 – 7 класів. В перспективі – створення двох козацьких класів.

 -         Церемонію посвяти урочисто провели почесні гості, які приїхали до Дубіївки з цієї нагоди. Зокрема,  Перший Заступник Гетьмана Українського війська, Польовий Гетьман, Верховний отаман Чорноморського козацького округу Чорноморського козацького війська  Анатолій Петько, Кошовий отаман Українського козачого Чорноморського війська у Черкаській області Василь Поліщук та Отаман Черкаського району Чорноморського козачого війська, академік Міжнародної Академії козацтва Іван Іванченко, - розповіла

заступник директора з виховної роботи Віталія Пасічник. – Учням вручили універсали, побажали бути захисниками своєї Батьківщини й  народу та гідним прикладом для нащадків. Привітали козачат і сільський голова Олександр Кривошея  та вчитель-пенсіонер, колишній директор Дубіївської школи Катерина Тонконогова, яка кожному джурі подарувала ікону Божої Матері та молитву «Отче наш».

Окрім того, до лав козацтва цього дня приєдналося й керівництво школи, зокрема, директор Олег Котенко.

Учні також підготувалися – старшокласники подарували присутнім козацькі танці та пісні. А також підготували сценку «Козаки пишуть листа нащадкам» з настановою любити  Україну, вивчати рідну мову, шанувати віру та звичаї свого народу, предків і весь свій рід! – продовжує Віталія Віталіївна. – Лист оформили  «під старовину» - як гарний сувой, роздрукували та подарували по примірнику в кожен клас школи.

-         З нового року ми плануємо сформувати на базі наших шостих класів два козацькі класи, де діти зможуть на вибір, факультативно або як курс, вивчати історію козацтва, - поділилась планами заступник директора з виховної роботи. -  Таким чином, впроваджуватимемо козацьку педагогіку, сприяючи  вихованню духовних цінностей, патріотизму, любові до України, національних цінностей українського народу, до народних звичаїв, традицій та формуванню навичок здорового способу життя. З матеріальною базою обіцяють допомогти наші постійні спонсори, які, зокрема, й до цього свята закупили костюми та реквізити: ТОВ «Урал-Україна» на чолі з директором Станіславом Ковтуном, підприємство «Фобос» та  приватний  підприємець  Павло Харченко.

Ілона Левченко

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Травень 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31