«Молода кров» районної освіти

П'ятниця, 29 вересня 2017 08:50

Кадровий склад педагогів Черкаського району цьогоріч поповнився молодими вчителями. 1 вересня двадцять нових спеціалістів перетнули поріг загальноосвітніх навчальних закладів. Лише влітку вони закінчили виші, ще кількома місяцями раніше безтурботно сиділи за партами, переймаючи досвід мудрих наставників. Та вже сьогодні самі стали вчителями – основою української інтелігенції, взірцем інтелектуального та духовного розвитку молоді.

Що привнесла у школу «молода кров», а також про перші хвилювання і яскраві враження, здобутки й розчарування та приємні несподіванки, що виникають в роботі молодих педагогів, дізнавалися «Сільські обрії».

 Вікторія Назаренко, вчитель початкових класів Червонослобідської ЗОШ I-III ступенів № 2

– Після п’яти років навчання в педагогічному університеті я була певна, що знаю про організацію та проведення навчального процесу абсолютно все. Як же я помилялась! Вже за кілька днів роботи в школі зрозуміла наскільки сильно відрізняється практика від теорії. Неможливо завчасно підготуватися до всіх робочих ситуацій, неможливо передбачити всі робочі курйози. Та й взагалі, універсальних дієвих формул для вирішення проблем, що виникають в загальноосвітніх школах, взагалі не існує. Усвідомлення цього факту мене шокувало.

Попри всі труднощі і навантаження, від роботи з дітьми я отримую задоволення. Кожен учень початкового класу це «пластилін», з якого вчителі «ліплять» майбутніх інженерів, науковців, письменників та програмістів. Не можна забувати, що всі діти – особистості, ще несформовані, але вже особистості. І ставлення вони заслуговують відповідного. Лише з любов’ю та повагою ми виховаємо успішних людей та гідних громадян України.

Вікторія Тертюхова, вчитель математики та фізики Сагунівської ЗОШ I-II ступенів

– До школи мене привела любов. Так, саме любов до дітей спонукала кардинально змінити фах – після трьох років навчання в медичному коледжі я вступила до педагогічного ВНЗ. І тепер переконана, що вчинила правильно. Думаю, освітня сфера це та галузь, де я реалізую себе якнайкраще.

Звісно, спочатку були хвилювання та побоювання, що не впораюсь із дітьми. Але всі страхи зникли вже після першого проведеного уроку. Я знайшла спільну мову з усіма учнями. Як мені це вдалося? Насправді, тут немає нічого складного, головне – відшукати індивідуальний підхід до кожної дитини. Адже всі вони різні, відповідно й навколишню дійсність теж сприймають по­різному. Дитяче світобачення формується під впливом багатьох чинників – домашнього мікроклімату, прочитаних книг, улюбленої музики. І тому кожний світогляд унікальний та неповторний. Осягнути його повністю не вдасться, але поглянути на світ очима своїх учнів цілком можливо. Вдавшись до цього прийому, ви почнете краще розуміти дітей і обов’язково налагодите з ними доброзичливі відносини.

Володимир Мироненко, вчитель інформатики Свидівоцької ЗОШ I-III ступенів

Гадаю, у педагогів­початківців є певні переваги над досвідченими колегами. По­перше, ми краще розуміємо дітей та підлітків, адже нещодавно самі сиділи за партами. По­друге, у нас багато спільного – зацікавленість новітніми технологіями, активне користування соціальними мережами, захоплення електронними гаджетами. По­третє, в серцях молодих вчителів ще зостався юнацький запал, ми вмотивовані на продуктивну роботу, прагнемо якісних результатів та високих досягнень.

Але щоб привабити до школи педагогів у віці від 25 до 35 років, потрібно підвищувати престиж професії вчителя. На нового спеціаліста покладено надзвичайно високе навантаження. Працювати доводиться й на роботі, й удома. Складання навчальних планів, підготовка до уроків, перевірка учнівських конспектів та самостійних робіт – обсяг завдань відлякує випускників. Багато моїх знайомих здобули педагогічну освіту, а пішли працювати в інші сфери. Тому, вважаю, великому навантаженню має відповідати високий рівень заробітної плати. 

Анна Гончар, вчитель фізичної культури Червонослобідської
ЗОШ I-III ступенів № 1

– Думаю, що я знайшла своє покликання. Це школа.  Розвиток спорту зараз не на тому рівні, на якому повинен бути, і починати його

популяризацію  необхідно саме зі шкільних залів. На жаль, багато батьків не розуміють важливості фізичного виховання. Є й ті, хто відверто наляканий трагічними випадками, що мали місце на уроках фізкультури у деяких загальноосвітніх закладах. Але потрібно чітко усвідомити – без нормованої кількості фізичних навантажень на повноцінний розвиток дитячого організму розраховувати не доводиться. Тому  закладати фундамент здорового життя починаємо змалечку. Саме в цьому я й вбачаю свою педагогічну місію.

На моїх уроках дітям не доводиться нудьгувати. Разом з тим нудьгувати не дають і вони мені. Одного разу в порушника дисципліни затребувала щоденник для запису зауваження. Скориставшись тим, що я «новенька», він приніс щоденник іншого учня – довелося довго пояснювати батькам звідкіля у їх старанного сина з'явилося зауваження.

Наталія Кучеренко, вчитель хімії та біології Геронимівської ЗОШ I-III ступенів

– Зізнаюся чесно, перші враження про роботу вчителя були доволі неоднозначними. З одного боку, діти позитивно сприйняли появу

нового обличчя у школі, а з іншого – виникли непорозуміння з окремими учнями. Я вимогливо ставлюсь як до себе, так і до учнів, тому на моїх уроках не вдасться просто «відсидітись». Вочевидь, деяким школярам це не подобається. Я вважаю, якщо дитина не має бажання навчатися, це зовсім не означає, що вона не повинна мати хоча б елементарні уявлення про матеріал. Врешті­решт, є навчальна програма. З іншого боку, ніколи не знаєш, які саме знання знадобляться в майбутньому.

Надзвичайно приємною несподіванкою стала всебічна допомога з боку колег. Це дуже важливо, відчувати, що тебе не залишили сам на сам з проблемами. Директор, завуч, вчителі – кожен з них сказав слова підтримки. Вони допомагають мені методичними рекомендаціями та життєвими порадами. Я знаю, що в робочий та позаурочний час можу звернутись до будь­кого з них і не почую відмови. Мені пощастило працювати в дійсно чудовому колективі. І це, мабуть, головний мотиватор для подальшої роботи.

Спілкувався Артем ЯКОВЛЄВ

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Квітень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30