Українському козацтву слава!

Середа, 10 травня 2017 14:30

За звання кращих у козацькій справі змагалися минулого тижня в Геронимівці. У тамтешній школі відбувся І (районний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура».

 

 У грі взяли участь 22 рої. Юні козаки й козачки зібралися, щоб позмагатися в силі, витривалості, спритності та ерудованості, адже вони – майбутні захисники України.

Методист РМК Марія Висоцька:

– Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Джура» націлена на військово-патріотичне та морально-етичне виховання учнівської молоді. Завдяки їй формується патріотична свідомість, а ще це спортивні заняття та оздоровлення. Метою гри «Джура» є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції, здорового способу життя духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

Змагання розпочалися тільки після того, як зазвучав державний гімн та замайорів над шкільним плацом жовто-блактине знамено. Право внести державний стяг України мали прапороносці навчально-прикордонного центру «Оршанець» імені генерал-майора Ігоря Момота. Вони ж допомагали журі оцінювати учасників і визначати переможців.

Завітали на свято почесні гості: заступник голови Черкаської районної ради Сергій Степанюк, начальник відділу освіти Людмила Григорчук, геронимівський сільський голова Василь Харченко.

Сергій Степанюк:

– У сучасних соціально-політичних умовах, коли Україна ціною життів героїв Небесної Сотні, зусиль українських військових, добровольців, волонтерів виборює свободу й незалежність, великого значення набуває військово-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді. Цю мету сповна реалізує військово-патріотична гра «Джура». У Черкаському районі вже третій рік поспіль подія збирає ерудовану, вільну духом і тілом, патріотично налаштовану молодь. Саме тут формується почуття національної свідомості, здобуваються знання і вміння, необхідні для майбутніх захисників Вітчизни. Учасники показали стійкість, рішучість, відвагу, кмітливість, наполегливість, подолали туристську смугу перешкод. Вони продовжують традиції козацького краю, прагнуть жити у вільній країні, розуміють необхідність дотримання конституційних норм та володіння державною мовою. Ці юні патріоти творять історію Черкаського краю, як частинку історії України.

Привітали учасників і учні Геронимівської школи. Вони розіграли сценку, у якій показали козацьку майстерність та виконали бойовий гопак.

Місцевий ансамбль «Сузір’я» своїми піснями підняв бойовий дух учасників, додав упевненості та налаштував на боротьбу за перемогу. Запалили серця патріотів місцеві танцюристи, які виконали композицію «Хочемо жити без війни».

Попередні переможці гри – рій «Мошногірські яструби» – склали свої повноваження і урочисто передали козацьку булаву, як символ перемоги, суддям.

Учасники пройшли випробування в чотирьох конкурсах. Один із них мав назву «Відун», у якому кожен рій засвідчив знання історії українського козацтва.

Конкурс «Рятівник»: юні козаки показали вміння накладати пов’язки і знання теорії медицини.

У конкурсі «?» не тільки хлопці, а й дівчата вправлялися в маршируванні та виконанні команд. І виявилося, що в них це виходить не згірш. Крім того, кожен рій козаків повинен був підготувати творче завдання. Хтось виконав патріотичний танець, хтось пісню, а були такі, що поєднали і те, й інше.

Нелегким було випробування на туристичній смузі перешкод, адже треба знати, куди повернутися, де присісти, вміти тримати рівновагу та користуватися карабінами. Та й із цим завданням усі впоралися.

 Наполеглива боротьба тривала довго. Кожен рій намагався якомога краще показати козацький вишкіл та гарт, а перемога дісталася найкращим. Перше місце здобув рій «Мошногірські яструби» Будищенської ЗОШ. На другому – «Нічні кажани» з Мошен, а третє розділили між собою аж п’ять роїв: «Нащадки козаків» Геронимівської ЗОШ, «Дубіївські гайдамаки», «Степанківські соколи», «Браві чучупаки» Червонослобідської ЗОШ №1 та «Боривітри» з Нечаївки. Від спільної праці усі отримали заряд позитиву та чудових вражень. Після гри учасники посмакували козацькою кашею та отримали вітання від степанківського гурту «Тайм».

Юлія САВЧЕНКО, фото автора

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31