Худяківські «Барви» на сцені вже чверть століття

Вівторок, 04 квітня 2017 14:02

Величезний святковий торт зібрав навколо себе допитливу малечу ще до початку свята. Та посмакують ним лише ті, хто крізь труднощі старанно протоптує стежку до вершини танцювального мистецтва.

День народження відсвяткував зразковий аматорський танцювальний колектив «Барви». 25 років невтомна Інга Величко втілює свою мрію і мрії юних танцюристів – показати клас у хореографії.

Інга Іванівна незмінний керівник ансамблю. Протягом усіх 25 років роботи вона вкладала в дитячі душі поняття краси, грації, любові, дружби, взаємовиручки і надзвичайної працелюбності. І нарешті прийшов час показати плоди своєї праці.

Глядацька зала повністю заповнена. Для місцевих жителів це свято великомасштабне, бо чимало з них колись пройшли власний шлях танцю і нині приводять на заняття своїх дітей. На концерт завітало чимало поважних гостей. Це й голова районної ради Олексій Собко,  і начальник відділу культури і туризму Олена Бардінова, і завідувач районним методичним кабінетом відділу освіти Вікторія Церковна разом із методистом з виховної роботи Марією Висоцькою, і навіть методист Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Сергій Гловацький.

-                     Безперечно був радий відвідати свято такого рівня. Цей захід свідчить про те, що культура в нашому районі не просто існує, а процвітає. Завдяки плідній праці Інги Іванівни, її ентузіазму, енергії, завзяттю нині ми бачимо на сцені талановиту молодь. Вона віддає дітям душу, не шкодуючи часу і допомагає їм повірити в себе,  - каже Олексій Собко.

Не залишилися осторонь такої події депутат районної ради Віталій Луговський та директор ТОВ «Маяк Худяки» Олександр Шварцман. Звісно, всі прийшли з подарунками. Привітав колектив з днем народження і сільський голова Роман Василина:

-                     Побувавши на святі, я ніби знову повернувся у 1992 рік. Інга Іванівна така ж молода, енергійна усміхнена, позитивна і готова віддавати себе улюбленій справі. Саме в руках такої людини формується високе мистецтво. Усе починається тут, на маленькій сцені. Вона не лише навчає танцювати, а й готує дітей до успішного майбутнього. Далеко не кожен міський колектив виростає до такого рівня, як наші «Барви». Звісно, на свята не приходять без подарунків, тому на найближчій сесії сільської ради ми виділимо на розвиток хореографічного ансамблю 25 тис. грн. на честь 25-річчя.

Не забули про свято і колеги Інги Величко з Черкаського районного БДЮТ, що також приїхали її привітати. Виступила з привітанням і директор Худяківської ЗОШ Ганна Сивець, бо й на освітянській ниві без танцю ніяк. А від помічниці народного депутата Сергія Рудика Оксани Ковтун юні учасники колективу отримали солодощі.

25 років – вік юності, гармонії, краси, творчого пошуку, період формування і становлення. Саме в «Барвах» крок за кроком діти навчаються найпрекраснішому виду мистецтва – танцю. Саме тут гартується дружба, повага, вміння переборювати труднощі, йти за мрією і досягати мети. У душі кожного танцівника завжди горить вогник любові, вдячності та згадка про чудовий час, проведений у колективі.

-                     Танець – це важка і кропітка праця. Простіше гратися з друзями, кататися на велосипеді, сидіти за комп’ютером чи ганяти м’яча. Натомість майже кожен другий учень Худяківської ЗОШ відвідує танцювальні заняття. 25 років – це і багато, і мало. Я увесь час відчуваю себе молодою. Професія вчителя-хореографа сприяє такому відчуттю. Здається, що  мені завжди 25. Я постійно поміж дітей. Я з ними бігаю, стрибаю, граюся, а потім оглянуся, а мої перші випускники вже приводять на танці своїх доньок і синів. Одразу стає дивно, як же швидко пролетів час, і водночас щемно. Моя робота – це моє щастя, і я рада ним поділитися з глядачами, - каже Інга Величко.

Ансамбль танцю «Барви» створений на початку 1992 року. Тоді випускниця Київського державного інституту культури повернулася до рідного села і набрала в місцевій школі дві групи дітей, охочих танцювати. Ентузіазм викладача і її захоплення танцем швидко перехопили учні. Відтоді любов до хореографії, бажання творити та дружні стосунки є могутнім рушієм творчого розвитку колективу. А вже 1999 року «Барвам» було присвоєно почесне звання зразкового аматорського колективу.

Інга Іванівна має талант від Бога. ЇЇ учні кажуть, що їхній керівник ніжна, ласкава жінка, як мама. А ще красива, привітна і танцююча-танцююча. Вони її люблять і поважають попри те, що вона справедлива і вимоглива, уміє і приголубити, і присоромити, і багато чому навчити.

У репертуарі ансамблю народні, сучасні, бальні танці, постановки, які поєднують народну і сучасну хореографію, тематичні та патріотичні композиції. Загалом – близько 150 номерів, поставлених талановитим хореографом. «Барви» - переможці районних, обласних та всеукраїнських конкурсів хореографічного мистецтва. Найвагомішими їх досягненнями є І місце у IV Всеукраїнському фестивалі дитячих творчих колективів «Діти сонця» у 2014 році, І місце у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Козацький шлях» у 2015 році та ІІІ місце у цьому ж конкурсі, яке здобули минулого року.

За творчими успіхами завжди приходить визнання. Нині ансамбль танцю бере участь у всіх культурно-масових та мистецьких заходах села, школи, району, області, а це близько 30 виступів на рік. На базі колективу регулярно проводяться семінари-практикуми для педагогів-організаторів району та керівників танцювальних гуртків. Тут проходять практику студенти хореографічних навчальних закладів. Дівчата й хлопці поринають у танцювальну культуру інших країн і виконують танці народів світу, передаючи їх колорит глядачам. Чимало труднощів і перешкод трапляється на їхньому шляху, та юних танцівників це не лякає. Вони продовжують упевнено йти до мети, мають чимало нагород, та головною для них є любов і визнання глядачів.

Юлія Савченко, фото автора

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31