Навчання «котигорошківців» по-черкаськи

Вівторок, 28 березня 2017 12:22

Протягом двох днів в Черкасах проходив семінар-практикум організаторів туристсько-краєзнавчої роботи, керівників гуртків туристсько-краєзнавчого напряму та “Школи Котигорошка”.

Сімдесят педагогів та школярів із 27 навчальних закладів району зібралися в обласному центрі роботи з обдарованими дітьми, щоб обговорити форми і методи реалізації національно-патріотичної програми “Котигорошко”, яку в нашому районі впроваджують за ініціативи дитячого об’єднання “Турклуб ”Альта” і туристсько-краєзнавчого відділу Черкаської районної станції юних техніків.

Учасники семінару перегорнули сторінки подорожей і змагань за минулий рік. Владислава Гуржій, Тарас Журило та Богдан Нечаєв поділилися враженнями від захопливої подорожі Закарпаттям до озера Синевир. Дмитро Вороний зі Степанок, наймолодші вихованці гуртків з турклубу “Альта”: Олександр Лазаренко, Микола Кушніренко, Каміла Дараган, Владислав Павленко – розповіли присутнім в залі та глядачам телеканалу “Рось”, що значить туризм і “Котигорошко” у їхньому житті.

Далі в групах обговорили форму та відзнаки умілостей котигорошківця, впровадження таких понять, як: “гурт, ватага, когорта” і їхню атрибутику. Усі разом затвердили прапор котигорошківців Черкаської когорти. Особливу увагу приділили активному впровадженню самоврядування, щоб діти й дорослі постійно відчували: ”Котигорошко – це наша гра!” Намітили плани екскурсій на нинішній сезон, походу до Холодного Яру та центру Європи через Говерлу. Районний відділ освіти провів опитування учасників семінару, щоб у подальшому програма “Котигорошко” проходила ще цікавіше.

Потому рушили двоповерховим автобусом на екскурсію містом Черкаси. Багато учасників сказали, що на ніби знайоме місто вони подивилися іншими очима, адже за метушнею сучасного життя ми не помічаємо краси в нашому оточенні. Далі був краєзнавчий музей. Тут згадали земляків, які загинули, захищаючи рідну землю.

В боулінг-клубі старші мали змогу помірятися силами у влучності збивання кеглів з юними Котигорошками. А концерт дівочої групи «Тайм» зі Степанок став прекрасним відпочинком після першого дня семінару.

Наступного ранку із захопленням вийшли на старт гри «Орієнтування на місцевості» у парку Перемоги! Об’єднавшись у команди, учасники показали вміння читати карту, топографічні знаки та визначати сторони горизонту за допомогою компаса, і найголовніше – працювати разом.

На підсумковому засіданні учасників семінару врахували всі пропозиції, запропоновані учасниками, щодо діяльності гуртків у так званий “міжкотигорошківський” період і сказали “до зустрічі в Будищі у червні!”

Протягом двох днів учасники семінари мали змогу не тільки працювати, але й навчитися чогось нового у своїх однолітків, знайти нових друзів та отримати приємні враження. Ночівля в комфортабельному готелі “Нива”, обід в ресторані “Два гусаки” і сама наша зустріч не була б можливою без допомоги спонсорів та особливо завдяки фінансуванню управління у справах сім’ї та молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації.

Інна Воронова, методист туристсько-краєзнавчого відділу Черкаської районної СЮТ

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31