У серці відгукнеться рідна мова...

Неділя, 21 лютого 2016 11:31

 

 

 

Ніхто так не любить рідну мову, як учитель, що навчає цієї мови учнів.


Марія Юхимівна Брик – учитель української мови та літератури Степанківської ЗОШ І­ІІІ ступенів. Уже багато років вона керує методичним об’єднанням вчителів української мови в районі. Марія Юхимівна – толерантна, мудра, вихована, ніколи не підвищує голосу й уміє спокійно знайти вихід з будь­якої ситуації. Вона готова й надалі віддавати серце дітям, прищеплювати їм повагу до рідної мови. Не один рік поспіль Марія Юхимівна – голова журі на районних олімпіадах.


– Якщо Марія Юхимівна вичитає роботу – то на 100%, – каже методист РМК Ірина Кучеренко.
Її учні здобувають перемоги й представляють Степанківську школу, наш район на обласних випробуваннях, беруть активну участь в олімпіадах з української мови та літератури, конкурсі ім. П. Яцика та ім. Т. Шевченка.


– У школі більше мала нахил до гуманітарних наук, – зізнається Марія Юхимівна. – Особливо любила українську мову, літературу, історію, завжди писала чудові твори.


Закінчила Черкаський педагогічний інститут ім. Б. Хмельницького. Потім чотири роки працювала в Черкаській школі №25. Після цього повернулася до рідного села й уже 32 роки працює в Степанківській загальноосвітній школі. В доросле життя з­під її крила випурхнуло вже чотири випускних класи.


– Скільки працюєш – стільки маєш вчитися, – переконана Марія Юхимівна, докладаючи максимум зусиль, аби її учні виросли патріотами.


Марія Юхимівна завжди працює на результат. Особливу увагу вона приділяє випускникам, старанно готує їх до ЗНО. Не один рік Марія Юхимівна працює в МАН, готуючи зі школярами наукові роботи. Цьогоріч 14 лютого її учениця, Аліна Зима, виборола 3­тє місце в підготовці наукової роботи (секція «Українська мова») та 4­те – на обласній олімпіаді з української мови та літератури.


Марія Юхимівна – класний керівник. Вона – друга мама для своїх учнів, адже вміє проникати в дитячі душі, створювати довірливі стосунки. Випускники Марії Юхимівни навчаються у вишах Києва, Харкова, Одеси, Черкас. Вона робить усе, щоб учні вийшли в доросле життя свідомими, готовими до будь­яких змін.

Щирістю та розумінням пройняті уроки української літератури.

– Учитель літератури повинен бути емоційним, вести за собою учнів, – зауважує Марія Юхимівна. – Коли я перша прокладаю стежечку до тієї чи іншої проблеми, то й учні мої активні на уроці. Усе, що пережила, намагаюся їм донести.


Свій безмежний досвід учителька щедро передає молодим колегам, навчає їх завойовувати довіру й учнівські серця.

 

 

 

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Календар

« Жовтень 2018 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31