Не бійтеся і не соромтеся відстоювати свої права

Четвер, 17 березня 2016 15:43

Відколи з’явилися енергозберігаючі лапми в продажу – користуюся ними. Про економію говорити не буду – це вже відомий факт: заплатив чималеньку суму за лампу раз, а економиш три роки.

Так, моя остання покупка лампи була два з половиною роки тому. Минулого тижня така лампа й перегоріла. Гарантійний термін три роки ще не збіг, тому я, прихопивши упаковку та чек, подався у неділю в «Епіцентр», де, власне, її і придбав. Замінював лампи не вперше, тож дуже здивувався, коли на касі мені заявили, мовляв, такі лампи вже не виготовляють і замінити їх не можуть, а ще гарантія на них з якогось дива обмежується вже одним роком.

Я ще раз передивився упаковку та чек – там чітко й ясно було написано «гарантія 3 роки». Повертаюся знову до касирки. Вона з невдоволеним виглядом тепер заявила, що ці лампи три роки тому коштували 30 гривень, а тепер 75, а ще порадила звернутися до консультанта і уточнити, чи точно гарантія була на ці лампи 3 роки, очевидно, розраховуючи, що мені набридне ходити від одного до другого і я врешті-решт розвернуся і піду. Проте я впертий і часу мав вільного достатньо. Йду до консультанта.

Тицяю на схожі на мою лампи, що стоять в продажу, і питаю про гарантійний термін експлуатації. «На усі без винятку гарантія три роки», - без запинки каже консультант. Я тоді показую свою. «Таких вже немає. Але всі з цієї серії мають гарантію три роки», - заявляє той. Повертаюся знову до касирки зі своєю лампою. Вона невдоволено слухає, кілька разів телефонує та консультується з адміністрацією магазину, поки врешті-решт оголошує вердикт: нової лампи не дамо, а гроші за стару повернемо, тобто 30 грн.

Лампи я так і не отримав взамін, як це гарантується виробником. Проте, якби «махнув рукою» на перший же невдоволений вигляд продавчині, то й грошей би ніяких не повернули. А так доклав ще половину суми і купив нову. Знову ж з гарантією три роки. Так що не варто соромитися чи боятися відстоювати свої права. Це менше вдарить по кишені.

Андрій, с. Руська Поляна

Оцініть матеріал!
(0 голосів)