Як відомо, в результаті адмінреформи новий Черкаський район об’єднав колишні Черкаський, Городищенський, Кам'янський, Канівський, частину Корсунь-Шевченківського, Смілянський і Чигиринський райони, а також м. Черкаси. Відповідно, й депутатів до нової районної ради на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року обирали жителі цих районів. Нагадаємо, їх тепер у районній раді 54 особи. Щоб мешканці Черкаського району познайомилися та дізналися більше про своїх обранців, «Сільські обрії» започатковуються рубрику «Твій місцевий депутат».

Сьогодні знайомимо читачів із Станіславом Миколайовичем Скіцем, представником політичної партії ВО «ЧЕРКАЩАНИ», обраним депутатом Черкаської районної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі від Соснівського району міста Черкаси.

Станіслав Скіць, 35 років. У 2008 році здобув юридичну освіту в Одеській національній юридичній академії. У 2018 році – здобув економічну освіту. Директор Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги з 2005 р. Проживає в м. Черкаси. Виховує 7-річного сина. У Черкаській районній раді очолює фракцію «ЧЕРКАЩАНИ» та працює в постійній комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, забезпечення законності, запобігання корупції та організації роботи районної ради. Хобі – колекціонування старовини та спорт. Окрім того, захоплюється вивченням історії, а на дозвіллі – фотографуванням.

Отже, говоримо про те

що спонукало балотуватися в депутати

По-­перше, щоденна робота з людьми. Я більше 10 років займаюся адвокатською діяльністю, а понад п’ять років як очолюю державну установу, основна мета діяльності якої – забезпечення надання безоплатної вторинної допомоги саме найбільш уразливим категоріям громадян. Це учасники бойових дій, малозабезпечені, діти­сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з інвалідністю, особи, які потрапили в складні життєві обставини і не лише. Тобто люди, які не можуть собі дозволити звернутися до платного адвоката чи юриста, аби, приміром, оформити спадщину, в силу різних обставин пропустивши всі строки, чи перерахувати пенсію, або ж отримати субсидію, чи відстояти своє право як потерпілого в кримінальному провадженні. Співпрацюючи з людьми, я бачив, що деякі питання можу вирішити, застосовуючи службові ресурси та механізми, а на деякі не можу впливати, бо законодавець не передбачив цих механізмів. Тож перший чинник, чому вирішив йти в депутати, – щоб отримати більше механізмів для вирішення життєвих проблем жителів міста і району.

Другий момент – я живу в Черкасах, тут живуть мої батьки, навчається дитина. І щодня я зіштовхуюся з різними побутовими проблемами як пересічний мешканець – від дріб’язкових, приміром, ями на дорогах, до більш глобальних, коли органи місцевого самоврядування, які мають грамотно і вміло розпоряджатися фінансовими ресурсами в силу різних причин цього не роблять. І тут розумієш, що кошти платників податків витрачаються неефективно, що за манірною показовістю, не враховуються повсякденні побутові проблеми, з яким зіштовхуються люди. Тобто моя ціль, як депутата районної ради, створити комфорт в тих сферах, яких найбільше потребують люди. Багато для цього не треба – приміром, не заважати підприємцям провадити свою діяльність, дати людям проїзні дороги між населеними пунктами їхньої громади та якісне транспортне сполучення. Тож свою роботу в органах місцевого самоврядування я бачу в ефективному результаті, а не заради самої роботи.

чому обрав ВО «ЧЕРКАЩАНИ»

Мені імпонує в «ЧЕРКАЩАНАХ» те, що це містечкова партія. Тобто вирішити місцеве проблемне питання можна політичною радою одразу на місці, не чекаючи на погодження «з Києва», як в партіях всеукраїнського масштабу. Плюс також в тому, що люди можуть прийти на розмову до керівництва партії безпосередньо в штаб, адже він тут, в місті, все поруч. Тобто не потрібно їхати знову ж таки в Київ.

Крім цього, мені симпатизує те, що партія об’єднала кваліфікованих спеціалістів та фахівців з різних сфер господарювання та життєдіяльності, а також великих підприємств та товаровиробників, які вже зарекомендували себе в області, які створюють людям робочі місця, платять достойні заробітні плати і далі хочуть поліпшувати добробут громад. В нашій партії є освітяни, лікарі, люди, які все життя займалися соціальним захистом населення, агрономи, адвокати, юристи. Тобто, коли у виборців виникнуть нагальні проблеми, я зможу отримати консультацію безпосередньо від фахівця, що значно спростить і пришвидшить процес рішення.

яким має бути сучасний політик

Як би банально це не звучало, депутат будь­якої ради має відштовхуватися від інтересів громади, чітко їх відчуваючи. А щоб відчувати потреби громади, потрібно жити в цій громаді, постійно спілкуватися і співпрацювати з людьми. Щоб приймати рішення, потрібно занурюватися у настрої населення, у їхні потреби. Тоді ти ухвалюватимеш їх ефективно.

як оцінює роботу Черкаської районної ради VIII скликання

У районній раді фракція «ЧЕРКАЩАНИ» – це цілісна, монолітна команда, ефективність роботи якої я забезпечую як голова фракції. Щодо інших партій, то за чотири сесійні засідання, які відбулися торік у грудні, можу назвати роботу ради злагодженою, а як працюватиме далі – покаже час. В першу чергу, це заслуга голови районної ради, його заступника та апарату районної ради, які змогли правильно скоординувати роботу і зробити її ефективною. Депутати нашої фракції представлені в різних постійно діючих комісіях районної ради. У цілому для нас пріоритетними напрямками в роботі є гуманітарна сфера та соціальний захист населення. Тобто те, з чим наші громади стикаються щодень. А для ефективного їх вирішення всі питання, що виносяться на розгляд сесії, мають бути ґрунтовно пропрацьовані в комісіях.

що найбільше цінує в людях

Мій принцип – вірити людям, тому ціную чесність, відвертість, щирість. Адже об’єктивно в мене немає підстав людині не довіряти. Проте мій кредит довіри людина втрачає після першого ж обману. Я вже не бачу сенсу спілкуватися та мати справи з такою особою.

як комунікуватиме з виборцями

Для роботи з виборцями майже в кожному районному центрі та ОТГ Черкаської області створені громадські приймальні депутатів від ВО «ЧЕРКАЩАНИ», куди виборці можуть звертатися зі своїми проблемами та питаннями. Приміром, у Черкасах громадська приймальня знаходиться по вул. Байди Вишневецького, 47.

кому допомагають в Черкаському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги

До Центру за юридичною консультацією має право звернутися будь­який громадянин України незалежно від його доходів, статків, соціального статусу. Найпоширенішими питаннями, з якими звертаються, – перерахунок пенсії, стягнення аліментів, розподіл майна під час розлучення, по субсидіях багато питань, або ж прийняття спадщини, кредитні договори. Щодо вторинної допомоги, тобто адвокатського супроводу за рахунок держави, то особа має належати до певної категорії. Наразі право на отримання послуг адвоката за рахунок держави мають працездатні особи, місячний розмір доходу яких не перевищує 4540 грн, та непрацездатні – дохід яких менший 3538 грн. Контакти Центру: м. Черкаси, вул. Гоголя, 221, телефон (0472)33­32­28.

Опубліковано в Політика

Торік у січні в Руськополянській ОТГ запрацював КЗ «Центр надання соціальних послуг для населення». За цей час він став справжнім помічником для уразливих категорій населення в громаді та генератором соціальних проєктів допомоги односельцям.

Центр знаходиться на другому поверсі амбулаторії загальної практики сімейної медицини у Руській Поляні. Очолює його Веніамін Коваленко. Нині в Центрі працюють 13 осіб. Це фахівці із соціальної роботи, які співпрацюють з родинами, що втрапили у складні життєві обставини, та соціальні робітники, які надають соціальні послуги одиноким непрацездатним жителям громади. Таких натепер 87 осіб.

За рік роботи Центр зумів організувати якісну роботу з населенням, залучивши до волонтерства та допомоги небайдужих жителів громади. «Клич» про допомогу розміщують у місцевих групах Viber. Там же взялися за реалізацію свого першого масштабного соціального проєкту по збору коштів на лікування 12-річного односельця Іллюші Гапоненка. Як ми розповідали, за ініціативи директора Центру Веніаміна Коваленка, на одній платформі об’єдналися люди, які погодилися взяти нас себе частину витрат родини на лікування хлопчика. Завдяки небайдужим односельцям Ілля вже впродовж чотирьох місяців постійно приймає дороговартісний біологічний препарат «Хуміра», завдяки якому може повноцінно розвиватися, жити, попри свій страшний діагноз – ювенільний ревматоїдний артрит.

-                 Люди фактично взялися виконувати зобов’язання держави, - дякує односельцям за допомогу мама хлопчика Наталія Гапоненко. - Адже діти з рідкісними орфанними захворюваннями «Хуміру» мають отримувати за держпрограмою. Проте це прописано на папері, який, зрозуміло, все стерпить. А дитина не може чекати та терпіти страшенний біль в суглобах, коли навіть поворухнути рукою боляче.

За цей час Центр організував для жителів громади «Кімнату милосердя». Тут люди, які втрапили в складні життєві обставини, можуть взяти необхідний одяг, взуття, продукти харчування чи інші необхідні речі.

-                 Наразі налагоджуємо роботу з родинами учасників АТО/ООС, аби знати їхні потреби та допомогти вирішити проблеми, - розповідає Веніамін Коваленко. – Також проводимо соціальний моніторинг в Дубіївці, яка стала частиною нашої громади, щоб з’ясувати напрямки для першочергової роботи. Наша мета – підтримати кожну сім’ю, що переживає складні часи, та одиноких людей літнього віку, які залишилися на самоті зі своїми потребами і проблемами.

 

Опубліковано в Новини громад

КНП «Черкаська центральна районна лікарня», яка нещодавно перейшла на баланс Червонослобідської ОТГ, новий рік розпочала з подарунків від Благодійного фонду «МХП – Громаді». З обновами громаду також привітали депутат обласної ради від політичної партії ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Воскобойнік та депутат Черкаської районної ради від цієї ж політичної сили В’ячеслав Тур.

Чотири багатофункціональні медичні ліжка з електроприводом Черкаська центральна районна лікарня отримала у межах започаткованої співпраці Благодійного фону «МХП – Громаді» та Благодійного фонду «Міжнародна Асоціація Підтримки України».

Сучасні ліжка обладнані фіксаторами, завдяки яким можна зручно розмістити пацієнта, та електроприводом, який дає змогу лікарю чи навіть самостійно пацієнту регулювати висоту ложе та кут нахилу головної секції для лежання чи сидіння.

Слід зауважити, що така допомога від фонду для медичного закладу не перша.

-        Завдяки  «МХП - Громаді» наш медичний заклад зміг пережити складні часи стрімкого збільшення кількості хворих на COVID-19, - зауважує головний лікар Микола Гуськов. – Коли держава «буксувала», фонд та місцеві підприємці нам підставили плече. Лікарня отримала апарати для штучної вентиляції легень, кисневі концентратори, багатофункціональні ліжка, а медики - засоби індивідуального захисту, продукти харчування під час цілодобового чергування. Завдяки такій допомозі, ми змогли набратися сили, забезпечили необхідний рівень, що дало змогу стабілізувати ситуацію.

Як зауважив депутат облради Олександр Воскобойнік, на той момент подібні контрзаходи проводилися по всій країні, адже відлік інколи йшов на години, навіть не дні.

-        Кожен свідомий громадянин мав нагоду проявити свою активну позицію та долучитися до спільної реалізації подібних проєктів соціальної допомоги, - зауважив Олександр Воскобойнік, побажавши, щоб обнови знадобилися переважно у планово-оздоровчих цілях.

Медичні ліжка будуть розподілені між анестезіологічним, гінекологічним, реанімаційним та хірургічним відділеннями районної лікарні, пацієнти яких потребують особливого догляду та невідкладної допомоги. Нині подібних ліжок у медзакладі бракує і потреба лікарні у такому обладнанні завжди актуальна.

За словами директорки «МХП – Громаді» Тетяни Волочай, нове партнерство дасть можливість підтримувати заклади охорони здоров’я та освіти, громадські організації інвалідів, ветеранів війни та праці, дитячі будинки, будинки-інтернати та інші організації та установи, що утримуються за рахунок державного чи місцевого бюджетів.

Загалом в Україну прибуло 38 таких ліжок, які розподілено у кілька центральних районних лікарень Київщини, Черкащини, Вінниччини. Найближчим часом очікується черговий транш гуманітарної допомоги з Німеччини.

Опубліковано в Медицина

Календар

« Січень 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31